Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emanuel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16375, komentáře < 7 dní: 349, komentářů celkem: 411625, adminů: 60, uživatelů: 5156  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 319 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112123524
přístupů od 17. 10. 2001

Povzbuzení: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš...
Vloženo Čtvrtek, 08. červenec 2021 @ 18:23:05 CEST Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

      Můj kolega Jenda musel v listopadu na vyšetření do Prahy. Místní praktický lékař   mu konečně nechal udělat rentgen krční páteře a tam byl nějaký nález. Nakonec v prosinci před začátkem školních prázdnin si bere Jenda neschopenku. Má na sobě velký sádrový korset  přes celou hlavu. Vyprávěl mi, že mu zakryli tvář a  vlasy, a pak přes vše nalili sádru a obličej pak vystřihovali.  Je mi ho líto. Musí hned po vánocích do léčebny v Jevíčku. Prožil tam i Silvestra.  Napsal mi dopis, kde popisuje, jak prožíval dny o zbylých svátcích.  Byl tam skoro sám. V dopise si musím zapamatovat jeho slova:


 "Raději by pracoval s těmi nezlobivějšími dětmi než prožívat to, co prožívám"     

 Podařilo se mi i jednou spojit  se s ním telefonicky. Když volám koncem ledna, sestřička mi sdělí, že pana Jendu převážejí do Prahy. Jeho manželka  mi pak popisuje poslední návštěvu u něho. Prý už ani nemohl hýbat rukama a musela ho krmit. Také je zděšena tím, že ho najednou převážejí. Za pár dní k večeru zvoní za dveřmi  jeho dcera a s pláčem mi sděluje, že tatínek dnes zemřel. Při operaci před týdnem zjistili, že  krční páteř již není vhodná k operaci a tak nechali Jendu pár dní v umělém spánku na dýchacích přístrojích.

Sedám ke stolku v ložnici a píši rozloučení. Vím, že je to pro mne jako jeho kamaráda  a kolegu  povinnost. Píši  a pláču u toho. Pak si to mnohokrát opakuji z paměti a zase tečou slzy.  Pohřeb je za týden a já poprvé v životě budu na pohřbu hovořit. 

 Když vstoupím do sálu, spatřím sál plný lidí a rakev vedle mne.  Připadá mi tak strašně malá, že se mi až nechce uvěřit, že v ní leží Jenda. Mám před sebou na papírku svoji řeč, ale pro slzy nevidím text. Těžko se mi mluví, těžko se dýchá.  Je to krátká řeč a já nezapomenu zdůraznit, že Zdenek byl poctivý člověk, který nikomu úmyslně neublížil. Věřím podobně, jako věřil Komenský, že se spolu shledáme v nebi. Netušil jsem, že moje zmínka o Bohu se dotkne těch, co v Boha nevěří  a možná i víru nenávidí. Nečekali takový projev.  

Hodiny za Jendu jsme si ve škole rozdělili a on mi stále moc chyběl. Ráno, když jsem šel do práce, díval jsem se  směrem, kde on vycházíval  a  pak jsme pokračovali společně do práce. Jenda byl komunista, ale po roce 89 to neměl jednoduché. Vzdal se funkce předsedy strany a dokonce začal přemýšlet o mnoha duchovních věcech a dokonce několikrát navštívil i sbor  církve ve městě. Vyprávěl mi, že v dětství viděl , jak pan katecheta mlátí děti a posmívá se těm, jejichž rodiče jsou komunisté.    Jeho rodiče byli oba ve straně a tak není divu, že i on měl stejnou víru. Ale byla to víra upřímná a nikoliv  z nějaké vypočítavosti. Svým životem by mohl být příkladem pro mnohé lidi, kteří svých funkcí  a členství ve straně zneužívali. Jendu jsem si vážil.

 Když jsem  se jednou vracel  autobusem  z krajského města, sedl si vedle mne jeden fanatický křesťan. Přišla řeč i na Jendu a on ho urážel. Zastal jsme se ho, ale stejně nevím, zda takovým náboženským fanatikům se dá něco vysvětlit. Oni si o každém komunistovi myslí jen to špatné. Já ale Jendu znal. 

Dělal poctivě svoji práci. Když jsem si prohlížel jeho přípravy na vyučování, uvědomil jsem si jeho úžasnou svědomitost.  Byl to můj kamarád. Věděl o mně, že jezdívám do křesťanského shromáždění a nikde na mne nežaloval a neudával.  Byl celkově poctivý a plat měl jen o pár stovek větší než já, protože byl služebně starší. Miloval svoji ženu  a děti. Byl pevný ve svých názorech a mnohokrát  zažíval moje  a kolegovy politické útoky, když jsme kritizovali režim. 
V roce 89 byl nešťastný, protože jeho ideál padl. Svět se změnil. Už nežije.  Ale zapamatoval jsem si jednu větu, kterou často končily naše diskuze. 

" Františku, až si ti tvoji věřící dostanou k moci, tak opravdu poznáš, jací jsou"  

 Ano, už jsem poznal. Nejsou lepší než jiní hříšníci, pyšní a sebejistí, chytře maskující své zlo. Víra je jim úplně k ničemu.   Možná si mohu vytýkat, že jsem ho nepřesvědčil, aby uvěřil v Boha. Zdálo se mi později, že začíná věřit. Zda to pomohlo a zda se někdy v nebi sejdeme , nevím. Ale jak málo stačí odvést člověka od Krista a od Boha!!!  

"Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 528 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 09. červenec 2021 @ 07:54:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
U nás jsou snad u moci nějaçí věřící?
Nebo spíš bývalí komunisté - druh lidí, kteří v každém režimu vždycky chytí "ten správný vítr"?


Vždyť je to jen smečka vlků, vykořeněných z křesťanství, kteří mezi sebou vždycky nalézají naprostou shodu jen když si odhlasovávají zvýšení platů! !

To, že někdo o sobě deklaruje, že je křesťan - to by měla být samozřejmost. Vždyť celá naše evropská civilizace z křesťanství vyrostla!
Však teprve skutky o člověku vypovídají, čím doopravdy je.Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Pátek, 09. červenec 2021 @ 08:52:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Frantisek100 u moci nejsou křesťané, jak píšeš.  Je tu možnost, že i z obrazovky počítače na tebe koukne sám lucifer.
Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 09. červenec 2021 @ 10:01:36 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  To tak bylo Františku i před lety po válce v Německu.

   Bylo spousta lidí, kteří upřímně věřili socialismu, byli členy socialistické strany, nebo jen věřili té myšlence a dělali poctivě svou práci. Byli to poctiví lidé a jakoby nikomu neublížili. Mají upřímnou víru, jeden v socializmus, jiný v komunismus, další zase environmentalismus, ...

  Díval jsem se na rozhovory s některými těmi Němci, co byli členy socialistické strany, rozhovory ve stáří, třeba v 70. letech minulého století. Ti lidé stále věřili socializmu a jeho myšlence. I když z toho už dlouho nic neměli. Byli pevní ve svých názorech, i když viděli, co socializmus provedl s Německem, s okolními státy, s národy.

  A i na takových lidech stojí zločinné režimy, je to jejich princip. Potřebují plošnou ideologickou podporu od lidí, kteří nedělají nic jiného než to, že zločince podporují.

  Ale ani tihle lidé, když přijdou co církve a snaží se tam nějak navenek tvářit, nemohou člověka odvést od Pána Ježíše Krista nebo od Boha. I když se snažili - Gottwald si třeba nechal vystrojit slavnou mši. Jiní zase brali křesťany a zavírali je do kriminálu, na nucené práce. Po revoluci se zase spousta komunistů nahrnulo do kostelů, protože si mysleli, že by z toho něco káplo, dokud tedy denominace měly nějakou dobrou pověst. Což moc dlouho nebylo.

  Ale moc odvrátit od Pána Ježíše ani od Boha určitě neměli.

  ToníkRe: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Pátek, 09. červenec 2021 @ 18:24:55 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Je strašně zajímavé jak někdo dovede kombinovat spravedlnost a milosrdenství.

Například jsou tací, co jsou bezvýhradně přesvědčeni o naprosté zkaženosti řadových členů KSČ, např. ve svém okolí, kteří z pozice parteigenose neublížili žádnému konkrétnímu člověku. (Samozřejmě předseda na okrese není řadový parteigenose.)
Mají to tak, že vstoupil  = špatný. Zdánlivě! To je ta spravedlnost.

Ovšem nemají problém obhajovat různé donašeče, agenty STB, příslušníky stranických ozbrojených organizací (např. lidových milic) anebo třeba nomenklaturní kádry, kteří ukázali dost prozíravosti k tomu, aby si ze svého členství ve straně zajistili různé výhody a privilegia, a to často na úkor schopnějších či pracovitějších, ale nestraníků.
Výše uvedené spoluobčany tamti nemají potřebu odsuzovat, nýbrž pro ně mají maximum pochopení a srdce plná milosrdenství. Mívají často potřebu donekonečna prohlašovat, že "nejsou jako oni".

Taktéž nemají tito lidé problém projevit (slovně) svou nekonečnou milosrdnost a nesoudící srdce vůdči různým polistopadovým exponentům (Havel, Diensbier apod.), jako kdyby tito byli nějací rytíři bez bázně a hany. Případně jejich objektivní a řádně zdokumentované poklesy aspoň zlehčují. Často s charakteristickým a (podle mne) dosti trapně skrývaným smíchem, jako kdyby tím chtěli dodat, že v případě mocných tohoto světa jsou běžné lidské chyby k smíchu

Dalším jejich charakteristickým jevem je názor na Jana Křtitele ohledně jeho kritiky Herodových rodinných poměrů. Domnívají se, že Jan byl býval byl měl mlčet. Protože kritizovat mocné a bohaté se přeci nehodí.
Vůbec by mě nepřekvapilo, že by Jana naopak chválili, kdyby se jej uvěznit nepodařilo :-)

Tak takhle nějak funguje jejich dvojí metr.Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pátek, 09. červenec 2021 @ 21:28:53 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
František
" Františku, až si ti tvoji věřící dostanou k moci, tak opravdu poznáš, jací jsou"  

martino

Je evidentní, že to byl kovaný komunista a velice zlý člověk, pokud trpěl takovými názory. Oni to komunisti mají v genech nenávidět věřící a zničit Církev. Stejně tak fanatici, sektáři a Satanisté i zde na GS. Marně se snaží! Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Neděle, 11. červenec 2021 @ 07:00:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pěkný a dojemný článek přítele o příteli.Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Pondělí, 12. červenec 2021 @ 17:09:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Vy pobožní ubožáci. Když napíši něco pěkného o svém kamarádovi, který byl komunista, tak je to jak červený hadr na býka. Rozzuříte se a melete nesmysly jako ten ubohý pobožný stařík v autobuse. Já vás chápu, protože většina z vás jsou potomci boháčů a zlodějů, kulaků a továrníků. Ale vůbec nikomu nevadí, že pobožný americký pilot pouštěl pumy na nevinné Vietnamce a pak se chlubil vyznamenáním. Za vraždy. A přijde k nám kázat o Kristu a dávat ruce na hlavu těm naivním chudákům, co k němu pro toho falešného marického boha si přijdou. Tohle se vám libí, vy svatí a pobožní? Je vidět , že musíte co nejvíc pošpinit jiné, ale sebe ne. A pak tu lžete o množství obětí u nás za totality. Ano, v 50. letech se děly špatné věci, ale svět byl v té době ve varu všude ve světě.  V USA rasismus a u nás?  To, co se dělo, nelze porovnávat s utrpením v plynových komorách, Lidice a Ležáky s dobou v 60.  a pozdějších letech. Moji známí, co byli z věřících rodin vystudovali všichni VŠ. A ted fňukají, jak to tehdy bylo zlé. Kolik lidí opustilo naši zemi? Šli za lepším. Já mám zase svoje zkušenosti a znám vaši morální špínu  a hnusnou povahu. Na věřící v práci nebylo spolehnutí, naštěstí jich bylo jen pár. To bylo to první, co mne varovalo. Prostě křestanům se nedá věřit. Také mezi nimi bylo nejvíc udavačů,  a proto lidovecký ministr Sacher po roce 89 rychle nařídil zničit všechny spisy, které by je usvědčovali. Jeden starý pán mi říkal. Objevil jsem se v seznamech, ale já nikoho neudával. Mne si předvolali a ptali se na mnoho věcí. A přestav si, že ti, co mne vyslýchali, nikde uvedeni nejsou. Ano, 50. léta byla zlá, ale pak se žilo skromně, klidně, pokojně…. Dnes vládne neklid a nenávist podporovaná právě vámi pobožnými. A Ty, hnusný cizinče, mne upozorni, že jsem zapomněl na kulaka. Na toho se nezapomíná. To je důkaz, jak ta Tvoje víra jen hnus a komedie a čemu to vše pán*****kářství sloužilo a slouží.   Ale moji víru to nevezme. Pravá víra je jiná  a hledá pravdu. U vás není!!!  Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Neprihlaseny v Středa, 14. červenec 2021 @ 10:07:25 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Někde v diskusi píše robot s přezdívkou cizinec, že učitelé před r. 89 vedli děcka ke komunismu nebo tak něco. 

Jak kteří. Měli jsme učitele jak na základce, tak na gymplu, kteří rýpali do komunistů a vedli opačné řeči než nějakou oslavu režimu. Odhadem tak 2/3 učitelů pluly s režimem a 1/3 spíše proti. Re: Až se ti tvoji věřící dostanou k moci, pak poznáš... (Skóre: 1)
Vložil: Dzehenuti v Středa, 14. červenec 2021 @ 15:28:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu | Blog)
" Františku, až si ti tvoji věřící dostanou k moci, tak opravdu poznáš, jací jsou"  

no a ještě nás čeká předání jejich moci falešnému...Stránka vygenerována za: 3.39 sekundy