Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Mikuláš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16272, komentáře < 7 dní: 612, komentářů celkem: 404382, adminů: 60, uživatelů: 5118  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 158 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110246744
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Proč nemohou být všichni jako Kristus
Vloženo Středa, 29. listopad 2017 @ 20:49:38 CET Vložil: Tomas

Kritika bludů poslal NeprihlasenyStanda, Willy mi napsal, že všichni mají být jako Kristus. A nepíše to jen Standa, ale psalo to už hodně křesťanů jinde a říkají to i v reálu. Že napodobují Krista nebo jdou v jeho šlépějích. V bibli to je také. Požadavek na jednotu. Apoštol Pavel píše, že si přeje, aby všichni lidé byli jako on a on chce být jako Kristus (jak si ho asi představoval). V celé bibli jsou snahy o unifikaci. 

Vysvětlím, proč to není možné. Příroda je divergentní. Neexistují dvě stejné galaxie, každá je jiná. Naprosto unikátní. Neexistují dvě planety, které by měly identické složení a povrch. každá je jiná. Neexistují dvě stejné sněhové vločky. Každá je unikátní. Každá má neopakovatelný tvar.   

Škoda, že sem nejde vkládat obrázky. Jsou v odkazech. 

A to jsme teprve u neživé přírody. U živé to platí násobně více. Neexistují dva stejné stromy, kterým by rostly stejně větve. Každý to má jinak. Liší se zvířata. Každý pes je jiný. Měl jsem dva psy. Ten první měl zcela jinou povahu než ten druhý. To samé u lidí. Je zbytečné usilovat o unifikaci. Každá ideologie se snaží lidi sjednotit a podřídit centrální doktríně. Věřící lidé to dělají sami tím, že si čtou určité texty ze "svaté" knihy a pak se snaží, aby to na ně přešlo nebo jak už jsem psal, napodobují hlavního hrdinu nebo učení tam zapsané. Ale proč? Příroda je pestrá a rozbíhavá do všech směrů. Lidé nejsou uzpůsobeni pro to, aby byli jako kloni nějaké literární postavy z dávných dob. 

Být originálem je více než být něčí kopií. A nejde jenom o Krista. V KLDR někteří napodobují Kim Čong Una. Včetně jeho účesu a chování a toho, co říká. Do jisté míry se  dá snad pochopit u dospívajících, že mají své idoly, které napodobují, ale dospělý člověk? 
"Proč nemohou být všichni jako Kristus" | Přihlásit/Vytvořit účet | 91 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: zeryk v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 18:27:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
zdař bůh nepřihlášený,

alias pozorovatelníku :-)

chtěl jsi i Ty býti jako kristus ?

zeryk nemá tendence býti iným než sebou ...Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 22:12:10 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vatikanský podvodník vydávající se za zástupce Boha shoří jako papír dechem Božím.Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 22:37:54 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vatikanský podvodník vydávající se za zástupce Boha shoří jako papír dechem Božím.Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 22:44:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Znova opakuji výzvu. Ve jménu jediné Boha - Svatého ducha jejž o sobě říká : JSEM TEN KTERÝ JSEM, KTERÝ BUDU. Jako držitel bílého kaménku, výzývám takzvaného zástupce jediného Boha (papeže), který je ovšem zde mezi námi, ke zkoušce ohněm. Varuji všechny kdo se mu klaní, že mají roušku přes oči a klaní se falešnému.
Apeluji na všechny katolíky aby předali mou výzvu tomuto falešnému zástupci. Jediný Bůh je zde s námi jako Svatý Duch !!!!.Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 07:53:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Do jisté míry se  dá snad pochopit u dospívajících, že mají své idoly, které napodobují, ale dospělý člověk? 


  Zajímavý postřeh, dobré myšlenky. Je vidět, že zbavit se pobožnosti vám pomáhá k rozumným nápadům.

  Stádovost v těchto věcech je zajímavý efekt ideologii. Když jsme žili v náboženství, někteří lidé to "napodobování Krista" pochopili ve smyslu vnějších věcí. Nechali si narůst dlouhé vlasy, na nohy si vzali Kristusky, přesně jak to viděli na obrazech Krista. Kdyby tehdy existovaly odbarvovače a modré kontaktní čočky, vzali by si je snad. Všichni jsme společně navenek mluvili to samé, synchronizovaně klekali, stoupali, sedali, mluvili. Unifikace šla až do té míry, že si někteří lidé oblékali stejná oblečení jednotné unylé barvy, aby to oblečení skrylo jakoukoliv tvořivost stvoření.

  Do absurdity dohnali tenhle způsob myšlení ateistické režimy, některé z nich popisujete. Hezky to zpívá Karel Kryl: "Byl hrozný tento stát když musel jsi se dívat jak zakázali psát a zakázali zpívat a bylo jim to málo...". Kromě unifikace vnějších věcí, kdy se všichni museli povinně unyle oblíkat do tesilu a povinně stříhat na jednotnou délku, ostříhali i myšlení, zakázali rovnou i svobodu slova a nařídili, co lidi mají jednotně říkat. A lidi to navenek jednotně říkali. Zrušili i tvořivost a svobodu lidí v práci a lidi jako otroky pozavírali do svých fabrik. Dokonce došli tak daleko, že vyrobili "nového člověka", kterého zbavili svědomí, co by mohlo hlásit nějaký problém.

  Jak jste na tom vy teď? 

  Psal jste o tom, že jako ateista nemáte srdce, ani nevíte, o co jde, nerozumíte tomu pojmu. Duši taky nemáte. Svědomí ještě máte, nebo to taky ne?

  Psal jste o tom, že byste zakázal svobodu slova ve školách, na úřadech, ve veřejných institucích a všude prosadil ateismus. Skončil byste jen tam, nebo byste zakazoval dále?

  Jak jste si vy jako pobožný představoval tu unifikaci? Co konkrétně jste dělal, abyste se unifikoval pobožností, kterou jste žil?Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Tetra v Čtvrtek, 30. listopad 2017 @ 13:14:00 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zase sis cosi vycucal z paty a ted se k tomu vymezuješ. Tady máš toho Pavla: "7Přál bych si, aby všichni byli jako já, každý má ale od Boha svůj vlastní dar, jeden tak a druhý jinak." 

Jseš čistý patlal. Napřed si vydedukuješ blbost a pak nám ji tu vmeteš, jak podle takové kraviny můžeme žít.Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: luteran v Čtvrtek, 30. listopad 2017 @ 15:40:17 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Úvodník z nějakého staršího vydání Pečetě víry:
KŘESŤANÉ JAKO PŘES KOPÍRÁK?
Kdyby všechno bylo jen jedním údem, kam by se podělo tělo? Ve skutečnosti však je mnoho údů, ale jedno tělo. 1. Korintským 12:19-20
Četl jsem před nedávnem názor jednoho člověka v diskuzi, že prý křesťanství způsobuje jednotvárnost, že křesťané jsou „všichni stejní“, že víra v Krista zabíjí různorodost, odlišnost a jedinečnost člověka.
Je to jeden z mnoha mýtů a falešných představ, které ve společnosti přetrvávají, navzdory nepřetržitým pokusům křesťanů o jejich vyvrácení nebo uvedení na pravou míru. (Mezi další mé NEoblíbené patří např. představy o tom, co křesťané smí a nesmí, nebo že se považují za lepší lidi, nebo že způsobili války a pohromy. Ach jo. :-/)
Jsou křesťané jeden jako druhý? Jsou jako přes kopírák? Ne, právě opak je blíž skutečnosti! Jednou ze známek zdravého křesťanského společenství je, že se v něm schází lidé rozmanitých lidských osudů a minulostí, povah a schopností, sociálních a intelektuálních poměrů! Víra ve Spasitele a Pána Ježíše Krista je neunifikuje, ale sjednocuje – spojuje v jeden celek, jedno tělo. Jako v pozemské rodině se scházejí různí lidé – netrpělivý táta, trochu lítostivá máma, pohodový strýc, pozdě chodící teta, prostořeká babička, sklerotický děda, apod. – tak také Boží rodina, která se schází v daném sboru, je souborem lidských odlišností, které propojuje jeden Duch a vede jeden Pán, a které hledají jednu vůli (totiž Otce), každý se svými možnostmi a obdarováními!
Kristus v nás, křesťanech, tedy „vynáší na světlo“ naši jedinečnost a nezaměnitelnost – aby ji použil pro obohacení své rodiny a pro pestré svědectví tomuto světu. Spisovatel C. S. Lewis to řekl následujícími slovy: „Když různí lidé přijdou k témuž světlu, nebudou vypadat stejně. Světlo naopak vyjasní a odhalí jejich různost. Ti, co chodí ve tmě, jsou však všichni stejní.“Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Willy (stanislav.velicky@seznam.cz) v Středa, 29. listopad 2017 @ 23:47:52 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Proč stavíš na odiv své neporozumění, z něhož následně vyvozuješ závěry, které je ještě více zvýrazní, Jirko?
To tě nikdy nenapadlo: "A co když je to všechno jinak, než jak tomu rozumím já?" Nebo se považuješ za génia, který by měl radit Bohu, co a jak má dělat?
To tě nikdy nenapadlo, že Bůh sám musí být tak veliký a rozmanitý, když tu rozmanitou přírodu a celý vesmír stvořil? A že být jako On, je úplně nejvíc, co jde?
Mně vůbec nevadí, že Pán Ježíš Kristus je "originál", podle Něhož Bůh "vyrábí" kopie, když ten originál je naprosto dokonalý, tzn. není na Něm co vylepšit nebo zdokonalit - a já, Jeho "kopie" jsem dokonalý úplně stejně díky tomu, že mám tentýž život a tutéž přirozenost jako Originál, takže jsem od Něho k nerozeznání, neboť se nejedná jen o vnější podobu, ale i o vnitřní konstituci a podstatu, prvek, jímž jsem utvářen - a tím vším je Kristus, který je všechno ve všem a všemi a ve všech, co se Těla Kristova týče, jako Duch oživující, Jímž se ve vzkříšení stal a jako takový je Životem Těla, nejen jakousi vnější předlohou. Tohle ti žádná knížka ani ideologie nedá. Tož tak.

Re: Proč nemohou být všichni jako Kristus (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 30. listopad 2017 @ 09:00:27 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vysvětlím, proč to není možné. Příroda je divergentní. Neexistují dvě stejné galaxie, každá je jiná. Naprosto unikátní. Neexistují dvě planety, které by měly identické složení a povrch. každá je jiná. Neexistují dvě stejné sněhové vločky. Každá je unikátní. Každá má neopakovatelný tvar.   No to je naprostý nesmysl. Protože existuje Svatý Duch... jeden duch a jedno tělo. A Ježíš nás přímo vyzývá abychom byli zajedno s ním a otcem.Stránka vygenerována za: 0.48 sekundy