Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Michal.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 399, komentářů celkem: 420784, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 224 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

Mikim
rosmano
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114864823
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Dobrý i Všemohoucí ... Otec
Vloženo Středa, 29. listopad 2017 @ 19:50:06 CET Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal luteran

Veliké a podivuhodné jsou tvé činy, Pane Bože všemohoucí; spravedlivé a pravdivé jsou tvé cesty, Králi národů. - Zjevení 15:3

Mám rád logiku. Také ale vím, že logika někdy může člověka zavést do slepé uličky. To proto, že mnoho věcí a událostí v životě se neděje a neřídí podle logiky. Jeden takový případ je i údajný rozpor mezi dvěma charakteristikami biblického Boha: jeho dobrotou (jinak spravedlností) a jeho všemohoucností (schopností vykonat, cokoli chce).

Při pohledu na každodenní zlo kolem nás možná napadne, že Bůh buď není dobrý (když zlo neodstraní, ačkoli má tu moc), nebo Bůh není všemohoucí (rád by zlo odstranil, ale nemá tu moc). S touto logickou argumentací jsem se opět setkal nedávno v knize, kterou právě čtu, kde byla (z libovůle) vložena do úst samotného Alberta Einsteina. Proto jsem nad ní znovu rozjímal… až mi přišla na mysl taková ilustrace. Třeba i vám pomůže.

Představte si, že jste členem policejní zásahovky. Dostanete hlášení, že banda lupičů právě vykrádá národní banku. Když dorazíte na místo, připravíte si zbraň. Navzdory blikajícím sirénám se lupiči snaží prchnout. Jednoho z nich máte na mušce. Stačí zmačknout spoušť. Když tu se ten lupič otočí a vy poznáte jeho obličej. Je to váš syn, který před pár týdny odešel z domu a našel si novou partu. Zmačknete spoušť?

Máte k tomu moc a oprávnění! A vy jste ten dobrý, on koná zlo! Ale do hry vstupuje ještě něco, něco nelogického, a to vaše náklonnost a touha po vztahu. Možná proto ještě necháte syna jít a budete mu volat a domlouvat mu a ujišťovat ho, že lze žít jinak a že může počítat s vaší pomocí a podporou.

Bůh se nám představuje jako Všemohoucí Otec, což mj. znamená, že svou zlo-trestající moc podřizuje své otcovské lásce a touze navrátit nás do své rodiny a zbavit i nás našeho zla!!! – a to ještě dříve, než všechno bezbožné zlo v Soudný den definitivně odstraní. Bůh nechce vidět nikoho z nás mezi odsouzenými. Dal nám proto svého dokonalého Syna Ježíše, aby obnovil náš vztah a my díky Němu obstáli – až přijde onen den D.

Úvodník Pečetě víry 11-12/2017 ... viz www.luterani.cz/#pecet-viry


"Dobrý i Všemohoucí ... Otec" | Přihlásit/Vytvořit účet | 11 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dobrý i Všemohoucí ... Otec (Skóre: 1)
Vložil: Hanka12 v Středa, 13. prosinec 2017 @ 18:17:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Ahoj luterane, situace, kterou jsi popsal, by ještě logická byla. Tedy v případě, že si za zločince dosadíme syna policisty, který na něho míří. Dávalo by to smysl dokonce i tehdy, kdybychom si tam žádného syna nedosazovali. Ale co třeba situace, která pochází z knihy Chatrč a je popsána v následujícím článku? Tam se jakýsi vrah rozhodne, že zabije dítě a čin skutečně spáchá. Tam mi to dosazování synů už moc nesedí. To malé dítě je také Boží dítě, které musí naprosto zbytečně zemřít. Měl snad přednost "syn" vrah před "synem" dítětem? V případě této knihy nakonec vrah (mám takový dojem) uvěří, takže dejme tomu. Ale ve skutečnosti naprostá většina takových vrahů neuvěří a tedy skutečnost, že jim bylo dovoleno spáchat tak odporný čin, jim nijak ke spasení nepomůže. Jak jsi na tom s logikou tentokrát? 

Pro upřesnění - jsem křesťanka a také si kladu podobné otázky. Jenomže nepoužívám případy s dobrým koncem, protože dobrý konec často chybí. Tudíž mi to zkrátka nedává vůbec žádný smysl. Ano, já vím, že Bůh to všechno vidí z úplně jiné perspektivy než my, ale i tak mě to někdy trápí. Trápí mě všechno, co mi nedává žádný smysl. A proto jsem také věřící, protože život bez Boha smysl nemá a jako takový se nedá žít. 

Kdysi jsem četla knihu ´Když nebe mlčí´, kterou napsal Jerry Sittser (nejsem si jistá, jestli mám to jméno dobře napsané) a tomu se také stala naprosto nesmyslná tragédie, navzdory tomu, že byl křesťanem. Jednoho dne jeho dcera, manželka a matka odjely autem a všechny tři zemřely při autonehodě. Jeho to naprosto zlomilo. Nedokázal pochopit, jaký může mít něco takového smysl a tyto své pocity líčí právě v té knize. Když jsem před pár dny psala komentář k následujícímu článku, tak mi Willy napsal, že když má křesťan opravdu upřímné srdce, tak mu Bůh odpověď dá a tečka. Jako že je to automatické. Ano, někdy Bůh odpověď skutečně dá, ale ne vždy. A autor knihy ´Když nebe mlčí´ žádnou jasnou odpověď nedostal. U Boha totiž neplatí žádné ´má dáti x dal´.

Doufám, že se na mě nebude nikdo zlobit, že to píšu takhle . . . beznadějně. Ale život bývá velmi velmi krutý a odpovědi zkrátka chybí. V nedávné době jsem osobně poznala ženu, která je hluboce věřící, a přitom trpí jako Job. V těžkých zkouškách přišla o celou rodinu - rodiče, manžela a dokonce i dvouleté dítě. Sama trpí následkem autonehody tolika neduhy, že se to nedá ani vypsat a aby toho nebylo málo, tak jí doktoři objevili neoperovatelný nádor na mozku. Pokaždé, když si na ni vzpomenu (a je to velmi často), tak si musím klást otázku "Proč?". A nemyslím to vůbec ve zlém. Jenom bych to chtěla alespoň trochu pochopit. Re: Dobrý i Všemohoucí ... Otec (Skóre: 1)
Vložil: Milka v Středa, 13. prosinec 2017 @ 18:52:41 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Zmačknete spoušť?

Máte k tomu moc a oprávnění! A vy jste ten dobrý, on koná zlo! Ale do hry vstupuje ještě něco, něco nelogického, a to vaše náklonnost a touha po vztahu. Možná proto ještě necháte syna jít a budete mu volat a domlouvat mu a ujišťovat ho, že lze žít jinak a že může počítat s vaší pomocí a podporou.

Tu situaci bych popsala jinak.
Policista není ten dobrý, jde o to, že je ve službě a povinnost mu ukládá zabránit zločinu. 
To, že na syna nevystřelí, je logické. 
Život a zdraví jeho syna je pro něj logicky větší hodnotou, než peníze nějaké banky a než jeho vlastní kariéra.


Re: Dobrý i Všemohoucí ... Otec (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 21:46:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Znova opakuji výzvu. Ve jménu jediné Boha - Svatého ducha jejž o sobě říká : JSEM TEN KTERÝ JSEM, KTERÝ BUDU. Jako držitel bílého kaménku, výzývám takzvaného zástupce jediného Boha (papeže), který je ovšem zde mezi námi, ke zkoušce ohněm. Varuji všechny kdo se mu klaní, že mají roušku přes oči a klaní se falešnému.
Apeluji na všechny katolíky aby předali mou výzvu tomuto falešnému zástupci. Jediný Bůh je zde s námi jako Svatý Duch !!!!.Re: Dobrý i Všemohoucí ... Otec (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Pátek, 01. prosinec 2017 @ 21:14:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Vatikanský podvodník vydávající se za zástupce Boha shoří jako papír dechem Božím.Re: Dobrý i Všemohoucí ... Otec (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Čtvrtek, 30. listopad 2017 @ 07:53:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Bůh to vyřešil nejlépe jak mohl, poslal svého syna...ne pro určitou skupinu ale pro všechny.Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy