Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Zikmund.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 2, článků celkem: 16656, komentáře < 7 dní: 340, komentářů celkem: 430023, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 556 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Dzehenuti
Mikim
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116732271
přístupů od 17. 10. 2001

granosalis.cz :: Zobrazit téma - Dračí doupě, Harry Potter a pokémoni
 FAQFAQ   HledatHledat   Uživatelské skupinyUživatelské skupiny   ProfilProfil   Soukromé zprávySoukromé zprávy   PřihlášeníPřihlášení 

Dračí doupě, Harry Potter a pokémoni
Jdi na stránku 1, 2  Další
 
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Nebezpečné vlivy
Zobrazit předchozí téma :: Zobrazit následující téma  
Autor Zpráva
bolek
Cestující v tranzitu
Cestující v tranzitu


Založen: Oct 22, 2001
Příspěvky: 13
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 9:10 am    Předmět: Citovat

Jenom dotaz: Prosím vás, co to ono Dračí doupě je? Nikdy jsem o tom neslyšel.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 9:34 am    Předmět: Citovat

Draci doupe je fantasy hra inspirovana Tolkienovym Panem Prstenu. Vetsinou se to hrava tak ve veku 11-15 let. skupina hracu se zavre u nekoho doma a jeden z nich pripravi \'dobrodruzstvi\', zatimco ostatni hraji zvolene postavy - valecniky, kouzelniky a pod, prochazi jeskyni a valci s ruznyma priserkama, ziskavaji poklady a resi zahady. Je to pomerne dobre promysleny, takze kazda postava ma spoustu danych vlastnosti - silu, charisma ale i charakter; hazi se u toho hraci kostkou a kresli se na ctvereckovanej papir. V podstate takovy vylepseny \'dostihy a sazky\', ale prave kvuli pritomnosti car a kouzel se to nekterym krestanum nelibi - patrne se jedna o podobny typ lidi, kteri nemaji radi Harryho Pottera a Pokemony. Je to skoda, pac Draci doupe muze byt klidne chapano jako vice mene krestanska hra... Mrzi me, ze se to diky me neopatrnosti vetrelo do charismaticke diskuse.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 9:48 am    Předmět: Citovat

to xvejvodam: kdyz uz se me snazis rozlousknout zkus si precist nektere clanky a zasadnejsi komentare, ktere jsem napsal a celkem elegantne zjistis cemu verim, o co se snazim a za cim stojim. Mozna si pak popovidame na zajimavejsi rovine.

Rikas, ze charismatici veri v Jezise jako Spasitele. Fajn, ale co z nich teda dela charismatiky? Proc si potrebuji zalozit vlastni cirkve? A proc rikaji ostatnim krestanum, kteri taky veri v Jezise, ze jim neco chybi?

[ Editace od tomas15 On Date 08/10/2003 ]
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Laradai



Založen: Sep 24, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 9:57 am    Předmět: Citovat

Tak pokud jsou Pokémoni, díky nimž se mohou děti celkem důkladně seznámit s okultismem, nezávadná hra, tak je mi jasný o čem bude Dračí doupě. Ale to je zas jen fanatický pohled charismatika- zoufalce.

Martin
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 10:01 am    Předmět: Citovat

to laradai: a co takovy vodnik? a co certi? a co supermuf ze Studia kamarad? to neni okultismus?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: st říjen 08, 2003 12:14 pm    Předmět: Citovat

Vyborne, kdyz uz jsi z toho vytvoril samostatne tema rad se podelim o svou zkusenost s pokemony!
To bylo tehdy kdysi davno, kdy jsem vedl deticky v jednom charismatickem sboru a jedna mala slecna mi porad nadsene vykladala o pokemonech, kteri byli vysilani o vikendech v 7 rano - to se mi nezdalo realne... po nekolika mesicich jsem si precejenom privstal a zburcoval celou rodinu, abychom se na ten fenomen spolecne podivali... no, Smoulove se mi jako diteti libili vic... i pochlubil jsem se one 10tilete slecne o svem zazitku a ona me tentokrat varovala - pokemon znamena demon do kapsy, nedivej se na ne!!!!
ja nevim, proc nejaci lide maji za potrebi sirit paniku kvuli japonskemu serialu. osobne me na rannim vysilani pro deti podstatne vice vydesila straslive agresivni reklama na coca colu, bonbony a gumove medvidky...
jinak duchovni zavrzeni pokemonu mi pripada stejne absurdni jako zavrzeni serialu o Smoulech, vcelce Maji ci princi Bajajovi. nicmene, kdyz nekdo poklada za nutne svym detem tuhle medvedi sluzbu prokazat, je to jeho vec. Ja svym detem Bajaju ani pokemony zakazovat nebudu, raci je o vikendu vezmu na vylet!
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wollek



Založen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: čt říjen 30, 2003 8:30 am    Předmět: Citovat

osobne me na rannim vysilani pro deti podstatne vice vydesila straslive agresivni reklama na coca colu, bonbony a gumove medvidky...

To je sice hezké, že nejsou strašidelní a děsiví, ale problém Pokémonů vidím v tom, že okultní démonické praktiky prezentují dětem jako pozitivní jevy, jimiž lze dosáhnout dobra. Je zde tedy skryté zlo, používané mnohdy k dosažení dobrých cílů, a to je svým způsobem nebezpečnější než zlo jasně pojmenované.

Nevím a je mi celkem jedno, jaký názor mají charizmatici, ale po shlédnutí pár dílů Pokémonů jsem měl prakticky totožný názor, který jsem si o něco později mohl přečíst např. i ve zcela jistě necharizmatickém ZODu.

Ostatní rodiče ať si svým dětem říkají, co chtějí, já mám ve zvyku nazývat věci pravým jménem, ale pokud možno nic nezakazovat. To přece nikam nevede a mnohdy vyvolá opačný efekt.

Jinak Dračí doupě jsme hrávali na vysoké škole, nic zlého jsem v tom neviděl, je to celkem nezávadná hra. To si myslím platí i o všem ostatním, co jste jmenovali s výjimkou Harryho Pottera, kde nemám dostatek informací resp. znalostí, abych si mohl udělat nějaký názor.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
tomas15



Založen: Sep 19, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: blank

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2003 10:15 am    Předmět: Citovat

To je sice hezké, že nejsou strašidelní a děsiví, ale problém Pokémonů vidím v tom, že okultní démonické praktiky prezentují dětem jako pozitivní jevy, jimiž lze dosáhnout dobra. Je zde tedy skryté zlo, používané mnohdy k dosažení dobrých cílů, a to je svým způsobem nebezpečnější než zlo jasně pojmenované.

Ja se nechci nejak osobne zastavat pokemonu, protoze jsem je opravdu videl jen 1x, ale rad bych poprosil o vysvetleni.
Pises, ze demonicke praktiky prezentuji jako pozitivni jevy. Skryte zlo, pouzivane k dosazeni dobry cilu.

ale co proste klasicke pohadky? Tam se taky pouzivaji kouzla a cary k dosazeni dobrych cilu. (Bajajuv kouzelny mec, kouzelny prsten Arabely, Mala Carodejnice, atd.) V cem jsou pokemoni jini?
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
wollek



Založen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po listopad 03, 2003 10:51 am    Předmět: Citovat

Viděl jsem je několikrát asi před dvěma lety a rozdíl mezi jejich okultními praktikami a běžnými kouzly pohádek mi připadal dost veliký. Pokémoni používají jakousi svoji \'vnitřní\' energii k ovládání tajemných sil, nepůsobilo to na mne ani jako kouzla, ale jako klasické okultní praktiky, což může děti snadno vést k tomu, aby něco podobného začaly zkoušet.

V klasických pohádkách jsou většinou kouzla vázána na určitý předmět (meč, prsten, plášť) nebo k přirozené vlastnosti nějaké postavy (jejíž chování však nemá s okultismem naprosto nic společného) a nejčastěji bych řekl, že existence nadpřirozených jevů je v pohádkách brána jako samozřejmá vlastnost onoho pohádkového světa a nikoho by ani vzdáleně nenapadalo ji mísit s realitou, což se u Pokémonů zdaleka říci nedá.

Závěrem bych chtěl říci, že nejsem odborník ani na pohádky, ani jsem nesledoval všechny díly Pokémonů, takže svůj postoj nechci nikomu vnucovat, případně psát dlouhosáhlé studie o tom, proč mezi \'jedním\' a \'druhým\' druhem \'kouzel\' vidím obrovský rozdíl.

Pokud Ti mé stručné vysvětlení nebude stačit, tak se nedá nic dělat. Ono záleží i na tom, jaký je Tvůj osobní postoj k okultním věcem. Pokud je mi známo, jsou snad i křesťané, kteří okultismus běžně tolerují, na druhé straně jsou fanatici, kteří jsou i pouhé přečtění horoskopu schopni považovat za okultismus.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Chilli



Založen: Jan 11, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2004 12:29 pm    Předmět: Citovat

V každé pohádce se najde něco, co by se v normálním životě nedalo sloučit s křesťanstvím. Pohádky ale slouží k tomu, aby děti naučily rozdíl mezi dobrem a zlem.
_________________
Chilli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
Anonymous



Založen: Nov 10, 2000
Příspěvky: 0

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2004 12:40 pm    Předmět: Citovat

me to prijde, ze spousta pohadek vubec nic neuci. Treba zrovna ta Mala Carodejnice nebo Kremilek a Vochomurka podle me moc o rozlisovani dobra a zla nejsou...
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu
Chilli



Založen: Jan 11, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2004 12:45 pm    Předmět: Citovat

[citát došlé zprávy]
Pokud je mi známo, jsou snad i křesťané, kteří okultismus běžně tolerují, na druhé straně jsou fanatici, kteří jsou i pouhé přečtění horoskopu schopni považovat za okultismus.
[/konec citátu zprávy]

Přečtení horoskopu ne, ale jednání podle něj, spoléhání se na něj a očekávání věcí v něm obsažených. Nemáme snad důvěřovat v každém okamžiku Pánu? Horoskop se mi zdá jako obcházení Boha ve svým životě.
_________________
Chilli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
Chilli



Založen: Jan 11, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po leden 12, 2004 12:52 pm    Předmět: Citovat

[citát došlé zprávy]
On 2004-01-12 12:40, Anonymous napsal:
me to prijde, ze spousta pohadek vubec nic neuci. Treba zrovna ta Mala Carodejnice nebo Kremilek a Vochomurka podle me moc o rozlisovani dobra a zla nejsou...
[/konec citátu zprávy]
V každé pohádce máš nějaké poučení. Můžu je najít a vysvětlit svýmu dítěti a navíc je můžu aplikovat do reálného života. O strachu, o poslušnosti, o pomíjivé kráse ...
_________________
Chilli
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu Odeslat e-mail AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
shadowdancercz



Založen: Jan 19, 2004
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2004 11:05 am    Předmět: Citovat

///Přečtení horoskopu ne, ale jednání podle něj, spoléhání se na něj a očekávání věcí v něm obsažených. Nemáme snad důvěřovat v každém okamžiku Pánu? Horoskop se mi zdá jako obcházení Boha ve svým životě. ///

Takže je špatné i číst a očekávat v naději i autobusový řád, neboť máme věřit v Pána a doufat že snad autobusáci nezaspí a přijedou jakž takž na čas? Úplně si dokážu představit boha, jako onu tajemnou existenci, která se ale hromově směje lidské blbosti.
_________________
Velkovévoda Sokolovský
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu AOL Instant Messenger Yahoo Messenger
wollek



Založen: Mar 07, 2003
Příspěvky: 0
Bydliště: Czech_Republic

PříspěvekZaslal: po leden 19, 2004 1:49 pm    Předmět: Citovat

Quote:

On 2004-01-19 11:05, shadowdancercz napsal:
///Přečtení horoskopu ne, ale jednání podle něj, spoléhání se na něj a očekávání věcí v něm obsažených. Nemáme snad důvěřovat v každém okamžiku Pánu? Horoskop se mi zdá jako obcházení Boha ve svým životě. ///

Takže je špatné i číst a očekávat v naději i autobusový řád, neboť máme věřit v Pána a doufat že snad autobusáci nezaspí a přijedou jakž takž na čas? Úplně si dokážu představit boha, jako onu tajemnou existenci, která se ale hromově směje lidské blbosti.



Takže podle Tebe jsou události v horoskopu asi tak stejně důvěryhodné jako jízdní řády?

Zesměšňuješ tu věci, o nichž sám asi moc nevíš.
Návrat nahoru
Zobrazit informace o autorovi Odeslat soukromou zprávu MSN Messenger
Zobrazit příspěvky z předchozích:   
Toto fórum je zamknuto, nemůžete zde psát ani upravovat příspěvky!   Toto téma je zamknuto, nemůžete zde přidávat odpovědi ani upravovat své příspěvky!    Obsah fóra granosalis.cz -> Nebezpečné vlivy Časy uváděny v GMT + 1 hodina
Jdi na stránku 1, 2  Další
Strana 1 z 2

 
Přejdi na:  
Můžete přidat nové téma do tohoto fóra.
Můžete odpovídat na témata v tomto fóru.
Můžete upravovat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete mazat své příspěvky v tomto fóru.
Můžete hlasovat v tomto fóru.

Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group

Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy