Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Michal.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 399, komentářů celkem: 420784, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 224 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Mikim
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114864863
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Proč jsem opustil řkc...
Vloženo Pátek, 13. duben 2012 @ 14:28:19 CEST Vložil: Stepan

Kritika bludů poslal Studentbible

Tato náboženská, ne křesťanská společnost, vysávající hledání spásy z nábožných, pobožných, ale ke Kristu neobrácených lidí držela můj život ve svých chapadlech víc jako 30 let. Když mám najít důvod, kdy, jak a na základě které pohnutky jsem vzal Bibli s pevným rozhodnutím najít pravdu, nejsem si jist. Myslel jsem, že za tím byla původně skupina Svědků Jehovy, kteří byli natolik nepřirozeně pozorní, že mě to, v pokrytectví řkc vychovaného, mátlo. Ale za dobu, kdy jsem z milosti Boží uvěřil a přijal Krista za svého Pána a Spasitele, se mi časem více vybavovalo, že za tím pravděpodobně stála poznámka jedného mého přítele, skeptika, který se kdysi vyjádřil, že v čase povolení křesťanství v Římské říši za císaře Konstantina vešlo do církve více dobrodruhů, než se jich objevilo na Klondike v časech zlaté horečky a to proto, že spása je zadarmo a kde se rozdává, tam je snaha brát. 

Tenkrát jsem, jako pravověrný římský katolík nerozuměl, dnes mi je to jasné. A hned dvě věci: 1.) spása je zadarmo pro hříšníka, ale to je jenom začátek a za 2.) ti pohané chtiví laciné spásy zničili církev a její evangelium milosti, že ta slavně pojmenovaná římsko katolícka církev se dodnes nevrátila k pravdě Písma. A to pominu skutečnost, že ti hrdlořezi systematicky odstraňovali kristovce, kteří věřili učení apoštola Pavla, bývalého pronásledovatele a pak samým Kristem proměněného a Duchem Božím vyučeného farizeje. Dnes už vím, že i řkc má svého ducha a že má svoji historii a ta je po ovoci poznatelná. Nevím jak vám její ovoce chutná, já ale tzv.ekumenu považuji za poplivání památky mučedníků Evangelia Ježíše Krista, mého Spasitele a Pána.


Podobná témata

Kritika bludů

"Proč jsem opustil řkc..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 112 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pátek, 13. duben 2012 @ 15:56:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To co se může na první pohled zdát skeptickým může být ve skutečnosti hlubokou pravdou a příslibem spásy a radosti. Ten přítel měl pravdu. Do Kristovy Církve vstupovala a vstupuje spousta "dobrodruhů" a nejenom za svatého Konstantina.  Přicházeli v době kdy ještě Ježíš chodil po světě, v dobách apoštolů, po celý starověk, středověk i novověk a budou vstupovat až do chvíle kdy bude nastoleno Kristovo království a obnoveno všechno stvoření. Kéž by na každého dobrodruha z Klondike připadaly miliony "dobrodruhů" které přiláká to co Ježíš tak draze zaplatil a lacino rozdává. Kéž Bůh odpouští a žehná tomu příteli, ať už to myslel jakkoliv. Stejně jako Vám a všem lidem.
Chvalme Pána, nyní i na věky.Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Pátek, 13. duben 2012 @ 16:42:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
že v čase povolení křesťanství v Římské říši za císaře Konstantina vešlo do církve více dobrodruhů, než se jich objevilo na Klondike v časech zlaté horečky a to proto, že spása je zadarmo a kde se rozdává, tam je snaha brát.
Velmi chybna tvrdenie. Spasa nie je zadarmo, je to naozaj velky boj. Aj sam Pan Jezis  to povedal, ze do Bozieho kralovstva musime vojst cez mnohe utrpenia.To su naozaj Jezisove slova a katolicka cirkev sa ich vzdy drzala a nikdy netvrdila, ze spasa je zadarmo.To tvrdia len protestanti a to aj tu na grane, preto ich cirkev neprestane  v laske poucovat, ze dopredu spaseni ziju v omyle a nikdy sa neprestane za nich modlit a obetovat.Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: rudinec v Pátek, 13. duben 2012 @ 17:10:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Nevím jak vám její ovoce chutná, já ale tzv.ekumenu považuji za poplivání památky mučedníků Evangelia Ježíše Krista, mého Spasitele a Pána


Ekumenické hnutie je diablova taktika ako zjednotiť církve pod spoločnný prapor jedného vodcu.Diabol pozmenil tradičnú taktiku 
"rozdeľ a panuj" na "zjednoť a opanuj" čoho dokladom je aj následovná pasáž z knihy:Žena jazdiaca na šelme.

Nejzávažnější událost za posledních 500 let církevní historie byla oznámena už jako fait accompli (hotovou věc) 29 března 1994. Toho dne vedoucí Američtí Evangelíci a Katolíci podepsali společnou deklaraci pod jménem: EVANGELÍCI A KATOLÍCI SPOLEČNĚ. KŘESŤANSKÁ MISE VE TŘETÍM TISÍCILETÍ. Tento dokument ve skutečnosti anuloval Reformaci a bude nepochybně mít dalekosáhlý dopad v celém křesťanském světě po dlouhou dobu v budoucnosti.
Tento překvapující vývoj byl vyvrcholením pečlivého plánování a vyjednávání, předcházejících dvou let. Každý krok byl sledován a schválen Vatikánem. Původní zpráva v New York Times která byla 30 března rozhlášena veškerým tiskem země, oznamovala z části: 
Pracovali společně v hnutích proti potratům a pornografii, a nyní vedoucí Katolíci a Evangelíci žádají své členy, aby udělali pozoruhodný skok víry a konečně přijali jeden druhého jako Křesťany. V té, jak se nazývá - historické deklaraci - Evangelíci, včetně Pat Robertsona a Charles Colsona (jeden z iniciátorů) se spojili s konzervativními Katolíky ve svazku víry, která spojí největší a politicky nejaktivnější náboženské skupiny národa. Žádají Katolíky i Evangelíky, aby zastavili ten agresivní nábor nových členů z druhého tábora.
John White, president „Geneva College a bývalý předseda National Association of Evagelicals prohlásil, že tato deklarace představuje „moment triumfu,“ v americkém náboženském životě po staletích nedůvěry....
Další Evangelíci, kteří svými podpisy schválili deklaraci, jsou vedoucí „Home Mission Board,“ „Christian Life Comission of the Southern Baptist Convention, největší protestantská denominace, (kteří jednali nezávisle) Bill Bright, zakladatel „Campus Crusade for Christ“.. Mark Noll z Wheaton Univerzity, Os Quiness, Jesse Miranda (Assemblies of God), Richard Mouw - prezident Fuller Teological Seminary, J.I. Packer a Herbert Schlossberg ... 
Robert Simonds, jihokalifornský předseda National Association of Evangelicals „deklaraci aplaudoval“ a prohlásil naději, že to přinese „zvýšenou spolupráci“ mezi Evangelíky a Katolíky. Další evangeličtí vedoucí od té doby deklaraci podepsali také, zatím co jiní ji odsoudili jako zradu na Reformaci. Ironicky: tento odvážný krok „spojit Katolíky a Evangelíky, rozdělí evangelíky jako nic jiného na světě! Toho si museli být přece vědomí ti, kteří podepsali.
Tento dokument o 25 stránkách připouští - bez kompromisu - některé klíčové rozdíly mezi Katolíky a Evangelíky (jako význam křtu, a autorita Bible). Bohužel - o tom nejdůležitějším rozporu - co to znamená být Křesťanem - se dokument nezmiňuje. Ve skutečnosti se popírá, že takový rozdíl vůbec existuje. Tento kompromis evangelia leží v srdci celé dohody. 
Klíčovým prvkem za celou touto historickou deklarací, je dříve nemyslitelné připuštění na straně vedoucích Evangelíků, že aktivní účast v katolické církvi udělá člověka Křesťanem. Je-li tomu skutečně tak, potom celá Reformace byla jediným tragickým omylem! Miliony těch, kteří byli umučení (během tisíce let před Reformací a od ní až po dnes) za odmítání Katolicismu jako falešného evangelia zemřeli zbytečně. Ale pakliže Reformátoři měli pravdu, potom tato dohoda mezi Katolíky a Evangelíky je tou nejrafinovatější a nejsmrtelnější ranou proti evangeliu, v celé historii Křesťanství!!! Ať už tak či onak, důsledky dohody jsou nesmírné. Při chvále deklarace jeden vedoucí evangelík prohlásil: 
Tento dokument má potenciál větší, než všechny ekumenické debaty minulých let. Toto je nový den. Naši nejbližší přátelé, jako evangelíci, v úkolech kulturních a ve fundamentálních úkolech teologických, jsou římští Katolíci. Moody, May 1994, str.62)1
Teologické rozdíly mezi Katolíky a Protestanty byly kdysi považované za tak veliké, že miliony raději zemřeli jako mučedníci, než aby dělali kompromis. Jejich katoličtí katové byli právě tak přesvědčeni o důležitosti těchto rozdílů. Byly tyto diference nějak vyřešeny? Co se stalo, že nyní vedoucí evangelisté prohlašují, že katolické evangelium, které Reformátoři prohlásili za heretické, je nyní podle některých evangelíků biblické? Toto evangelium se nezměnilo. Bylo komromitováno přesvědčení za účelem vytvoření obrovské koalice mezi konzervativci pro sociální a politické cíle?Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 13. duben 2012 @ 21:14:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Smutné, kolik ubohosti v jedné lidské dušičce.Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Pátek, 13. duben 2012 @ 21:45:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Chvála Bohu, Studente, že jsi dostal odvahu opustit stojaté vody - vítej v "klubu" :-)Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: salom v Sobota, 14. duben 2012 @ 06:03:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Alleluja ! Jsem taky byvala"ovecka" narozena do tohoto nabozenskeho systemu..Nase pribehy jsou podobne v tom,ze me taky navstevovali Svedkove a ja si rikal ,proc ja katolik neznam bibli a abych jim mohl argumentovat zacal jsem studovat ekumenickou Bibli,ktera se u nas daval na stul jen o Vanocich jako 'pozehnani',ale nikdo ji nikdy necetl..Klepejte a bude vam otevreno ja cetl a cetl a az po letech,kdy jsem srdcem prijal Pana a uveril jako male dite a vybrecel jsem se a cinil pokani, jsem pochopil co je to znovuzrozeni.RKC tato falesna "prava" cirkev ,jenz pripravuje svet na prichod antikrista ve falesne ekumene a jednoty s ruznyma nabozenstvima bez evangelia Jezise Krista..historie se bude pred Kristovym 2 prichodem opakovat,opet bude na jejich rukach krev svatych..Tech kteri se drzi evangelia Jezise krista a Bozich prikazani..ShaloomRe: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Neděle, 15. duben 2012 @ 18:44:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Z historie lidstva se dá naprosto zřetelně prokázat, že každá instituce, tedy lidmi vytvořená organizace, má svoje klady i nedostatky. Římsko-katolická církev se konstituovala jako držitelka duchovní moci, přičemž záhy neodolola pokušení sáhnout po moci světské a hlavně majetkové. Když se člověk podívá na dějiny ŘKC, jímá ho hrůza.

Když pak se budeme zabývat institucemi reformovaných církví, tak nás hrůza pojme také. Třeba reformátor Kalvín má na svých rukou krev nejméně 60 nevinně upálených, které označil za heretiky. Luther napřed horlil proti vrchnosti nespravedlivě utlačující sedláky, ale pak se s ní spojil a souhlasil, aby proti vzbouřeným sedlákům, které sám proti vrchnosti poštval,  světská moc uplatnila kruté právo odvety.

Takže každá instituce, ať si třeba dá název "církev", je jenom lidským konstruktem. Pokud nebudeme součástí "církve Kristovy", což není žádná instituce, ale shromáždění vyvoleného lidu, budeme vždy tápat mezi lidskou zvůlí a proradností.

Protože je však víra naší niternou záležitostí, darovaným pokladem, který nemůže žádná lidská zvůle uchopit, tak nám nemůže vadit, když půjdeme do jakékoliv lidské instituce, kde můžeme slyšet o Bohu, jeho velkých skutcích a o cestě spásy. Dnes nám sice nikdo nebrání vybrat si, co nám vyhovuje, ale musíme mít na paměti, že si máme vybrat takové shromáždění, které vyhovuje Bohu. "Ne má, ale Tvá vůle se staň..."

Je to podobné, jak na to dávno přišli antičtí stoikové pro případ lidské svobody. Svoboda je také niternou záležitostí, kterou nemůže omezit žádný jiný člověk, i když k tomu použije řetězy a mučení. A přitom stoikové v monoteistického Boha a Syna nevěřili.Boží Milosrdenství (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 16. duben 2012 @ 13:16:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
M
To je veliké svědectví o Lásce, kterou je Kristus. Hledá neúnavně ztracenou ovečku a když ji našel, je v nebi veliká radost, neboť ta ovečka patří a patřila do jeho ovčince. Celé nebe se raduje a zástupy andělů bez ustání chválí Pána, neboť ta ovce již byla ztracená sedm let a nyní je opět s námi. „Bděte, neboť váš protivník Ďábel obchází jako řvoucí lev a hledá koho by polapil…“Souhlasím, že lékem a zbraní proti léčce Satana je Eucharistie, Živý Kristus, pravidelná svátost smíření, čletba Písma sv. a půst.
Otče op, jsem přesvědčen, že sám jste se z té Satanovi smyčky, kterou jste si dokonce sám navlékl, nemohl dostat, ale modlitba Církve, modlitba vašich věřících, známých, ale i neznámých a kdysi jste diskutoval i na ChN, obdržel jsem tehdy email, že se za Vás někdo modlí…To vše je důkazem Božího Milosrdenství pro každého bez rozdílu.

Držte se i nadále zdravé víry, neboť bohužel dnes více než kdykoliv v minulosti je mnoho kněží, biskupů a kardinálů daleko od papeže, Boha a od Církve. Udržet si dnes zdravou a neporušenou víru, je to milost a dar, který neseme v hliněné nádobě a musíme se starat, abychom neupadli…
Bůh Vám žehnej, abyste vytrval, neboť doba i stav světa signalizují, že pohár přetéká…Písmo sv. konstatuje, že do Božího Království vstoupí jen muž, který ve zkouškách obstojí a za odměnu, obdrží život věčný...Přeji Vám to Boží Království v míře vrchovaté...
Re: Proč jsem opustil řkc... (Skóre: 1)
Vložil: brusle7 (brusle7@seznam.cz) v Pondělí, 16. duben 2012 @ 14:23:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


Držím palce na další cestě!

Kéž Ti ji Kristus ukáže!Stránka vygenerována za: 0.26 sekundy