Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Michal.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 399, komentářů celkem: 420784, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 300 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114866111
přístupů od 17. 10. 2001

Grano Salis: Výsledky průzkumu GS
Vloženo Pondělí, 09. září 2019 @ 16:46:02 CEST Vložil: Tomas

Grano Salis poslal LD

Možnost hlasovat byla ukončena dne 8.9.2019. Sumární výsledky si můžete prohlédnout na níže uvedeném odkazu:

http://www.mojeanketa.cz/res/27412828255726/

Podrobnou analýzu výsledků najdete uvnitř článku.
http://www.mojeanketa.cz/res/27412828255726/

Obecná fakta:

Ankety se zúčastnilo celkem 17 respondentů včetně mé maličkosti. To je vyšší číslo, než jsem předpokládal a docela mne to překvapilo. Všem respondentům tímto děkuji za ochotu se na této anketě podílet, zvláště když věděli, že tvůrce ankety patří mezi nepřátele Krista (tedy já až tak nic proti Ježíši nemám, ale často toto označení slýchávám od Kristovců).
Zda se někdo účastnil ankety více než 1x nejsem schopen zjistit, ale předpokládám, že se tak nestalo.
Jeden respondent ovšem u otázky číslo 2 (Nejvýraznější křesťané GS) nedodržel limit 3 osob a označil jich rovných 15! Dotyčný nechť se stydí, ale jeho hlas jsem nakonec v anketě ponechal, neboť zbytek už byl v pořádku (nejsem technicky schopen měnit volby hlasování, pouze mohu vymazat celého respondenta).
Pak jsem ještě zjistil, že jeden respondent hlasoval poněkud "zvláštně". Jednoho a téhož člověka označil zároveň za křesťanského padoucha a taktéž za apoštola 21. století, což je docela divné (na druhou stranu - Pavel z Tarsu byl též padouch a později apoštol, tak možná to dotyčný myslel takto nějak - jakože s časovým odstupem). I tento hlas jsem tedy nakonec v anketě ponechal. Na zbylých hlasech jsem už vcelku nic závadného nenalezl, jen se tu a tam objevila poněkud nečekaná kombinace odpovědí o kterých si povíme v následujících částích textu.


Komentář k výsledkům:

Věkový průměr cca 50 let, nezúčastnila se žádná žena. Nejstaršímu účastníkovi ankety je 70, nejmladšímu pak 22 let. 14 respondentů (82%) se označilo za křesťany, 3 hlasující (18%) nikoliv. Podrobně analýza odpovědí jednotlivých respondentů nicméně prokázala, že dva respondenty bychom mohli považovat za "křesťany svého druhu" - kombinace odpovědí na otázky o smyslu života, posmrtném životu a vztahu k hříchu naznačují, že jejich pojetí křesťanství je řekněme "poněkud atypické". A naopak - jeden z respondentů z opačného břehu uvedl, že se domnívá, že to, co křesťanský Bůh po svých věřících požaduje, nejlépe reprezentuje katolická církev (tato odpověď nemusí být až tak nesmyslná, jak by se na první pohled zdálo, pokud dotyčný například porovnával obsah Písma s náboženskou praxí toho či onoho křesťanského proudu).
Velkým překvapením byl pro mne poměrně malý počet mladozemních kreacionistů - pouhých 36% hlasujících z řad křesťanů se domnívá, že naše planeta je stará jen několik tisíc let. Dalším překvapením byl anketní hlas pro Svědky Jehovovi - myslel jsem, že něco takového se na GS nevyskytuje.
Co naopak nepřekvapilo, byla otázka ohledně svobodné vůle - žádný propagátor tvrdého determinismu se mezi účastníky neobjevil. Opravdu nesmírně zajímavá byla otázka ohledně osobních zážitků s Bohem. Plných 71% křesťanských respondentů uvedlo, že prožili nějaké osobní setkání s Bohem a jsou si navíc jistí, že to nebyla nějaká halucinace, či něco podobného! To je velmi vysoké číslo. Ukazuje to především na to, že Bůh je benevolentnější, než si mnozí křesťané myslí, neboť svojí přítomností častuje věřící nehledě na to, jaké jsou jejich názory na evoluci, jakému křesťanskému proudu fandí a co si myslí o posledním soudu a masturbaci :) Každopádně je toto pro mne námětem k přemýšlení. Drtivá většina těch, co odpověděla, že jsou si jistí, že jejich setkání s Bohem bylo pravé, si zároveň myslí, že zcela určitě tu kdysi existoval stav bytí, kdy nebyla smrt - ta přišla až po Adamově pádu. Měl jsem v plánu publikovat článek, který by prezentoval dle mého soudu poměrně solidní evidenci toho, že tomu tak nebylo (aniž bych tuto evidenci přímo spojoval s evoluční teorií). Teď jsem ale na vážkách: pokud se někdo opravdu setkal s Bohem a je přesvědčen o tom, že tento Bůh je ten samý Bůh, co proklel Zemi po spáchání prvotního hříchů - může vůbec existovat něco, co by mohlo jeho názor změnit (nemyslím tím, že by přestal věřit, ale že by opustil některá fundamentální náboženská dogmata)? Začínám pomalu a jistě nabývat názoru, že nikoliv a že práce na takovém článku je za těchto okolností v podstatě zbytečná. Nu, dobrá - nechme nyní tyto úvahy stranou a posuňme se zase o kus dále.
Prakticky všichni respondenti z řad křesťanů věří na celosvětovou potopu, což bych v podmínkách GS tak nějak očekával, a dále věří na objektivní smysl života, který má souvislost s křesťanským Bohem se kterým se po své smrti osobně setkají - což je věc, kterou lze předpokládat i u těch velmi liberálních křesťanů.
Na věčné mučení v plamenech pekelných věří pouze 21% křesťanských respondentů, což je otázka, zda je to málo nebo hodně - to ponechám na vás :)
V otázce frekvence páchání hříchů pak panuje vzácná shoda: minimálně jeden hřích za týden spáchá téměř každý křesťan. Zde je třeba otevřeně ocenit sebereflexi hlasujících, za mě palec hore. Tím jsme v podstatě vyčerpali otázky týkající se druhé (nepovinné) části ankety a nyní si pojďme letmo projít část první.
Respondenti měli větší jasno v tom, kdo je padouch, než v tom, kdo je inspirativní a kým by se případně i nechali názorově ovlivnit. Největším padouchem za tábor šalomáků byl jednoznačně zvolen "Neprihlaseny". Já jsem překvapivě nezískal ani jeden hlas, což mne vede k přesvědčení, že Kristovci anketu přešli bez povšimnutí :)
Nejvýraznějším Šalomákem se stal "Vota" a jako nejvíce inspirativním se hlasujícím jevil "JiriBrei", kterému tímto k získanému titulu apoň takto virtuálně gratuluji.
Za nejvýraznějšího křesťana byl zvolen "JirkaB", který společně s Pastýřem obsadil druhou laťku v kategorii duchovního inspirátora. Titul "apoštol 21. století" získává "Cizinec", kterému tímto taktéž gratuluji. Jen tak pro zajímavost - zatímco "JirkaB" získal svoje hlasy z větší části od nekřesťanů, pro "Cizince" naopak hlasovali výhradně respondenti, kteří sami sebe označili za křesťany.
Největším křesťanským padouchem byl celkem přesvědčivě zvolen "Myslivec" - hlasovalo pro něj celkem 41% všech zúčastněných.


Závěr:

Anketa se převážně líbila s tím, že byly výhrady k některým otázkám. A sebekriticky musím uznat, že tato námitka je oprávněná. První věcí je, že celé je to postavené tak, že se míchají výsledky křesťanů a nekřesťanů, což činí sumární výsledky nepovinné části ankety poněkud zavádějící. Další věcí je, že některé odpovědi neměly dostatečně širokou škálu, takže byl problém vybrat to, co by bylo názorově nejbližší. Příkladem budiž otázka číslo 20 o tom, zdali je masturbace hřích. Jeden křesťan zde odpověděl, že pojem hřích neuznává a přitom v otázce číslo 16 uvedl frekvenci, s jakou hřeší. Chvíli jsem nad tím přemýšlel a pak mi došlo, že masturbaci prostě za hřích nepovažuje, tak zvolil odpověď ve stylu "pojem hřích neuznávám, pokud je spojen s masturbací". Nabídka možných odpovědí tedy u některých otázek nebyla zvolena úplně šťastně, to musím přiznat. Další věcí je, že některé volby mohly vyznít manipulativně, i když to nebyl záměr. Třeba odpověď "do věčného ohně, kde budou věčně mučeni, tak jak praví písmo" by jakoby naznačovala, že jiná možnost musí být vyloženě proti-biblická, jakoby ani jiný výklad událostí, které se budou odehrávat po posledním soudu, neexistoval.
Pak si též nejsem jistý tím, jestli bylo vhodné v anketních otázkách použít pejorativní označení "Šalomák", které jistá část osazenstva GS používá pro označení nekřesťansky smýšlejících uživatelů fóra (tedy praktikujících judaistů, agnostiků, ateistů, atp.). Možná ne úplně všichni znají místní význam tohoto označení, ale na druhou stranu si myslím, že nebyl až takový problém odvodit si zhruba o co jedná (už jen vzhledem k té výčetce přezdívek).
Poslední věcí je otázka, zda byl dobrý nápad míchat volbu osobností GS společně s teologickými tématy - jak se ukázalo, někteří respondenti vyplnili pouze první část a druhou nechali být a někde to bylo naopak (v první části zvolili u všech otázek volbu "tuto kategorii nechci hodnotit") a druhou část následně vyplnili celou. Je to další prvek, který trošku vnáší zmatek do sumární výsledovky, ale holt - už je odhlasováno, nič s tým nenanarobíme no.


/8.9.2019/ L.D. vlastní rukou


"Výsledky průzkumu GS" | Přihlásit/Vytvořit účet | 246 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Výsledky průzkumu GS (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Pondělí, 09. září 2019 @ 17:11:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 A naopak - jeden z respondentů z opačného břehu uvedl, že se domnívá, že to, co křesťanský Bůh po svých věřících požaduje, nejlépe reprezentuje katolická církev (tato odpověď nemusí být až tak nesmyslná, jak by se na první pohled zdálo, pokud dotyčný například porovnával obsah Písma s náboženskou praxí toho či onoho křesťanského proudu).
To jsem byl asi já. Jelikož jsem prošel všechny dostupné církve v ČR, tak mám nějaké srovnání. Protestanti jsou sice více v souladu s ideologií bible a více doslovně na všem lpí, ale jsou svým chováním v průměru horší. Mezi protestanty je více povýšenosti, arogance, méně lásky. Lepší atmosféra je u katolíků. Taková víc normální jakože si na nic nehrají. Ty menší sekty chtějí být každá exkluzivní a cítil jsem v nich takovou povýšenost. Katolíci ve svých kázáních do ostatních církví nerýpali, zato protestanti často rýpají do jiných, velmi často právě do katolíků Tedy jinými slovy u protestantů je více agrese než u katolíků. Není divu, asi to má nějaké napojení na americké evangelikály. A úplně nejhorší zážitek mám od adventistů. Tam jsem vydržel jen necelou hoďku  a musel jsem odejít. To je banda fanatiků robotů. To bylo fakt jak na jiné planetě. Zatímco u letničních šlo zažít nějaké hezké chvilky, u baptistů taky, tak u adventistů bych nevydržel ani jedno sezení. A to jsem tam byl v době, kdy jsem byl pobožný. Od okamžiku dekonverze jsem už nikam nevlezl.Re: Výsledky průzkumu GS (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Úterý, 10. září 2019 @ 10:06:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Milý LD, díky za anketu. 

Taky bych udělal mezi pobožnými anketu, ale dal bych jiné otázky. 

Představ si, že máš, křesťane, moc vydávat dekrety nebo jiné zákony platné v celém státě. Tedy kdybys měl tu moc, co bys zavedl? 

1. Zrušení Registrovaného partnerství         ano/ne 
2. Trestnost homosexuality, kdo by byl přichycen při činu, tak i tělesné tresty   ano/ne
3. Zákaz interrupce pro všechny ženy i pro ateistky   ano/ne
4. Zákaz minisukní, zákaz nuda pláží     ano/ne
5. Zákaz erotiky na internetu, v médiích     ano/ne
6. Zákaz vyučovat evoluci na školách      ano/ne
7. Povinné vyučování náboženství/bible na školách   ano/ne
8. Učitelem na škole by mohl být jen křesťan     ano/ne
9. Zákaz rozvodů nebo stížení možnosti rozvodů       ano/neRe: Výsledky průzkumu GS (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Úterý, 10. září 2019 @ 13:18:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
Účastnil jsem se také ankety. Ale nikoho konkrétního jsem nevolil jak v oblasti padoucha atd...To je pro mě velmi milé překvapení, že se zúčastnění přiznali k tomu, že hřeší a jsou tedy hříšníci....to znamená, že jsou na dobré cestě.Re: Výsledky průzkumu GS (Skóre: 1)
Vložil: wollek v Středa, 11. září 2019 @ 00:17:15 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Takový drobný komentář k této frašce - především pro ty, co se považují za křesťany:

Prvotní výzvu k tomu, aby tady nevěřící člověk, jež mám problém zopakovat jediný větný výrok věrohodně a nepřekrouceně, dělal anketu mezi křesťany, na které neustále útočí a zesměšňuje jejich víru na základě nekorektních manipulací, ať již s Písmem, nebo s našimi výroky (viz např. markantně rozlišitelná náhrada slova 'vždy', za slovo 'kdysi' v mém nedávném výroku), jsem pochopitelně s velkou mírou despektu ignoroval, předpokládaje, že každý následovník Ježíše Krista udělá totéž.

Výsledky mne také nezajímají, neboť jsem si naprosto jistý, že Pán Ježíš by na podobnou výzvu od takového člověka nereagoval a neodpovídal. A jsem si naprosto jistý, že ani žádný apoštol (věřím, jistotu nemám, že včetně Jidáše) by na takovou výzvu nereagoval... A ani jeden z nich by ani výsledky takové ankety, provozované samozvaným nevěřícím LD neotevíral, nezajímal se o ně, a měly by pro něj nulovou hodnotu...

Jediný Cizinec, z těch, co se navenek hlásí ke křesťanství, panu LD za tento počin poděkoval. Strašné!!! Upřímně, naprosto mne to nepřekvapuje - a zcela to zapadá to mého poznání o tomto "apoštolovi 21. století", jak jej zde ti, co hlasovali v anketě, které by se Ježíš a jeho skuteční následovníci neúčastnili, podle slov LD pod mým jiným komentářem údajně "nalejblovali".

Můj příspěvek není určen, ani pro organizátory této svévolné aktivity, ani pro apoštola 21. století, kterými s těmito silami evidentně spolupracuje...

Jsem rád, že žádná žena se nezúčastnila - tady ani moudrá a pokorná Milka, ani Momonka, která už sem asi málokdy zavítá. A jsem si jistý, že takové akce by se neúčastnil ani Myslivec. Nevím, zda ještě někomu dalšímu mohu 100% důvěřovat. Snad BA, možná Willy... příhlásíte se k mému komentáři někdo - před Pánem Bohem?

A co ostatní, co se pokládáte za křesťany. a přesto jste na tuto výzvu provokatéra a kritika křesťanství a kristovců přistoupili? Určitě nepředpokládám odpověď veřejnou.. Ale podívejte se do svého srdce, ve svém duchu a upřímně přemýšlejte - opravdu si myslíte, že jste se v tomto zachovali jako by se zachoval Pán Ježíš? Takových disliků bych mohl mít klidně 17, protože lidí, co se něčemu takovému oddali, bych si sotva (bez pokání a návratu k Pánu Ježíši) mohl jako Pánových učedníků vážit... jako běžných nevěřích snad většinou ano:-).Křivák LD (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Neděle, 22. září 2019 @ 13:02:09 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Celá jeho anketa byla léčka. Všecko co tu dělá, dělá se skrytými a podvraťáckými úmysly. Stránka vygenerována za: 1.53 sekundy