Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blanka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 242, komentářů celkem: 423161, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115627808
přístupů od 17. 10. 2001

Nabídky: Papež vyzval k modlitbě za církev v Sýrii
Vloženo Čtvrtek, 27. červen 2013 @ 23:53:03 CEST Vložil: Olda

Partnerství poslal Nepřihlášený

Papež František opětovně vyzývá k ukončení války v Sýrii. Svatý otec svůj naléhavý apel vyslovil při dnešní dopolední audienci pro členy Sdružení děl na pomoc východním církvím (ROACO), kteří od pondělka jednají ve Vatikánu na každoročním zasedání.

Chtěl bych ještě jednou z hloubi srdce apelovat na zodpovědné státníky a na mezinárodní organizace, na věřící každého náboženství a na všechny muže a ženy dobré vůle, aby se zasadili o zastavení bolesti, násilí a jakékoliv diskriminace z náboženských, kulturních a sociálních důvodů. (...) Učiňte vše, co je možné, abyste zmírnili nouzi syrského obyvatelstva. Sv. Ignác z Antiochie ve svém Listě Římanům prosí římské křesťany: Vzpomeňte si v modlitbě na syrskou církev. Ježíš Kristus a vaše láska nad ní budou bdít. (Římanům IX,I) Také já vám dnes opakuji: Vzpomeňte na syrskou církev v modlitbě. Ježíš Kristus a vaše láska nad ní budou bdít. Svěřuji Pánu života nesčetné oběti a snažně prosím Nejsvětější Boží Matku, aby utěšila všechny ty, kdo procházejí tímto velkým soužením (srov.Zj 7,14). Je to opravdu velké soužení.

Situace v Sýrii byla zřejmou prioritou při jednání ROACa, které je institucí vatikánské Kongregace pro východní církve. Informoval o ní tamní apoštolský nuncius arcibiskup Zenari, pracovníci Charity, místní kněží a řeholníci. Papeži však leží na srdci osudy katolíků na celém Blízkém východě:

Je zde přítomen koptský katolický patriarcha, chaldejský patriarcha, představitelé jeruzalémského patriarchátu a kustódie Svaté země. Mohu se tak srdcem přenést na svatá místa našeho Vykoupení a zároveň si připomenout, s jakou starostí církev hledí na tamní bratry a sestry. Žijí v situaci nejistoty a nikdy nekončícího násilí, které nešetří nevinné a nejslabší. Po nás věřících se žádá trvalá modlitba – v důvěře, že Pán udělí vytoužený pokoj a spolu s ním i sdílení a konkrétní vzájemnou podporu.

Svatý otec uznal a ocenil věrnost katolíků východních obřadů, kteří dlouhá staletí navzdory vší námaze „uchovávají víru“ (srov. 2 Tim 4, 6-8).

Rád bych vás povzbudil ke vzájemné lásce a podpořil vás v ní. Pouze touto láskou se mohou Ježíšovi učedníci chlubit. Je to láska, která pramení z Boží lásky v Kristu a jejím vrcholem je kříž (...) Je to láska, která nám byla vylita do srdce skrze Ducha svatého (srov. Řím 5,5).

Členy Sdružení děl na pomoc východním církvím je více než dvacet katolických agentur ze západních zemí. Svatý otec je vyzval k pokračování jejich služby, která se však nemá vyčerpat inteligentní a pečlivou realizací či koordinací pomocných projektů.

Nezapomínejte, že tyto podpůrné projekty musí především dokládat, že vyznáváme Boží lásku. To je naše křesťanská identita. Církev – v různosti a bohatství svých složek a činností – nesmí nacházet jistotu v lidských prostředcích. Církev náleží Bohu, důvěřuje v Jeho přítomnost a působení a přináší do světa Boží moc – moc lásky.

Opírejte se ve své službě o cennou rukověť – posynodální apoštolskou exhortaci Ecclesia in Medio Oriente, zakončil Svatý otec audienci poukazem na dokument, který podepsal Benedikt XVI. vloni na podzim při své apoštolské cestě do Libanonu."Papež vyzval k modlitbě za církev v Sýrii" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.13 sekundy