Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Emanuel.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 10, článků celkem: 16375, komentáře < 7 dní: 349, komentářů celkem: 411625, adminů: 60, uživatelů: 5156  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 288 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
112123624
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Jednobojí
Vloženo Pondělí, 20. červen 2022 @ 09:04:40 CEST Vložil: Tomas

Katolicismus poslal Myslivec

Při eucharistii cituje mimo jiné farář tato Kristova slova.


Pijte z něho všichni..

Obvykle však kalich vypije sám a nikomu nic nedá. Je to rozšířená katolická praktika ve které se ovečkám podávají pouze hostie a jedí a pijí pouze hodnostáři. Tato praktika se zdůvodňuje technicky, že není možné všem dávat pít, a že když někdo chce a požádá, tak je možné přijímat podobojí.

 Zajímavý výraz- podobojí. Tento výraz by neexistoval kdyby ŘKC byla poslušná slovům Krista, a poslední večeří praktikovala tak jak ji praktikoval Kristus a držela se toho co Kristus přikázal.
Farář za obětním stolem cituje přímá slova Krista- pijte z něho všichni.
A posléze nikomu napít nedá a pije sám. Je to tradice, zvyk, ale když se nad tím zamyslíme, je to velká  neposlušnost! Farář cituje slova Krista, vyhlašuje, že to činíme na Jeho památku, a pak se slovy Krista neřídí. Tento vzdor a neposlušnost slovům Krista je v eucharistii implementován již po staletí. Na tuto záležitost lze pohlížet i z jiné stránky. Mnohým ovečkám oslepeným tradicí a zvykovostí ani nedochází, že jsou šizeny. Otázkou je proč? Má to snad být vyjádřením postoje jejich hodnostářů, že nejsou hodny plnohodnotné účasti na večeři Páně? Pití je snad jenom pro těch "horních deset tisíc"? 

Vzhledem k dlouhodobosti tohoto deliktu, se na to dá pohlížet ještě i jinak. Že mezi ty všechny co mají dle slov Krista pít, se obyčejné ovečky nepočítají. 

Kdo jsou potom ti všichni, když se po tolik staletí již ovečkám pít nedává? "Jednobojí" | Přihlásit/Vytvořit účet | 24 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jednobojí (Skóre: 1)
Vložil: ivanp v Pondělí, 20. červen 2022 @ 11:11:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
je pritom zaujímavé že katolík bigotne trvá na doslovnom znení: ,,toto je moje telo,,... ale odmieta prijať doslovne ,,pite z neho všetci,,... raz darmo spojenie písma ako autority a ,,svatej tradícii,, ako autority vedie k tomu že katolícka cirkev má vždy pravdu... ak jej vyhovuje písmo tak trvá na písme ak tradícia tak tradícia má pravdu aj keď odporuje písmu... je to márny boj protestanta s katolíkom... poraziť argumentačne katolíka nelze, pretože proti tandemu písmo+tradícia nie je žiadny argument, tradícia znamená vždy to čo povie cirkev a cirkev musí mať z princípu pravdu. 

Ak napr. apoštolovia včetne Petra boli ženatí chlapi a prvých 600 rokov neplatiť povinný celibát a dnes je povinný celibát, tak katolík v tom nevidí rozpor. Ak by dnes katolíci zaviedli možnosť manželstva pre kňazov, tak katolík v tom nevidí rozpor. Cirkev má vždy z princípu pravdu, nech by prijala akýkoľvek blud a rozpor. Dokiaľ katolík nepríjme autoritu písmu nad autoritou tradície tak ,,má vždy pravdu,, pretože zo strany protestanta nie je čím argumentovať...Mimo téma (Skóre: 1)
Vložil: VanRespirator v Pondělí, 20. červen 2022 @ 16:41:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Promiň, že ti tu vkládám odkaz na video, ale tohle mě hodně zaujalo. Protože to ukazuje na to, o co jde mezi Západem a Ruskem. Je to v kostce shrnuto, oč tu jde. 
Re: Jednobojí (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 20. červen 2022 @ 17:07:41 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Myslivče, došel ti dech? Ten tvůj příspěvek je názor pro debily. Komentuješ něco, čemu nerozumíš. Ta slova Krista rozhodně neplatí pro tebe. Pokud ti to nedošlo to je jen pro věřící Církve, nikoliv pro zrádce jako jsi ty. Neřeš to, jsi trapný. U nás se podává každou neděli každému kdo má zájem podobojí. Podávají dva faráři. Vpravo podává kněz do úst nebo na ruku, vlevo jen podobojí. Jinak jako katolík bys měl mít v paměti, že v ŘKC se podává pro všechny ve všech farnostech na celém světě podobojí 2x ročně a to na Zelený čtvrtek a na slavnost Těla a Krve Páně=lidově Boží Tělo.  Re: Jednobojí (Skóre: 1)
Vložil: Vota v Pondělí, 20. červen 2022 @ 19:55:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Inu, myslivče, je vedlejší, kdo co a jak praktikoval, ale zásadní je proč to tak praktikoval.
V křesťanských písmech máte napsáno:
"Když jedli, vzal Ježíš chléb, požehnal, rozlomil ho, dal učedníkům a řekl: „Vezměte, jezteToto je mé tělo.“  Pak vzal kalich, vzdal díky a dal jim ho se slovy:Napijte se z něho všichni. Neboť toto je má krev nové smlouvy, která se vylévá za mnohé na odpuštění hříchů. Pravím vám, že od této chvíle již nebudu pít z tohoto plodu vinné révy až do toho dne, kdy jej budu pít s vámi nový v království svého Otce.“ 

Zcela doslovný výklad je ten, že nikoli každý chléb nazval Ješu svým tělem, když ho rozlomil, ale pouze ten, který vzal do rukou. A nikolik o každém kalichu a o každém vínu řekl, že z něho učedníci mají pít a že se jedná o jeho krev nové smlouvy. Řekl tak o zcela konkrétním jednom chlebu a o zcela konkrétním poháru a nalitém vínu v něm.

Doslovný výklad je vždy zásadní k pochopení a k dalším přeneseným výkladům, a pokud se s ním ty přenesené výklady neshodují, pak jde o manipulativní a překroucené výklady. A pokud Ješu mluvil o tom konkrétním chlebu a poháru a nalitém v něm víně alegoricky, tak přitom myslel na něco jiného než na to, že ten chléb, který jedli, je jeho tělo a ten pohár, ze kterého pili a to víno, které z toho poháru pili, jsou jeho skutečná smlouva a jeho krev. A že jde o alegorické vyjádření, dokazuje právě ono srovnání s tím, co tehdy činili podle křesťanských písem. Že tomu křesťané neporozuměli a válčili mezi sebou o to, zda musí přijímat to přepodstatněné tělo Ješu v naprosto jiné chléby a jné víno nalité do jiných pohárů nebo jen v jných chlebech, než o kterém to Ješu řekl, jen ukazuje na to, jak vzdáleni jsou od moudrosti a chápání a jednání Židů. Jnak by tomu rozuměli. Nu a protestanští křesťané, ač se poněkud přiblížili tomu porozumění, že jde o symboly, přesto jsou od praxe, která je mimochodem praxí i v běžném životě pohanů, hodně vzdáleni. Ale ještě v tom dopise křesťanského Šaula to měli křesťané zřejmě jinak, a rozuměli asi tomu, za co je ten jejich apoštol káral.

Takže je docela jedno, jestli podobojí nebo v jednom způsobu, protože jde o dost modlářské chápání a jednání u obého. A vylili proto mnoho krve.Stránka vygenerována za: 0.25 sekundy