Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Tamara.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16460, komentáře < 7 dní: 307, komentářů celkem: 416740, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 232 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

JirkaB
gregorios777
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113093540
přístupů od 17. 10. 2001

Duchovní poradna: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ
Vloženo Úterý, 18. září 2012 @ 12:55:30 CEST Vložil: Olda

Kritika bludů poslal gregorios777

„Nebo někomu dána bývá skrze Ducha řeč moudrosti, jinému pak řeč umění podle téhož Ducha, 9  Jinému víra v témž Duchu, jinému darové uzdravování v jednostejném Duchu, 10  Někomu divů činění, jinému proroctví, jinému rozeznání duchů, jinému rozličnost jazyků, jinému vykládání jazyků. 11  Ale to vše působí jeden a týž Duch, rozděluje jednomu každému obzvláštně, jakž ráčí.“
1Kor 12,8-11


Předmět rozlišování duchů se dnes nikde nevyučuje. Občas se najde nějaký věřící, kteří říká, že ho má, při bližším pohledu je však jasné, že nikoliv. Ještě nikdy jsem o tom tady takto souvisle nepsal. Je obtížné slovy popsat tak subjektivní zkušenost, jaká je spojená právě s tímto charismatem. Zvláště, když v Písmu nikde nenajdeme jeho bližší popis. Jednoduše řečeno – Duch svatý se v duchovním vnímání věřícího s tímto darem projevuje jako čistý, jemný duch, podobně, jako když máme čistý vzduch.

Nečistý duch je vnímán naším duchem a duší tak, jako když namísto čistého vzduchu máme vzduch plný prachu, hrubých částic nebo vzduch zakouřený. Navíc je možné takto vnímat různé druhy nečistých duchů, jako např. duch čarodějnictví, duch věští (kterého mají např. mnozí falešní proroci), duch lži, duch cizoložství, duch krádeže atd.

V první řadě stojí za to, povšimnout si nečistých duchů působících skrze proklaté věci. Víme všichni, co se stalo Izraeli, když Akan a jeho rodina si ve svém příbytku ponechali proklaté věci. V tomto případě babylonský plášť, který byl určitě plný okultních symbolů. Následkem byla porážka celého Izraele. Také my, Kristovci, bychom ve svých příbytcích neměli přechovávat tyto proklaté věci pocházející z cizích náboženství, a to jak knihy, tak věci nebo třeba suvenýry, či upomínkové předměty. Patří sem knihy o magii, astrologii, věštění a podobných okultních směrů. Sošky buddhů, čínští drakové, hadi, masky z Afriky, symboly z Egypta a jiné magické symboly či nápisy – třeba i na propisovacích tužkách, oděvech a jejich součástech apod. Budeme-li mít tyto předměty v domě, budem proklati spolu s nimi. A to znamená Boží nepřítomnost a přítomnost satana, trvající do té doby, dokud tyto předměty nebudou z domu odstraněny. Toto prokletí nelze ničím zlomit. Pouze odstraněním těch věcí.

Jsme-li znovuzrozeni, pak v našem znovuzrozeném duchu sice bude Kristus přebývat dál, ale v naší duši bude přítomno prokletí, tj. satan. Sami jsme se tím vydali satanu. Proto také čerstvě věřící v Krista museli ve Skutcích přinést na jednu hromadu všechny tyto knihy a předměty a spálit je (Sk 19,19). Patří sem také zejména i některé moderní filmy a knihy, které se satanovi podařilo ve světě velmi zpopularizovat. Kazety, DVD či knihy s Harry Potterem (duch magie) a s Pánem prstenů (věští duch), spolehlivě způsobí prokletí vašeho domu. Žel, vím, že je doma mají i mnozí věřící. Mě jednou dcera tajně přinesla domu DVD s Potterem. Týden jsem vnímal prokletí a žil bez Boží přítomnosti, než jsem přišel na zdroj tohoto prokletí. Okusil jsem něco podobného, co zažíval náš Pán na kříži, když se stal za nás prokletím v okamžiku, kdy nesl naše hříchy. Když křičel:“Bože můj, Bože můj, proč jsi mne opustil.“ Absolutní Boží nepřítomnost a přítomnost satana. Absolutní duchovní smrt.

Také sem patří i některé hry spojené se sázením („Dostihy a sázky“) a také hraní Lota či Sportky apod. - Je to duch věští. A stačí když se na to díváš třeba v TV (na slosování). Když si přivedeš domů nějakého okultistu, jsi proklatý i se svým domem, dokud on nevyjde ven a dokud pak ty nebudeš za mnoho hodin očištěn (obvykle do příštího večera). Proto Jan varuje - (2Jan 10). Když půjdeš ty k němu, jsi proklat, dokud neodejdeš a nebudeš následně očištěn. Ale i když již máte tyto věci z domu pryč, neměli byste na ně ani myslet a ani vyslovovat jména cizích bohů. Podle listu Filipenských máme myslet pouze na čisté věci a podle SZ nemáme jména cizích bohů ani vyslovovat. Tyto proklaté věci mají v sobě nejsilnější satanskou duchovní moc. Nesou přímou satanovu přítomnost.

Nyní půjdeme ke slabším zdrojům. Ke spisům, kazetám a DVD či jiných nosičů pocházející, od falešných učitelů, proroků, či apoštolů z oblasti křesťanství. Když máte doma tyto předměty, nenese to s sebou přímé prokletí vašeho domu jako u vyloženě satanských věcí, ale kdykoli do těchto spisů nahlédnete nebo je slyšíte, působí stejně jako okultní věci. Naplní to vaši duši příslušným nečistým duchem. A již nejste naplněni Duchem svatým, dokud nejste očištěni. Třeba za několik hodin poté, co se tím přestanete zabývat.

Opět zde nejvíce působí dva hlavní duchové – duch čarodějnictví neboli magie (Hnutí víry, Keneth Hagin, Benny Hinn, K. Copeland, Saša Flek, Darby, Lee, bratr Hanola, Miroslav Venc starší, Pravoslaví), a duch věští (Paul Cain, Kansasští proroci, Rick Joyner, Todd Bentley a lidé s nimi spojení). Někdy v roce 1992 náš někdejší sbor Křesťanská společenství navštívili „bratři“ z Harvest International z Kostelce. Po jejich odjezdu byl kompletně celý sbor nakažen duchovní infekcí věštího ducha, po dobu 7 dnů jsme měli kolektivní zjevení, projevovalo se u sester automatické psaní a vůbec se děly takové věci, kterým by nikdo neuvěřil. A ten duch si navíc všechno co dělal zdůvodnil z Písem. Nechci o tom podrobně ani psát, protože tím by mě tento duch znovu naplňoval.

Příkladem v tomto nám je setkání apoštola Pavla ve Filipis s falešnou prorokyní s věštím duchem. Ona navíc prorokovala čistou pravdu, ale v nečistém duchu:"Tito lidé jsou služebníci Nejvyššího Boha, kteří zvěstují nám cestu spasení." Kdyby Pavel neměl dar rozlišení duchů, možná by byla přijata do sboru jako velmi obdarovaná služebnice Páně... A toto přesně se děje v případě falešných proroků, učitelů a apoštolů... Mohou klidně mluvit i pravdivé věci... Mohou mluvit o Ježíši i Ho vyznávat. Patří sem i satanské překlady Písem – Nová Bible Kralická, Darbyho překlad, Recovery version (duch magie), překlad Nového světa od Jehovistů (věští duch).

Pokud s podobnými věcmi budeme mít cokoli společného, budeme se jimi naplňovat, vystavujeme se tomu, že přijdeme o svou odměnu a nevstoupíme do 1000-letého Království (2Jan 7-11). Nebudeme mít v lampách našich duší olej a budeme jako nemoudré panny. A Pán nás do svého Království na zemi nepřijme. Ti, co v Mt 7,21-23 nazývali Ježíše Pánem, činili zázraky, prorokovali a v Pánově jménu domněle vymítali démony. Ale činili to ve věštím duchu nebo v duchu magie, přestože to byly Boží děti.

V arzenálu nečistých duchů hraje významnou roli i elektromagnetické záření z některých přístrojů, jako je TV, mobilní telefony a rádia. Tzv. uzavření bratři (Plymouth brethern) žádný z těchto přístrojů nepoužívají a mají pravdu. Záření, které z nich vychází buď je anebo působí podobně jako nečistí duchové. Nikdo z věřících, kdo pravidelně sleduje TV, nikdy nebude duchovní, ale zůstane stále 20,30,40 let jen dítětem. Mobil vyzařuje vždy když se mu rozsvíti display. TV nás znečištuje vnitřně pouze, když na ni upřeme zrak (jde to očima), když však hraje vedle nás a my se nedíváme, jsme znečištěni jen vnějšně a do nás se to nedostane.

Vždy když nějak zhřešíme, proniká do nás nečistý duch (do naši duše = mysl, vůle, city). Náš duch je posvrněn povrchově, ale uvnitř něj stále přebývá Kristus, jsme-li znovuzrozeni. Když zalžeme, naplňuje nás nečistý duch (pozor – nejde o posedlost!). Když se podíváme na ženu k požádání (tj. od pasu dolů nebo do očí s tím úmyslem) naplňuje nás duch cizoložství. Za hřích je smrt. Duch svatý (=Život) z naší duše odchází a duch nečistý (= smrt) vchází – dokud hřích nevyznáme a nejsme po několika hodinách od něj očištěni.

To samé platí když se dopustíme přímé nebo nepřímé krádeže. Když třeba vezmeme z kanceláře svého zaměstnavatele byť jen špendlík (přímá krádež) nebo když někomu poskytneme něco, co není naše – třeba něco z podnikového majetku (nepřímá krádež). Nebo když křičíme, či dokonce někoho proklínáme – tak jsme prokleli i sami sebe a opět nečistý duch proniká do nás. Stačí být nepřesný v pracovních zápisech nebo falšovat dokumenty – to je také duch lži. Patří sem i třeba myšlení na nečísté věci. I to nás naplňuje nečistým duchem a je to hřích. Proto Pavel ve Filipenských nabádá, abychom přemýšleli jen o tom, co je čisté. Nemluvě o užívání drog, i tak slabých jako je káva.

V neposlední řadě sem patří vážný hřích z oblasti charismatické bohoslužby (1Kor 11.-14.kap.). Duchovní nemoc téměř všech sborů pod názvem „křesťanský.“ Když Bůh v originále říká, že žena JE POVINNA mít kvůli andělům pokrytou hlavu (= mít na hlavě autoritu), jinak ji znesvěcuje a zneucťuje a muž ji pokrytou mít nemá. Stačí jedna nepokrytá hlava ve sboru a celý sbor je okamžitě vnitřně i vnějšně znesvěcen nečistým duchem magie, čarodějnictví (vzpoury). Viz. 1 Samuelova 15:23:  „Neboť vzpoura jest takový hřích jako čarodějnictví, a přestoupiti přikázaní jako modlářství a obrazové.“ Nebo naopak stačí jedna pokrytá hlava u muže. Kdykoli se v zimě zmýlím a modlím se v čepici, okamžitě vnímám, jak mě naplňuje nečistý duch. Porušení tohoto apoštolského ustanovení má za následek, že Boží Sláva a přítomnost nepoctí chrám našeho Shromáždění. Naopak – přístup tam má satan, protože tím celé shromáždění říká - „Nerespektujeme Boží autoritu a nepoddáváme se jí.“ Boží nařízení a ustanovení nás nezajímají...

Prostě a jednoduše, vše, co je hřích, způsobuje smrt, a ta se projevuje tak, že místo Ducha svatého jsme naplněni duchem nečistým. Ten nepěkný pocit, který zažívá každé Boží dítě, když zhřeší, je právě naplnní nečistým duchem. Má-li někdo dar rozlišení duchů, pak vnímá toho ducha přímo a mnohem zřetelněji. Vnímá ho i tehdy, když ostatní nevnímají nic nebo si dokonce mylně myslí, že to, co vnímají – ta přítomnost, je moc Ducha svatého. Dokonce se třeba radují z toho, jak velká „boží přítomnost“ na tom určitém shromáždění je... Jsem si vědom, že tento článek vyvolá velké pobouření u posměvačů chodících podle svých bezbožných žádostí. Ale kvůli nim ho nepíši. Píši ho, abych pomohl v orientaci zbožných bratřím. Dávám pouze světlo. Zjevení musí dát Bůh. Kéž ho dá těm, kterým chce. Modlím se za to.

"ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ" | Přihlásit/Vytvořit účet | 484 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Úterý, 18. září 2012 @ 14:10:42 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V kostele sice smekám jako výraz úcty vůči Bohu i přítomným lidem ale vždycky jsem měl za to že se jedná o tradici která pochází až z vrcholného středověku. Z doby kdy křesťanští rytíři sundávali před svým lenním pánem přilbu jako symbol míru a bezpečí a proto aby bylo možné určit jejich totožnost. Možná něco takového dělali Římani a do naší společnosti se to dostalo od nich.
Jestliže do nás vstupuje nějaké škodlivé záření nebo dokonce duchové z mobilu nebo TV tak jak je to když používáme internet ?
Nikdy nevíme co je všude kolem nás. Jestli naše oblíbené housky nepeče třeba nějaký satanista.
Projevy zlého ducha jsou prý vždycky přinejmenším na první pohled velice lákavé a ušité každému na míru. I svatému. Jednomu poustevníkovi se prý zjevil sám Ježíš Kristus. Na pohled krásný a dobrý, bez jediné vady. Až na jednu. Chyběly mu jizvy po ukřižování. Podle toho rozlišil že to náš Pán není.
Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Úterý, 18. září 2012 @ 16:24:29 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
V první řadě stojí za to, povšimnout si nečistých duchů působících skrze proklaté věci. Víme všichni, co se stalo Izraeli, když Akan a jeho rodina si ve svém příbytku ponechali proklaté věci. V tomto případě babylonský plášť, který byl určitě plný okultních symbolů. Následkem byla porážka celého Izraele. Také my, Kristovci, bychom ve svých příbytcích neměli přechovávat tyto proklaté věci pocházející z cizích náboženství, a to jak knihy, tak věci nebo třeba suvenýry, či upomínkové předměty. Patří sem knihy o magii, astrologii, věštění a podobných okultních směrů. Sošky buddhů, čínští drakové, hadi, masky z Afriky, symboly z Egypta a jiné magické symboly či nápisy – třeba i na propisovacích tužkách, oděvech a jejich součástech apod. Budeme-li mít tyto předměty v domě, budem proklati spolu s nimi. A to znamená Boží nepřítomnost a přítomnost satana, trvající do té doby, dokud tyto předměty nebudou z domu odstraněny. Toto prokletí nelze ničím zlomit. Pouze odstraněním těch věcí.

veci nie su mocnejsie ako Boh, prekliatie nie je mocnejsie ako Boh ,Satan nie je mocnejsi ako Boh, pretoze Boh je nekonecne mocnejsi ako vsetko okolo nas vratane cloveka a duchovneho sveta.
Veci, ktore su od satanskych siekt a vestcov a nabozenstiev, ktore sa klanaju zlym duchom, nemame mat doma, lebo nasim panom je Boh. Avsak, ak nam to niekto da tajne do domu, trebars aj pod vankus,preto, aby nam to skodilo, my katolici sa toho naozaj nemusime bat, ak  sa pravidelne modlime, a spovedame a co najcastejsie prijimame Jezisa vo sv. prijimani.Pretoze Jezis je Boh a On nas ochrani.A naozaj to funguje, taka je skusenost rimskokatolickej cirkvi.A tak, ked nahodou na to prideme, ze  mame tieto predmety v dome, kludne to vyhodme, a pomodlime sa ku Kristovi a chodme Ho prijat vo sv. prijimani.
Taktiez  nasi exorcisti prostrednictvom Boha vyhanaju z posadnutych zlych duchov./to su uz tie najtazsie pripady/

u protestantov a vselijakych tych siekt/Kristovci, Cirkev Kristova, krestanske spolocenstva. apostolska cirkev i tie co vymenoval Gregorios, atd, tam je to ine.

 Tam nevedia a nie su schopni vyhanat zleho,lebo ti ludia nechodia k spovedi a na sv. prijimanie, aj ked to Kristus ziada, odvrhli Bozie slovo v tejto veci lebo nechali sa oklamat diablom, ktori sa toho boji, lebo vie, ze by bol porazeny.
Avsak bez tychto zbrani sa diabol neda premoct. A tak bludari potom mozu mat problemy, ,jednak s takymi navstevami zleho ducha, kde si neporadia, alebo este horsie-zly duch ich casto nechava vo falosnom pokoji, lebo vie, ze kedze nie su v Kristovej rimskokatolickej cirkvi, kde su prostriedky voci satanovi/spoved, sv. prijimanie/,lebo oni ich odvrhli a hlasaju bludy,nebudu spravne vykladat Bibliu, presne tak, ako chce diabol.
jedinu zbran, ktoru tito ludia maju je modlitba.Ale aj tu casto pouzivaju zle, modlia sa aby ludia odisli z rkc a prisli k nim.Snad az ked sa u nich diabol prejavi naplno, tak vtedy sa modlia, aby odisiel, ale pri takychto vacsich vplyvoch zleho nestaci len modlitba, ale treba aj spoved a sv. prijimanie a v najtazsich pripadoch exorcista.
Je to strasna tragedia, lebo tito protestanti a sektari su   casto uprimni veriaci.preto sa treba za nich modlit a oni nech prosia o svetlo, lebo Boh takuto modlitbu vzdy vypocuje a nenecha ich len tak. Takze ak budu do konca zivota vo svojich sektach, budu za to moct sami/samozrejme su aj vynimky, kde su prekazky osobneho razu,ako slaby rozum, slaba psychika, ale to uz patri Bohu, taketo veci rozlisit.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 18. září 2012 @ 16:41:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Předně bych ti chtěl vyjádřit podporu zato, že jdeš se svou vlastní kůží na trh, a že nejspíš počítáš s tím, že se pohybuješ na velmi tenkém ledě a počítáš s tím, že si tady přečteš něco, co si za rámeček nedáš.
Tak tě budu raději předem varovat. Můj postoj vůdči tzv. duchovním darům se během let trochu změnil. Nejprve jsem byl poměrně otevřený, s tím, že není třeba hnát věci zbytečně do krajností. Dneska jsem spíše skeptický než otevřený. Ne, nepopírám ani zázraky ani charismata, nemusíš mě ihned zatracovat, ale vidím nadpozemské zásahy spíš jako last resort, jako něco k čemu by mělo být sáhnuto, až když selže všechno ostatní, v žádném případě ne jako věc první volby. Takže k věci
1) Jak dokázat dar rozlišování duchů? Nechci tě ani chytat za slovo, nebo do pasti, ale chápej ty mě. Údajných nositelů daru rozlišování duchů je možná víc, než leckterých deficitních profesí. A dar rozlišování duchů, jehož existenci nepopírám, mi přijde jako obtížně verifikovatelný. Jak spolehlivě dokázat, že daný člověk netahá ostatní za fusekle, případně není obětí sebeklamu, případně jak odlišit použití daru rozlišování duchů od osobních pocitů a intuice. Oprav mě, jestli se pletu, ale v tuto chvíli se již nenacházíme cele na půdě Písem, ale jaksi stojíme na vodě, tedy na člověku. Člověk tvrdí, že má dar rozlišování duchů a my, podle osobního kreditu toho člověka mu buď věříme, anebo nikoliv.
2) 1S 15,23 je v Ekumence poměrně nešťastně přeložená. Mnoho sektářů se na tuto dikci odvolává, aby si mohli ve svých sborech počínat jako sovětská okupační vojska, tak půjdeme do řečtiny:
Oti amartia oionisma esti, adynen kai ponoys therafin epagoysin.Anglicky (Brenton, mohl bys znát): For sin is divination, idols brion pain and grief. (Všiměte si -> Protože hřích je věštěním, ....)Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: unshaken v Úterý, 18. září 2012 @ 19:04:57 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bratře gregoriosi,

neobávej se satanova působení od něčeho, co Ti nemůže ublížit. Přečti si

[Římanům 8:1,2]
A proto již není žádné odsouzení pro ty, kdo jsou v Kristu Ježíši. Zákon Ducha života v Kristu Ježíši tě totiž osvobodil od zákona hříchu a smrti.

Pamatuj, že jde o zákon. Zdůrazňuji ještě jednou: Jde o zákon Ducha života, který nás osvobodil od zákona hříchu a smrti.

Zákon Ducha života, který přebývá v těch, kdo jej obdrželi z Ducha svatého. Tento zákon působí již mimo naši vůli, působí automaticky. Nemusíš se bát hadů (satanů) a štírů (démonů), neboť Ti nemohou ublížit. Jsi totiž mimo dosah působení zákona hříchu a smrti. Neboť podle
[Římanům 8:9] Přebývá-li však ve vás Boží Duch, pak nežijete v těle, ale v Duchu. Kdo nemá Kristova Ducha, ten není jeho.


žijeme v Duchu, a Satanovi byla dána moc pouze plazit se po břiše a žrát prach. Pozemský člověk je prach, duchovní člověk již prachem není, ale je Duchem. Božího Ducha Satan žrát nemůže.

Pamatuj však, že úspěšný duchovní boj se odehrává v nebi. Jistě si odkazy najdeš sám. Pokud budeš chtít se satany bojovat na zemi, prohraješ. Musíš být v nebi. Být s Kristem ukřižován je osvobození od padlého těla.  Znovuzrození (vzkříšení) je přijetí všech zaslíbení nového života. Ale po ukřižování a vzkříšení vystoupil Kristus na nebesa a teprve tím bylo Jeho spásné dílo dokonáno. Vystoupení učinil hned první den vzkříšení, jak dokladuje Písmo tím, že nejprve se Ho nikdo nemohl dotknout a po vystoupení na nebesa se učedníků dotýkal a dokonce s nimi pojedl:
[Jan 20:17] Ježíš jí řekl: "Nedotýkej se mne, dosud jsem nevystoupil k Otci. Ale jdi k mým bratřím a pověz jim, že vystupuji k Otci svému i Otci vašemu a k Bohu svému i Bohu vašemu."


[Jan 20:19,20] Téhož dne večer - prvního dne po sobotě - když byli učedníci ze strachu před Židy shromážděni za zavřenými dveřmi, přišel Ježíš a postavil se uprostřed nich a řekl: "Pokoj vám." Když to řekl, ukázal jim ruce a bok. Učedníci se zaradovali, když spatřili Pána.

Toto poučení předávám podle Watchmana Nee a Witnese Lee.
Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Středa, 19. září 2012 @ 01:19:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Gregu,

nutno říci, že jsi napsal poněkud problematický článek.

Zejména proto, že si nelze z Písma v duchu Berojských ověřit, zdali je to tak, jak píšeš. Vzhledem k tomu, že tu zřejmě nikdo jiný s darem rozeznání/rozlišení duchů není, aby se mohl "odborně" k tématu vyjádřit, musíme použít jiná kritéria pro rozsuzování pravdivosti a potřebnosti toho, co jsi napsal.

Tak předně - jsou jen dvě místa, kde píše apoštol Pavel o darech a jen jedno z nich zmiňuje tento dar Ducha. A zmiňuje ho jen ve výčtu darů/projevů Ducha, ale pak už se k němu nevyjadřuje, jako k jiným darům, např. k jazykům a výkladu jazyků. Na jeden z darů klade důraz, protože ten mohou mít všichni a je přímo určen k budování církve - dar prorokování (1K 14:1,31).

Za stěžejní však považuji poslední verš 12. kapitoly 1. listu Korintským: Vy však usilujte o větší dary milosti. A ukazuji vám ještě mnohem vzácnější cestu.

To znamená, že dary Ducha vyjmenované ve 12. kapitole, verších 8-10 jsou nízké, malé, řekl bych základní, ale hlavně snadno napodobitelné nepřítelem. Věřící mají ale usilovat o větší dary milosti a Pavel v následující kapitole ukazuje mnohem vzácnější cestu - lásku! A 14. kapitola začíná slovy: Usilujte o lásku a dychtěte po duchovních projevech, nejvíce však, abyste prorokovali. Jakoby Pavel říkal: dobře tělesní Korintští, máte všechny ty různé dary Ducha, ale berte na vědomí, že jsou větší dary milosti a především je tu láska, která buduje. Pokud chcete tyto dary používat, budiž, ale ať je to k budování, neboť k tomu jsou určeny.

Není také bez zajímavosti, že v 2.listu Korintským nenajdeme jediné slůvko o darech z 1. listu. Je to proto, že 2 list Korintským je o službě a služebnících, kteří by ve službě Bohu při budování církve s dary z 1. listu nevystačili. Pro budování církve jsou i podle jiných listů, např. Efezským, důležitější obdarované osoby, dary církvi jako apoštolové, proroci, evangelisté, pastýři a učitelé, kteří mají za úkol připravit svaté k dílu služby, k vybudování těla Kristova, dokud nedospějeme všichni k jednotě víry a plného poznání Syna Božího, v dospělého muže, v míru postavy Kristovy plnosti, abychom již více nebyli jako děti, zmítáni vlnami a hnáni každým větrem učení v lidské nestálosti, v chytráctví k nastražené cestě bludu, nýbrž abychom byli pravdiví v lásce a rostli všemi způsoby v toho, který je hlavou, v Krista (Ef 4:12-15).

Tož tak - pro tuhle chvíli.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: twig v Středa, 19. září 2012 @ 08:26:04 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Rozumiem knihám, symbolom, suvenírom, uvedeným menám. Nerozumiem mobilu, TV a káve. Rozumiem podstate, nerozumiem účinku. Nie je ten, ktorý je v nás, silnejší než ten, ktorý je vo svete?

A když Pavel čekal jich v Aténách, rozněcoval se v něm duch jeho, vida to město oddané býti modloslužbě.. I popadše jej, vedli ho do Areopágu.. Tedy Pavel, stoje uprostřed Areopágu, řekl: Muži Aténští, vidím vás býti všelijak příliš nábožné lidi. Nebo procházeje se a spatřuje náboženství vaše, nalezl jsem také oltář, na kterémž napsáno jest: Neznámému Bohu. Protož kteréhož vy ctíte neznajíce, tohoť já zvěstuji vám.. Bůh ten, kterýž stvořil svět i všecko, což jest na něm, ten jsa Pánem nebe i země, nebydlí v chrámích rukou udělaných.. jím (originál má "v Ňom") živi jsme a hýbeme se, i trváme, jakož i někteří z vašich poetů pověděli: Že i rodina jeho jsme.

Duch sa roznecuje, áno. Oddeľovanie sa kvôli nepoškvrneniu som zažila len u "osvieteného okultistu".Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 00:52:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Obecně lze říci k tématu ještě toto: Pán Ježíš řekl: že člověka znečišťuje to, co vychází z něho, z jeho srdce. Srdce může být znečištěno jen tím, čemu se člověk otevře. Pokud se v článku zmiňovaným věcem/duchům neotevře, nemůže jimi být srdce naplněno/znečištěno/poskvrněno.

A co se srdce týče, pak jsou pro mne povzbuzením slova apoštola Pavla v 1Te 3:13 a 2Te 2:16-17 a 3:3 - ať (Pán) upevní vaše srdce, aby byla bezúhonná v svatosti před Bohem a naším Otcem v příchodu našeho Pána Ježíše se všemi Jeho svatými. Amen.
Sám náš Pán Ježíš Kristus a Bůh, náš Otec, který si nás zamiloval a v milosti nám daroval věčné potěšení a dobrou naději, nechť vaše srdce povzbudí a upevní v každém dobrém skutku i slovu.
Věrný je Pán, který vás upevní a ochrání od Z/zlého.

Tož tak.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Čtvrtek, 20. září 2012 @ 11:53:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Připusťme na chvíli, že to co tu s námi sdílíš, Gregu, je v pořádku. Pak mi to ale nekoresponduje s tímto Pánovým slovem z Jana 16:12 „Ještě vám mám mnoho co říci, ale nemůžete to nyní snést."

S tím spojuji otázku: mluví skrze tebe Pán, jestli nemůžeme snést či přijmout tvé učení? A je-li tvé učení v pořádku, proč máme někteří problém je přijmout, i když v nás není ani vzpoura ani neposlušnost, ale touha líbit se Bohu? Není to proto, že nám chybí potvrzení Písem, po němž tu někteří volají, a proto je náš duch vůči němu chladný, ne-li přímo odmítající?

Jak vidíš, tvůj článek plodí spíše otázky, z nichž většina je (zatím?) nezodpovězených, než že by byl odpovědí na naše otázky.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Willy v Neděle, 23. září 2012 @ 13:33:58 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
1K 14:1-5, 26 Usilujte o lásku a dychtěte po duchovních projevech, nejvíce však, abyste prorokovali. Neboť kdo mluví jazykem, nemluví k lidem, nýbrž k Bohu; nikdo mu nerozumí, duchem mluví tajemství. Kdo však prorokuje, mluví lidem k budování, povzbuzení a útěše. Kdo mluví jazykem, buduje sám sebe, ale kdo prorokuje, buduje církev. Chci, abyste všichni mluvili jazyky, avšak ještě více, abyste prorokovali. Kdo prorokuje, je větší než ten, kdo mluví jazyky, ledaže by i vykládal, aby se budovala církev.
Co z toho tedy plyne, bratři? Když se sejdete, každý z vás má chvalozpěv, má učení, má zjevení, má jazyk, má výklad; všechno ať je k budování.

Ef 4:7, 29 Ale každému z nás byla dána milost podle míry Kristova obdarování. Z vašich úst (vaší klávesnice) nevychází žádné špatné/neužitečné slovo, nýbrž jen takové, které je dobré k potřebnému budování, aby dalo milost těm, kdo je slyší.

1P 4:10 Dary milosti, podle toho, jak jej každý přijal, si služte navzájem jako dobří správci rozličné Boží milosti.

Gregu,
toto jsou slova ustanovující kritéria pro dary Ducha/milosti a jejich používání, tzn. k čemu slouží nebo tedy mají sloužit. Sám posuď, jestli tvá slova tato kritéria splňují.

Úžasné na Pánu Ježíši je, že když říká přímo či nepřímo jistá přikázání/požadavky na věřící, neklade na nás nesnesitelné břemeno, ale spolu s těmi slovy nám dává zároveň život, moc a milost Jeho slova přijmout, zachovat, poslechnout. Kdokoli říká slova, která obsahují jisté požadavky či podmínky, aniž by dávala milost potřebnou pro jejich přijetí a naplnění, je třeba říci, že jeho slova nejsou od Pána.

Tož tak.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Krispus (ryba@iol.cz) v Neděle, 23. září 2012 @ 15:47:48 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nejvíc mě zaujala tahle věta

" V neposlední řadě sem patří vážný hřích z oblasti charismatické bohoslužby (1Kor 11.-14.kap.). Duchovní nemoc téměř všech sborů pod názvem „křesťanský.“ Když Bůh v originále říká, že žena JE POVINNA....."  

Proč mluvíš o vážném hříchu z charimatické bohoslužby ! Tento  ( podle Tebe vážný hřích ) , když už, se týká všech evangelikálních církví. V kterých církvích a denominacích mají při shromáždění ženy na hlavě šátky ? Bývalo to v KřSb jako norma a pak jsme zjistili, že se to dá vyložit i jinak než doslovně. Ve sborech se pro některé závěry předváděly hluboké a složité výklady, aby se došlo ke "správnému pohledu" a některé jiné věci se z Písma vzaly doslova, bez ohledu na dobové okolnosti atd. Tohle dělá každá církev. Katolící mají tenhle výklad, evangerlikálové takový a charismatici tento. Mezi tím je řada varinat a možností. Např. v drtivé většině sborů v KřSb  se už nevyžaduje zahalování žen při bohoslužbě šátky a nic špatného se neděje. Jiné církve a denominace šátky  u žen nevyžadovaly a taky se nic špatného, proklatého nedělo.

V článku generalizuješ a to je zavádějící pro začínající ve víře. Já se v tom orientuji a vezmu si z toho to dobré . Někdo, kdo nemá tolik zkušeností s Pánem, může být vcelku takovým příspěvkem dost rozhozen.  Např. působení záření z mobilu nebo sledování televize. To je extrémní názor. Já např. pravidelně sleduji televizi, ale vybírám si pořady. Někdy se stane, že pořad vypnu, protože na mě z TV působí démonský duch. Je pravdou, že pokud člověka uchvátí Kristus, dokáže televizi oželet a věnuje se duchovním věcem.   

Dar rozlišování duchů je nadpřirozená schopnost rozpoznat jaký duch za tím či oním stojí. Tento dar dává Duch sv. a v dnešní době je ho potřeba jako sůl. Mimo jiné, aby se šmahem nevymetlo i to dobré co v charismatické zbožnosti je.  Netvrdil bych až tak sebejistě, že DVD, knížky atd. od uvedených autorů a zdrojů jsou prokleté a přináší okamžitě ducha čarodějnictví a ducha věštího. Myslím, že jde o rozdílnost výkladů ( komentářů) k určitým biblickým textům. Buď ty výklady a postoje přijmeš nebo odložíš, protože Ti nesedí resp. nevidíš pro ně oporu v Písmu a/nebo není pro ně ( pro Tebe) přijatelný výklad  Každý máme Ducha sv. a ten nám pomůže rozlišit, co je dobré a co není. Co odpovídá Písmu nebo mu odporuje. Kdybych to dovedl až do preciznosti; a jak to na mě z toho článku působí,  pak by jakokoli jiný výklad či postoj než můj, byl vždy od nečistého ducha. Tím se očerňují jinak smýšlející věřící lidi a dělají se z nich strašáci. Teď by každý z nás mohl jmenovat nějakého "strašáka" a byla by z toho pěkná plejáda jmen. Každý odpovídá Bohu za svůj život.
 
  

Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Neděle, 23. září 2012 @ 17:58:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro ty, kdo tady stále operují s verši Mt 15,16-20:

"Ježíš pak řekl: Ještě i vy bez rozumu jste?
17  Nerozumíte-liž, že všecko, což v ústa vchází, do břicha jde a vypouští se ven?
18  Ale které věci z úst pocházejí, z srdce jdou, a tyť poskvrňují člověka.
19  Z srdceť zajisté vycházejí zlá myšlení, vraždy, cizoložstva, smilstva, krádeže, křivá svědectví, rouhání.
20  Tyť jsou věci poskvrňující člověka. Ale neumytýma rukama jísti, toť neposkvrňuje člověka."


Učedníci si neumyli ruce a byli napadeni farizeji. Umývání rukou nebylo nikde v Písmu. Bylo to jejich vlastní lidské ustanovení.

A Ježíš řekl, že duchovní poskvrnění nemůže vzniknout skrze PRONIKÁNÍ fyzických věcí (jídla) do člověka. Že člověka poskvrňuje to, co vychází ze srdce a z úst. 

Řekl, že nás nemůžou poskvrnit fyzické věci, které do nás pronikají. Protože ty jdou do břicha a pak ven. Mluvil v této souvislosti pouze o JÍDLE. Tak jako např. 1Kor 8.

Nemluvil však o poskvrnách DUCHA, o duchovních poskvrnách, které nejdou do trávicího traktu, ale které pronikají do duše a na povrch ducha (do srdce).

Takové evidentně existují. A kdo si myslí že ne, tak o duchovních věcech neví zhola nic...

Nemáme se dotýkat nečistého v souvislosti s nevěřícími. Nemáme s nimi táhnout společné jho (2Kor 6,14-7,1). Například uzavírat s nimi manželství. 

Máme se vyvarovat poskvrn model (Sk 15,20). Toto všechno je vnější poskvrnění.


Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 24. září 2012 @ 22:10:23 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Ahoj Gregu.

Díky za zajímavý článek. Rád bych se něco zeptal.


V arzenálu nečistých duchů hraje významnou roli i elektromagnetické záření z některých přístrojů, jako je TV, mobilní telefony a rádia. Tzv. uzavření bratři (Plymouth brethern) žádný z těchto přístrojů nepoužívají a mají pravdu. Záření, které z nich vychází buď je anebo působí podobně jako nečistí duchové.


Můžeš blíže rozebrat tuhle oblast?

  - Vnímáš svým darem, že existují nějaké "čisté" přístroje, nebo jsou na tom všechny stejně?

  - Pokud třeba porovnáš zapnutou televizi s notebookem s wifi, co vyzařuje horší elektromagnetické záření? Notebook s wifi, nebo televize?

  - Jak hodnotíš domácí spotřebiče? Pračku, sušičku, myčku nádobí, mikrovlnku, indukční sporák a podobně... Používáš je, nebo vnímáš, že nejsou v pořádku?

 Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Úterý, 25. září 2012 @ 20:52:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Gregu, můžeš mi prosím odpovědět na mojí otázku co jsem ti již onehda položil ohledně epištoly Laodikejským? Napsál jsem ti to připomněl jsem ti to pod tvým příspěvkem ze dne 04. září v 21:38:43. Můžeš říct, která z těch dvou epištol je práva epištola Laodikejským? A popřípadě co je ta druhá, odkud se vzala čí jaký má původ, nebo autora, místo původu či jakékoliv informace co nejsou na netu.   Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Kjubik (forrest.gump.junior@gmail.com) v Čtvrtek, 27. září 2012 @ 20:00:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Gregu a Willy můžete prosím říct, kde je těžiště vašich rozdílných názoru? Děkují předem.Re: "Chudák" Watchman Nee... (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 v Středa, 03. říjen 2012 @ 11:06:35 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)


"Chudák" Watchman Nee byl podle kategorizace Leoneta také jen nedochůdče a tělesný věřící, který věděl, že není bez hříchu ani bez hříchů a proto je musel vyznávat...Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: monsek v Sobota, 13. říjen 2012 @ 10:26:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lenine, vstávej, Brežňev se zbláznil - falešná víra komunistů v roce 1968, že prorok zrůdné ideologie komunismu byl lepší, než jeho pokračovatel.
Kdybych neměl víru, musel bych zvolat podobný výkřik, jaký byl psán v té době na zdi domů...
Avšak věřím, že Pánvidí to hnusné modloslužebnictví v katedrále, kde se za účasti celého kléru blahořečí sotatky těch, ke kterým se teď budeme moci oficiálně modlit, zasvěcovat jim chrámy... 
Náš pán se vrátí - na rozdíl od Lenina.
tato "bohoslužba" která běží na ČT2 za peníze daňových poplatníků je velikou komedií rpo ty. co myslí a současně tragedií pro ty, kdo věří..
A až končí bohoslužba, zazní kramářská píseň a pak koncert Hradišťanu... 
Vidíte, protestanti, takové panoptikum a krojovaný průvod dohromady nedáte a když dáte, nedostanete do ČT a když dostanete, nedostanete své mučedníky do nebe a kdyžbyste  dostali, nebudete se k nim modlit :)Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: betma (dagmara123@zoznam.sk) v Sobota, 13. říjen 2012 @ 14:46:32 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

14 františkáni pochádzajúci z rôznych európskych krajín – Taliansko, Nemecko, Holandsko, Španielsko – prišli do Prahy v roku 1604 so zámerom zrekonštruovať zdevastovaný Konvent Panny Márie Snežnej. Po páde vlády cisára Rudolfa II. boli pri obliehaní Prahy ozbrojenou armádou arcivojvodu Leopolda Passauského z Bavorska obvinení zo spolupráce s katolíckym vojenským oddielom a barbarsky zavraždení. –jk-

http://sk.radiovaticana.va/articolo.asp?c=609438


kratene

V pražskom kláštore bola konferencia o príbehu pražských mučeníkov
P:3, 26. 09. 2012 12:14, ZAH

Praha 26. septembra (TK KBS/TS ČBK) - V pražskom kláštore pri Kostole Panny Márie Snežnej otvorili 24. septembra odbornú konferenciu a výstavu približujúcu historické súvislosti udalosti okolo roku 1611, kedy došlo k zabitiu štrnástich františkánov, ktorých beatifikácia sa blíži. Historici sa zhodli, že príbeh františkánskych mučeníkov môže byť varovaním pre súčasnosť. Ukazuje, k čomu môže dôjsť, keď spoločnosť nehľadá konsenzus.


Aj historik Dušan Foltýn chápe príbeh františkánskych mučeníkov, akokoľvek vzdialený v čase, ako akési varovanie. Radikálna akcia jednej strany podľa jeho slov vyvolala protiakciu druhej strany. „Myslím, že keď sa tieto staré rany otvoria, vyčistí sa priestor pre dialóg." Pripomenul, že okrem františkánov, boli vo februári 1611 napadnuté aj ďalšie katolícke inštitúcie v Prahe - napríklad Emauzský kláštor Na Slovanech alebo Vyšehradská kapitula. „K masakru došlo aj na hore svätého Karla na Karlove. V Prahe vtedy nezahynulo len 14 františkánskych mučeníkov, ale ešte minimálne traja rehoľníci na Karlove a na následky týrania zomrel ďalší františkán," spresnil historik. Františkáni u Panny Márie Snežnej boli podľa historika viditeľným cieľom. „Bola to nová komunita, aktívna, katolícky reformná, dosť cudzincov bez nejakého užšieho prepojenia s českým prostredím," charakterizuje tamojšie osadenstvo kláštora Dušan Foltýn. Františkáni prišli do Prahy v roku 1604, obsadili zrúcaniny kláštora u Panny Márie Snežnej a začali ho renovovať. Pochádzali z rôznych európskych národov - boli medzi nimi Taliani, Nemci, Španieli a Holanďania. „Od tých ostatných celkove asi päťdesiat zabitých mešťanov, mučeníkov odlišoval fakt, že sa vôbec nebránili. Nezomreli v súboji,“ dodáva P. Klaret.

Zdroj: TS ČBK
kratene

http://www.tkkbs.sk/view.php?cisloclanku=20120926034

Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pátek, 11. duben 2014 @ 12:24:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebo když křičíme - křičet se někdy musí. Např, matka musí křičet na své dítě, když jede auto a dítě auto nevidí a chce jít přes ulici.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: pozorovatelnik v Pátek, 11. duben 2014 @ 12:24:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebo když křičíme - křičet se někdy musí. Např, matka musí křičet na své dítě, když jede auto a dítě auto nevidí a chce jít přes ulici.Re: ROZLIŠOVÁNÍ DUCHŮ (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Středa, 02. prosinec 2020 @ 08:39:04 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)


Po 8 letech od vyjití článku "Rozlišování duchů" musím upřesnit ještě některé záležitosti, resp. vložit sem nové poznatky, o kterých jsem dříve nevěděl, protože jsem se s nimi přímo nesetkal ve svém domě.


Před pár měsíci mi bývalá žena přinesla do našeho domu ozdobu. Byla to dřevěná SOVA. Následně z domu zmizela Boží Přítomnost a vystřídalo jí prokletí (=Boží nepřítomnost a naopak přítomnost satana). Začalo mi být jasné proč. Sova je symbol svobodných zednářů. Mají ji např. na dolarové bankovce jako skryté miniaturní zobrazení. Pouhým okem těžko viditelné. 

Když se díváte na Washington v USA z nadhledu (toto město konstruovali zednáři ve všech jeho aspektech - tvary a rozložení ulic apod.) uvidíte v centru park, který zeshora vypadá jako SOVA.

Okultní spolek Bohemian Grove modlářsky uctívá na každoročním setkání obrovskou SOVU.
Symbol sovy je proto okultním symbolem satanistů.

Je to na stejné úrovni jako ztvárnění DRAKA, což je také satanistický symbol. A platí to ve všech jejich formách. Od hračky pro děti po nevinné kuchyňské prostírání se symbolem sovy.


Předminulé Vánoce zase bývalá žena dotáhla do domu sošku Santa Clause s jeho kouzelným sobem. Když už někdo slaví Vánoce, ať raději zůstane u české klasiky. Protože tento americký čaroděj Santa, který nosí čepičku boha Mitry, žije v podzemí (jako démoni), do domu chodí komínem jako zloděj a používá kouzelné saně - není nic pro skutečné křesťany. 


Dalším duchovně závadným materiálem je všechno, co je spojené s dílem malíře Alfonse Muchy. Jeho díla jsou inspirována věštím duchem. On sám byl velmi vysoce postavený svobodný zednář.
S tímto vlivem jsem se doma setkal skrze pojišťovnu Slavia, která používá Muchovy symboly. 


Abych zbavil dům těchto okultních předmětů, musel jsem je od ženy vykoupit a pak je zahodit. Pokud by se mi to nepodařilo, musel bych se odstěhovat.


Stránka vygenerována za: 2.17 sekundy