Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blanka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 242, komentářů celkem: 423161, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 75 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115628015
přístupů od 17. 10. 2001

Nabídky: Dan Drápal: Proč volit lidovce
Vloženo Pátek, 27. září 2013 @ 21:44:03 CEST Vložil: Olda

Společnost poslal Nepřihlášený

Nebudu zastírat, že jsem na nevolitelné místě kandidátky KDU-ČSL v Praze. A nebudu se tvářit, jako že tento článek není určitou agitací pro KDU-ČSL. Každý plnoletý občan má možnost volit (byť ne každý této možnosti využije), a jakkoli si nedělám iluze o významu voleb, jsou pro každého z nás přinejmenším drobnou možností nějak ovlivnit dění v našem státě a jeho směřování.
         Lidová strana má za sebou jedno období mimo poslaneckou sněmovnu a mám dobré důvody domnívat se, že jí to prospělo. Řada lidí, k nimž jsem neměl důvěru, odešla do TOP 09 (nebudu zastírat, že tam odešli i někteří, k nimž jsem důvěru měl), a především odchod Miroslava Kalouska pomohl ke zklidnění atmosféry ve straně. Nu, a jak se dalo čekat, přestali KDU-ČSL podporovat někteří lidé, kteří měli k její podpoře jiné důvody než souhlas s jejím programem a snaha jej prosadit.

Obě „velké“ strany, tedy ODS a ČSSD, zakoušejí, jak je válcují jejich bývalí předsedové, a utápějí se ve vnitřních problémech. Nečasova pravicová vláda skončila neslavně, to netřeba rozebírat, a vím, že si naběhnu téměř u všech, vyjádřím-li názor, že nebyla zdaleka tak špatná, jak to navenek vypadá. Předně se snažila udržet na uzdě státní dluh. To se jí sice nepodařilo v absolutních číslech – státní dluh se zvyšuje po celou dobu existence České republiky, ať už jsme měli vládu pravicovou či levicovou – nicméně poslední pravicová vláda pracovala uprostřed celosvětové krize se zhruba stejnými deficity jako levicová vláda uprostřed nebývalé konjunktury. A pokud jste již zapomněli, co je to nezodpovědné rozhazování, počkejte si na příští rok – vláda, která vzejde z nadcházejících voleb, vám to s největší pravděpodobností připomene. Obávám se, že brzy „doženeme Evropu“ a zvýšíme státní dluh na nějakých 80 procent HDP.

         Ovšem za hlavní přednost bývalé vlády považuji skutečnost, že policie a justice se dostaly z područí vlády. Tím nechci říci, že vše, co policie předvádí, je dobré. Propojení kauzy Nagyová s údajným bojem proti kmotrům se s každým týdnem, kdy se kolem kmotrů nic neděje, skutečně stále více jeví jako účelová konstrukce. Nicméně principiálně je dobré, že vláda nebo špičky ODS a ČSSD nerozhodují o tom, kdo bude či nebude vyšetřován.
         Nicméně ať byla vláda jakákoli, vítězství levice se zdá být jisté. Ovšem toto vítězství může mít řadu různých podob, z nichž některé jsou méně nebezpečné než jiné. Velkou neznámou je, kolik dalších stran – vedle ČSSD, ODS a komunistů – se do parlamentu dostane. Velmi pravděpodobně to bude TOP 09, i když jisté to není. A pak je zde celá řada kandidátů s většími či menšími šancemi: Větší má ANO, lidovci a Zemanovci, o něco menší mají Zelení, Okamurův Úsvit či Suverenita Jany Bobošíkové. Všichni mohou překvapit – ať už svým úspěchem či neúspěchem.

         Lidovci jsou jediní s dlouhou tradicí a se zkušeností, jak se dělá politika. Mají velký koaliční potenciál. Za určitých okolností by mohli vstoupit do koalice s ČSSD a být tak hrází proti nejhorším protirodinným a levičáckým excesům. Neměli by ale do této koalice spěchat za každou cenu. Rozhodně by neměli v koalici zůstávat, jakmile by je začali sociální demokraté nemilosrdně válcovat účelovým spojenectvím s komunisty, jak se to dálo za Paroubkovy éry. KDU-ČSL by mohla vstoupit do levicové vlády, ale jen s velkou obezřetností a s nastavením jasných hranic.

         Kdyby se stal zázrak a pravice by přesto uspěla, opět by měla KDU-ČSL velký koaliční potenciál a opět by mohla hrát moderující úlohu, byť v tomto případě zcela jiného typu. KDU-ČSL by jistě nebyla rozhazovačná, ale usilovala by o to, aby úspory nedopadaly především na nejslabší členy naší společnosti. V tomto ohledu se projevovala předchozí vláda nesmírně necitlivě – a zbytečně ztrácela podporu mnohých.

         Je ovšem také možné, že se do Poslanecké sněmovny dostane více „malých stran“. Sestavování vlády bude náročnější než kdy dříve. Stejně tak schvalování důležitých zákonů. I to je velká šance pro KDU-ČSL, a i v této situaci by mohla sehrát pozitivní moderující úlohu. Čeští politici – mnozí staří, ale zejména ti noví – nemají vnitřní vybavení pro férové jednání a uzavírání smysluplných kompromisů.

         Rozhodně nebudu líčit lidovce jako nějaký všelék. V jistém smyslu jsou politická strana jako každá jiná a jsou v ní lidé féroví a příkladní, ale i takoví, které bych tam raději neviděl. Není to dokonalá strana v dokonalé společnosti, ale – přinejmenším z mého pohledu – je i z etického hlediska pro mě nejpřijatelnější z těch stran, které mají šanci do parlamentu proniknout. Nestojíme před volbou mezi černým a bílým. Přesto jsou i tyto volby důležité. Bylo by škoda nevyužít šance alespoň malým dílkem přispět k posílení těch, kdo se budou snažit naší zemi prospět.

         Programy stran jsou jistě důležité. Nebudu tajit, že pro mě jsou ještě důležitější lidé a jejich charaktery. A lidí, k nimž mám důvěru, je v KDU-ČSL vyšší koncentrace než jinde. Pro mě je to pádný důvod přát této straně úspěch.

17. září 2013

Zdroj: http://www.dan-drapal.cz/


"Dan Drápal: Proč volit lidovce" | Přihlásit/Vytvořit účet | 23 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dan Drápal: Proč volit lidovce (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 28. září 2013 @ 10:17:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Lidovcům chybí taková osobnost,  jako byl pan Lux. Velkým problémem byl pan Čuněk, třebaže mu nikdo nic nedokázal, ale ovlivnilo to sociální mínění. Pokud byl nevinen, počínal si velice nešikovně a nepřesvědčivě. A také Cyril svoboda, který se soudil kvůli majetku dost divným způsobem. Lidé mají na kandidáty lidové strany vyšší nároky než na ostatní a více je sledují.

Jakákoliv chyba jednoho z nich poškozuje celou skupinu. Vůbec jsem se nedivil tomu, že se nedostali do parlamentu. Nebudou to mít lehké ani v současnosti. Chybí jim osobnosti.

Já k volbám asi nepůjdu. Levicové strany dělají strašnou chybu. Slibují a slibují. Mám obavy. že rozpočet v dalších letech bude výrazně schodkový. Zvykáme si žít na státní dluh podobně jako většina domácností. Jako bychom nechtěli vidět na konec takového hazartu. Nám podobě jako Řecku nikdo nepomůže. Je to smutné, ale nedokážeme žít poctivě. Vím, že většina lidí šidí na daních, kde se dá. Šedá ekonomika představuje možná i několik set miliard. Šidíme stát a pak se zlobíme, že stát na nic nemá. Do toho nesmyslná amnestie zlodějů a atd.

Ničíme mládež, která by jednou měla vracet státu to, co ní bylo vloženo. Bavil jsem se s podnikateli v oboru stavebnictví. Strašně naříkali na mladé lidi ze škol. Špatná pracovní morálka  a vysoké nároky.

Naše země skončí katastrofou, pokud se nezmění myšlení a nebude se lidem říkat pravda. Zatím se jen lidé balamutí  a pravdy se každý bojí.
Re: Dan Drápal: Proč volit lidovce (Skóre: 1)
Vložil: Pastýř v Neděle, 29. září 2013 @ 10:49:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ano, proč nevolit stranu, kterou někdo výstižně definoval jako "notorický koaliční parazit", která zcela spolehlivě, dříve nebo později, podrazí všechny své koaliční partnery (ač levicové či pravicové) :-)Re: Dan Drápal: Proč volit lidovce (Skóre: 1)
Vložil: poutnick v Pondělí, 30. září 2013 @ 10:51:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ať panu Drápalovi Pánbůh žehná. Vůbec bych se nezlobil kdyby ho povolal do sněmovny z toho nevolitelného místa.
Re: Dan Drápal: Proč volit lidovce (Skóre: 1)
Vložil: cristiano (pavel.bartosz@prokrestany.cz) v Pondělí, 14. říjen 2013 @ 21:53:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://prokrestany.cz
Já myslím, že Dan Drápal je vcelku dobře volitelným. Pokud by křesťané se spojili, vyřídili si volební pasy, mohli by jej odvolit v Praze a mohl by ukázat, co umí. Jenže to by stálo nemalé prostředky. Ale kdyby někdo chtěl, můžem se do toho vložit :)Stránka vygenerována za: 0.36 sekundy