Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emanuel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16375, komentáře < 7 dní: 349, komentářů celkem: 411625, adminů: 60, uživatelů: 5156  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 305 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112122768
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Můj první volební akt aneb jak to bude v nebi.
Vloženo Středa, 19. květen 2021 @ 20:36:59 CEST Vložil: Tomas

Zamyšlení poslal Nepřihlášený

    Úvodem musím oživit jednu vzpomínku na moje první volby v životě. Bylo mi dvacet roků. První volby po osmašedesátém roce. Bydlel jsem na koleji. My studenti jsme byli rozhodnuti, že budeme volby bojkotovat.. Oni však v době konání voleb odjeli domů  a já zůstal jediný na koleji, kde jsem byl přihlášen k pobytu a kde byl můj domov. Byl jsem také rozhodnut, že se na volby vykašlu. V pátek jsem volit nešel.      


  Je sobota ráno a paní vrátná na mne zoufale buší  a volá: " Pane Františku, volali z volebního střediska, že se musíte dostavit k volbám. Prosím jděte, ať nemáte průšvih! " Hodná to žena. Má o mne studenta strach. Zbytečně jí neříkáme " máma".  Přece jen ji poslechnu. Rychle se oblékám a běžím to oné důležité budovy nedaleko kolejí. 

Vstupuji do obrovského sálu, který běžně sloužil pro plesy a koncerty. Po pravé straně asi pět stolů a za nimi nějací" dědkové" Aspoň tak jsem je vnímal. Já mladý chlapec, který jde  prvně volit.  Pod jevištěm stála obrovská urna se státním znakem. Měla červenou barvu a já si říkal, že tam sedí jak nějaký "Buddha". Podal jsem komisi svoji občanku. Našli mne hned. Asi jsem byl opravdu poslední volič. Děda mi podal pár lístečků. Každý měl jinou  barvu a asi byly celkem tři.  Aspoň se podívám, co je na nich. To jsem asi nesměl dělat.  Jeden z členů komise zvolal:" Nečum na to  a prdni to do té dírky:"  Znělo to jako rozkaz. Vyjdu ván vstříc , vy dědkové, myslel jsem si. A tak jsem lístky vhodil do dírky a tak vykonal svůj první volební akt v životě.  Odcházím ze sálu a na nikoho se nepodívám.  Komedie. Kdoví, kolik jich ještě bude. Paní vratná mne starostlivě, ale  s úsměvem vítá  : " Tak Františku, že to nebolelo?" " Ne, akorát lechtalo"  a opětují jí její úsměv.  
Odpoledne slyším v rozhlase po drátě, že volební účast byla 99.90 %. A ta moje asi  0, 0…..1 %  
    
    Úsměvné. Dnes se nad tím usmívám, protože to je minulost. Dnes máme konečně svobodné volby. Ale dozráli jsme do toho stavu svobodného světa? Chováme se správně? Ve zdravé společnosti by strana, která neuspěla, měla přiznat svoji porážku s klidem a bez závisti. Tím, že nevyhrála, neponese čtyři roky na sobě plnou tíhu odpovědnosti. Pokud nám jde o celý národ a stát, a ne o vlastní prospěch, pak bychom si měli vzájemně pomáhat a ne druhou stranu podrážet, ponižovat, zesměšňovat… Zatím je před volbami i po nich jen boj, nenávist, neklid, útoky, politická válka. 

       Bude taková demokracie i volby také v nebi? Nebude. Svého Pána si zvolíme tady na Zemi a v nebi ho budeme respektovat celou věčnost.

"Můj první volební akt aneb jak to bude v nebi." | Přihlásit/Vytvořit účet | 161 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Fakáč Jehovo! (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Středa, 19. květen 2021 @ 21:02:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ten Františkův příběh o tom, jak to chodilo u voleb za komunistů, byl zajímavý. Já v té době byl ještě děcko, takže jsem to neznal. Jen na gymplu jsem zažil "drž hubu a krok - to je jediné tvé právo". 

Vaše křesťanské nebe není nebe. Nejde jen o to, že tam nebude pluralita a demokracie. To není nutná podmínka. Ani to, že tam máte jednu ideologii. Nejhorší na té vaší představě vašeho boha je to jeho vynucování uctívání. To je projev zamindrákované malosti. Vy si ani neuvědomujete, jak nízkého boha uctíváte. Vynucování uctívání - to je komplex méněcennosti. Je to přece i skoro nulově pravděpodobné. Čím je kdo duševně větší a inteligentnější, tím méně prahne po uctívání ostatních, notabene těch, které si údajně vytvořil sám. Co by z toho měl? Nedává to smysl. Vaše představa vašeho boha a vašeho nebe nedává smysl. Je hloupá. Bible je prostě hloupá kniha pro hloupé lidi. V průměru. Samozřejmě že i v bibli jsou moudrosti a přísloví ze života apod. Tak 10 - 20% jsou moudrosti, ale ten převažující zbytek 80% je balast a primitivismus pověrčivých pastevců. Nejspíše váš bůh neexistuje. Na 99% je bůh bible smyšlený. A i kdyby byl, tak by zasloužil nakopat do pr.ele a ne uctívat. Re: Můj první volební akt aneb jak to bude v nebi. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 20. květen 2021 @ 09:16:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Díky, Františku za zkušenost. To křivení páteře a svědomí s volbami za totality jsme nezažili. Pomatuju si, že to řešili rodiče, ale jen matně. Tuším, že tehdy bylo něco jako "jednotná kandidátka", kde byli komunisti, socialisti a lidovci?

  Dneska máme svobodné volby, je koho volit, taky je koho nevolit. 

  Do svobody, rovnosti a všeobecnosti mají volby ještě dost daleko. Asi 20% lidí u nás vůbec nemá volební hlas a jejich zájmy jsou tak v politice zastoupené výrazně méně na úkor těch ostatních, což například způsobuje výrazně větší zadlužení. Další část hlasů zvláště menšin se ztratí hranicí 5%, která je pro volbu do parlamentu. 

  Takže společnosti vládne většina a politika je taková, jaká je ta většina - někdo se chová správně, spolupracuje, něco vytváří, někdo jen štve a další zase jen trucuje, boří, jak to kdo má.


  V nebi volby nebudou. 

  Ta nejdůležitější volba proběhla nebo probíhá tady na zemi. Někdo si zvolil, někdo si teprve volí, někdo se k volbě ani nedostal.

  Toník

Re: Můj první volební akt aneb jak to bude v nebi. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Sobota, 22. květen 2021 @ 09:42:56 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zbytečně se tady,pánové, dohadujete. Svět je na pokraji války. Lidé se nikdy nedomluví. Každý si prezentuje to  své a i z Bible si každý bere jen to, co se mu hodí do krámu. Dávno jsem to pochopil  a poznal, na co si to jen věřící hrají. Už  druhá světová válka byla bojem věřících proti údajnému komunismus, což představoval pro ně Sovětská svaz. Toho se bál Západ a ke konci války byl ochoten tolerovat Němcům všechno zlo, pokud půjdou s nimi proti Sovětskému svazu. Já jsem také po roce 89 poznal, jak bezcharakterní  jsou věřící  a jak jsem byl hloupý za totality, že jsem jim věřil. Z toho " guláše" politické  a náboženské nenávisti není cesta ven. Možná nějaká světová katastrofa, kdy přežije sotva tisícina, něco změní, ale hřích stejně zůstane. Zbytečně se se tu dohadujete a ani jeden nemáte pravdu.Re: Můj první volební akt aneb jak to bude v nebi. (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Sobota, 29. květen 2021 @ 12:54:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslím si, že On si zvolil nás 
a my jsme byli překvapeni, že si nás vybral  už před založením světa :-))
Stránka vygenerována za: 0.83 sekundy