Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Iveta.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 7, článků celkem: 16463, komentáře < 7 dní: 286, komentářů celkem: 416860, adminů: 60, uživatelů: 5185  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 214 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Danny42
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
113147377
přístupů od 17. 10. 2001

Nebezpečná učení: Hlavně nenaletět sektám!!!
Vloženo Sobota, 14. březen 2020 @ 19:47:49 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Hlavně nenaletět sektám!! 


   https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/kazatel-se-pokousel-lecit-koronavirus-pres-televizni-obrazovky-40316658 

   Jinak, kdo je ten podvodník?  

 Kenneth Copeland je americký miliardář a křesťanský kazatel, který je spoluzakladatel a prezident Kenneth Copeland Ministries. Je autorem mnoha knih, které lze zakoupit i v České republice (Moc spravedlnosti, Vírou k vítězství, Poznej svého nepřítele…). Copeland je hlavním sponzorem misijní organizace CfaN (Christ for all Nations – Kristus pro všechny národy), kterou vedou Reinhard Bonnke a Daniel Kolenda. Kenneth Copeland spadá pod Hnutí Víry (Faith movement), jehož základní naukou je bohatství a zázraky (vynucování si uzdravení). Copeland vyučuje mnoho nebiblických věcí, v mnohých případech se i rouhá Bohu. Například, že ze všech biblických osob nejvíce selhal Bůh.  Přečti si:  

 https://krestanem.cz/kenneth-copeland/
"Hlavně nenaletět sektám!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 255 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Křesťané většinou nevěří, že by je Bůh ochránil před pandemií (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Sobota, 14. březen 2020 @ 22:15:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Současná krize spojená s pandemií mi duchovně otevřela oči dokořán. Pochopil jsem, že ti samí křesťané, kteří věří, že Bůh jim vstupuje každodeně do života a chrání je např. před autonehodami, vyhozovem v práci, nešťastným manželstvím, poruchou automatické pračky - tak ti samí křesťané nevěří na to, že by je tento Bůh mohl ochránit před malinkým mikroskopickým virem. Ale umí si to perfektně zdůvodnit, křesťan si totiž vždycky všechno umí zdůvodnit ve světle Písma:

Citace: Spoléhat se na to, že při náboženských obřadech nemůže k nákaze dojít, protože to přece jsou náboženské obřady, je v lepším případě pošetilost, v horším případě pyšné pokoušení Boha.

Nechodit na mše nebo na sborová setkání tedy není slabá víra ale je to v souladu s požadavkem Boha, aby ho věřící zbytečně nepokoušeli.
A až pandemie skončí, všechno se zase vrátí do původních kolejí a křesťané se budou bít v prsa, že by pro svou víru ochotně i zemřeli.

Tak takhle to tedy ve skutečnosti funguje...Re: Hlavně nenaletět sektám!!! (Skóre: 1)
Vložil: leonet v Neděle, 15. březen 2020 @ 08:52:05 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Největší bohatství společnosti spočívá v moudrosti stáří. Společnost, která si tohoto bohatství neváží, je odsouzená k zániku.Nositelé bezcitných myšlenek o starších lidech, rozvráceči rodiny a genderovci jsou největším nebezpečím společnosti.Re: Hlavně nenaletět sektám!!! (Skóre: 1)
Vložil: LD (lubd@post.cz) v Neděle, 15. březen 2020 @ 10:10:36 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Jinak mi ještě přijde mimořádně humorné to, že článek, který má varovat před sektami čerpá podklady pro kritiku ze zjevně sektářského a konspiračního webu, kde se dozvíme například takové špeky, jakože olympiáda je ve skutečnosti satanistickým obřadem, Davidova hvězda je satanistickým symbolem, že mobilní telefon je skrytý Satanův nástroj, který způsobuje poruchy DNA (ano, tohle se tam opravdu píše), etc etc.

Křesťanské společenství, které stojí za webem "krestanem.cz" (Křesťanské společenství Juda - juda.cz) nemají ani trošku rádi Bonkeho, Kolendu a spol., ale zato se hrdě hlásí např. k odkazu letničního vymítače Dereka Princeho, který se v devadesátých létech minulého století ochotně připojil k proponentům tzv. Torontského požehnání a rozvíjí zde apologetiku tzv. svatého smíchu, což je kontemplativní praxe, kterou proslavit zejména Ken E. Hagin.

Nemám nejmenších pochyb, že trojlístek kumpánů Bonke, Kolenda a Copeland jsou šejdíři nejhrubšího zrna, ale zároveň mám takový neurčitý pocit, že ono společenství Juda, které jim nemůže přijít na jméno, nebude v mnoha ohledech o moc lepší - možná "nehákují" až takové pohádkové peníze, ale jejich církevní "bullshit generator" produkuje v podstatě takřka stejnou snůšku iracionálních blábolů.


+ + +


P.S.: docela rád bych věděl, jakou "severskou sektu" vlastně navštěvuje pan Wollek. Vyjmenoval tu postupně snad úplně všechny mainstreamové církve od ŘKC přes CB po BJB a všechny tyto subjekty jsou dle jeho mínění něčím závadné. Takže by mne docela zajímalo, jak vlastně vypadá taková opravdická Kristovecká církev... jenže Wollek to neprozradí - bude zřejmě navštěvovat nějaký pidi-sbor, kde by nebylo až tak těžké se dopátrat jeho identity a to je jedna z věcí, které by se Wollek rád vyhnul (v minulosti tvrdil, že má dobré důvody zůstat zde v anonymitě).
Nu - co naděláme, nezbývá tedy, než Wollekovi věřit, že jeho církev je opravdu ta, za kterou by se Ježíš nemusel ani v nejmenším stydět.
Re: Hlavně nenaletět na Melissokomose (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 22. březen 2020 @ 19:26:57 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Melikossomos

Biblické výpůjčky ze starých budhistických textů....

martino

Melissokomos se zamiloval do budhismu. Na to má právo, ale jako drzost musím vnímat jeho diskusní manipulaci, kdy se snaží křesťanství prezentovat jako “opisovače“ nebo zloděje textů  budhismu.
Budha se omezuje na přesvědčení, že svět je špatný a pro člověka je zdrojem zla a utrpení. Abys se člověk od toho odpoutal musí se osvobodit od světa, musí přetrhat pouta s vnější realitou. Přiblíží se takto křesťan k Bohu? Ne. Budhismus je do značné míry “ateistický systém“, konstatuje Jan Pavel II. Od zla se neosvobozuje dobrem pocházejícím od Boha, ale pouze odloučením od světa, který je zlý. Plností tohoto odloučení není spojení s Bohem, ale tkz. nirvána- vyhasnutí, což je stav dokonalé lhostejnosti vůči světu. A křesťanská Karmelitánská mystika začíná tam, kde končí Budhovy úvahy a doporučení pro duchovní život.  Melissokomos se zde vysmívá křesťanství a judaismu snažíc se ostatní přesvědčit, jak je judaismus a křesťanství nepravdivé, neboť opisují “osvíceného“ Budhu. A jak to udělali pane Melissokomos?Budha žil v letech 564 - 484 př. Kristem. Ale máme zde SZ kde čtu, toto: Proroctví týkajících se narození Ježíše je celá řada. Mezi nejznámější patří jistě proroctví z Izajáše 7,14: „Hle, panna počne a porodí syna a dají mu jméno Immanuel, to je ‚Bůh s námi‘“. A kdy žil ten Izajáš? Izajáš je jeden z významných izraelských proroků období Starého zákona. Jako období jeho působení se uvádí roky 781 – 687 př. Kristem. Nebo zde máme . Michaeše, který žil v judském království na přelomu 8 a 7 století před Kristem a píše: A ty, Betléme efratský, ačkoli jsi nejmenší mezi judskými rody, z tebe mi vzejde ten, jenž bude vládcem v Izraeli, jehož původ je odpradávna, ode dnů věčných. / Micheáš 5:,1 /


  Evangelaista Jan se odvolává na Mojžíše:
45 [biblenet.cz]Filip zase vyhledal Natanaela a řekl mu: „Nalezli jsme toho, o němž psal Mojžíš v Zákoně i Proroci, Ježíše, syna Josefova z Nazareta.“ A kdy že žil ten “osvícený“ Budha? 564 - 484 př. Kristem a ten Mojžíš jak o něm svědčí apoštol Jan? Mojžíš zemřel 1273 před Kristem. Tak jak mohli judaisté a křesťané opisovat od Budhy? V Písmu sv. máme svědectví o tom, že právě Mojžíš toužil vidět Boha tváří v tvář, viděl, ale  mohl jen zezadu. Ex: 33,23Prorok Zachariáš prorokoval kolem roku 520 př. Kristem: 9 [biblenet.cz]Rozjásej se, sijónská dcero, dcero jeruzalémská, propukni v hlahol! Hle, přichází k tobě tvůj král, spravedlivý a zachráněný, pokořený, jede na oslu, na oslátku, osličím mláděti a evangelista konstatuje toto: Matouš 21, 1-11 - „Jděte do vesnice před vámi. Hned tam najdete přivázanou oslici a u ní oslátko. Učedníci šli a udělali, jak jim Ježíš přikázal. Přivedli oslici s oslátkem, položili na ně pláště a posadili ho na ně.


  A i Žalmy svědčí o Kristu ve SZ  34:20 „Střeží všechny jeho kosti, ani jedna z nich nebude zlomena.“ A evangelista Jan potvrzuje:19:32-36 „Přišli tedy vojáci a zlámali nohy prvnímu i druhému, kteří byli ukřižováni spolu s ním. Když však přišli k Ježíšovi a uviděli, že je již mrtev, nohy mu nezlámali, ale jeden z vojáků mu kopím probodl bok; a hned vyšla krev a voda. A ten, který to viděl, vydal svědectví a jeho svědectví je pravdivé; on ví, že mluví pravdu, abyste i vy uvěřili. To se stalo, aby se naplnilo Písmo: ‚Kost mu nebude zlomena. “


  Četl jsem, že ve SZ je na 300 odkazů na Mesiáše, který již před 2000 roky přišel a jiný již pro Židy ani svět nepřijde. Škoda, že Vota nezná SZ, protože 3 chrám v Jeruzalémě již nikdy nebude. Je třeba také zdůraznit, že po roce 70 po Kr. už nikdo, kdo by se chtěl prohlásit za Mesiáše, nemůže prokázat, že je z rodu Davidova. Jinými slovy: Mesiáš musel přijít před rokem 70 po Kr. a Budhismus nemá nic společného ani s judaismem ani s křesťanstvím. Je třeba mít na paměti, že doktrinální pozadí buddhismu, které vychází z karmického náboženského konceptu, majícího svůj původ v indické kultuře, se výrazně liší od monoteistických západních náboženství Abrahámovské tradice. Křesťanství nepřijímá existenci reinkarnace.  V křesťanství je člověk postaven nad úroveň ostatního stvoření ve smyslu obrazu samotného Stvořitele, zatímco v buddhismu je člověk integrální součástí přírody a vesmíru ve smyslu participace na koloběhu stejné Existence. Judaisté i křesťané a muslimové s Bohem komunikují, ale budhisté Boha nemají, protože budhismus není náboženství jen filosofický systém jako učení Siddhártha Gautama - Budhy. Melissokomos to sem zatáhl když předtím poplival a pourážel jak judaismus tak křesťanství.                Stránka vygenerována za: 1.32 sekundy