Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Rostislav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16652, komentáře < 7 dní: 236, komentářů celkem: 429552, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 423 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116471549
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Slovo o kříži je bláznovstvím těm,kdo jsou na cestě k záhubě
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Slovo o kříži je bláznovstvím těm,kdo jsou na cestě k záhubě

 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Prázdné peklo
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
Seraphim
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Aug 07, 2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: pá duben 06, 2007 2:28 pm    Předmět: Slovo o kříži je bláznovstvím těm,kdo jsou na cestě k záhubě Citovat

Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě - proto věčné Peklo nebude prázdné.
1,18 Slovo o kříži je bláznovstvím těm, kdo jsou na cestě k záhubě; nám, kteří jdeme ke spáse, je mocí Boží.
1,19 Je psáno: 'Zahubím moudrost moudrých a rozumnost rozumných zavrhnu.'
1,20 Kde jsou učenci, kde znalci, kde řečníci tohoto věku? Neučinil Bůh moudrost světa bláznovstvím?
1,21 Protože svět svou moudrostí nepoznal Boha v jeho moudrém díle, zalíbilo se Bohu spasit ty, kdo věří, bláznovskou zvěstí.
1,22 Židé žádají zázračná znamení, Řekové vyhledávají moudrost,
1,23 ale my kážeme Krista ukřižovaného. Pro Židy je to kámen úrazu, pro ostatní bláznovství,
1,24 ale pro povolané, jak pro Židy, tak pro Řeky, je Kristus Boží moc a Boží moudrost.
1,25 Neboť bláznovství Boží je moudřejší než lidé a slabost Boží je silnější než lidé.
1,26 Pohleďte, bratři, koho si Bůh povolává: Není mezi vámi mnoho moudrých podle lidského soudu, ani mnoho mocných, ani mnoho urozených;
1,27 ale co je světu bláznovstvím, to vyvolil Bůh, aby zahanbil moudré, a co je slabé, vyvolil Bůh, aby zahanbil silné;
1,28 neurozené v očích světa a opovržené Bůh vyvolil, ano vyvolil to, co není, aby to, co jest, obrátil v nic -
1,29 aby se tak žádný člověk nemohl vychloubat před Bohem.
1,30 Vy však jste z Boží moci v Kristu Ježíši; on se nám stal moudrostí od Boha, spravedlností, posvěcením a vykoupením,
1,31 jak je psáno: 'Kdo se chlubí, ať se chlubí v Pánu'.
2,1 Ani já, bratři, když jsem přišel k vám, nepřišel jsem vám hlásat Boží tajemství nadnesenými slovy nebo moudrostí.
2,2 Rozhodl jsem se totiž, že mezi vámi nebudu znát nic než Ježíše Krista, a to Krista ukřižovaného.
1. Korintským 1,18-2,2 (EKUM)
Toto se čte v Pravoslavné církvi dnes 6.4.07 na Velký pátek.
_________________
Libor Halík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Eleazar



Založen: Jun 25, 2006
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 4:24 pm    Předmět: Prázdné peklo Citovat

tak, ať se odrazíme na ňákou diskusi:
Já si myslim, že je pravděpodobný, že spousta lidí, co se naivně ukájí fantastickou představou prázdného pekla se jednou doví, že tomu tak néni (a to na hradwarové úrovni)
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Seraphim
Cestující s rezervací letenky
Cestující s rezervací letenky


Založen: Aug 07, 2006
Příspěvky: 2
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po duben 16, 2007 7:41 pm    Předmět: Re: Prázdné peklo Citovat

Eleazar napsal:
tak, ať se odrazíme na ňákou diskusi:
Já si myslim, že je pravděpodobný, že spousta lidí, co se naivně ukájí fantastickou představou prázdného pekla se jednou doví, že tomu tak néni (a to na hradwarové úrovni)



---------------

To je pravda, ale mně je těch lidí, kteří jdou do Pekla, líto. Rád bych, aby ještě před svou smrtí hříchů litovali a jako lotr kající šli do Nebe. Proto je varuji, někdy i s pomocí megafonu na ulici velkoměsta.
Libor
_________________
Libor Halík
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Zobrazit autorovy WWW stránky AOL Instant Messenger Yahoo Messenger MSN Messenger
Eleazar



Založen: Jun 25, 2006
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: ne duben 22, 2007 11:59 am    Předmět: Peklo a statistika Citovat

To, že varujerš pohany před peklem nad rámec sveych povinností, svědčí wo tom, že si jako pracovník velmi uvědoměley, kdybys pracoval v soukromym sektoru, tak bys byl asi už milionářem Cool

Ale statisticky vzato, všichni lidi prostě do Nebe jít nemůžou (a protože konečney verdikt bude mít Stvořitel, tak nemůžu dát ruku do wohně ani za nás dva) Exclamation Exclamation Exclamation

Nicméně je chvályhodný, že se snažíš (odvádět poctivey job za tu mizernou almužnu, který se oficiálně řiká plat).

Nejen profíci, ale i my wobčani se musíme snažit odvrátit lidi ve svym okolí wod hříchů, ale
1)to by ty lidi aspoň museli trochu věřit
2)moc úspěchů a ovoce si wod toho já osobně neslibuju
3)efektivnost tohoto počínání néni muj problém, jako každey křesťan sem to i já dostal befelem zezhóra

Promiň, ale asi Tě moc nepovzbudim, snad jindy Sad
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Bennu
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Jul 23, 2007
Příspěvky: 10

PříspěvekZaslal: ne září 16, 2007 10:32 pm    Předmět: Re: Prázdné peklo Citovat

Seraphim napsal:

To je pravda, ale mně je těch lidí, kteří jdou do Pekla, líto. Rád bych, aby ještě před svou smrtí hříchů litovali a jako lotr kající šli do Nebe. Proto je varuji, někdy i s pomocí megafonu na ulici velkoměsta.
Libor


Jsem si naprosto jistý, že nemusíte nikoho litovat, pokud tito lidé jednali vědomě. Druhá věc, kterou jsem si úplně jistý je, že nemáte právo soudit jiné lidi, protože jste se nikdy neocitl v jejich situaci. Za třetí, já bych Vás bez milosti odsoudil za pýchu.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
lewis
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Nov 30, 2007
Příspěvky: 12

PříspěvekZaslal: út prosinec 04, 2007 6:12 pm    Předmět: Citovat

O tom to právě je, že bez milosti bychom do pekla sšli všichni bez ohledu na pýchu či pokoru
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Prázdné peklo Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Strana 1 z 1

 
Přejdi na:  
Nemůžete odesílat nové téma do tohoto fóra.
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Nemůžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Nemůžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.20 sekundy