Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Mikuláš.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16272, komentáře < 7 dní: 612, komentářů celkem: 404382, adminů: 60, uživatelů: 5118  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 182 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
110247553
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Dotazy na Cizince
Vloženo Středa, 10. srpen 2022 @ 11:11:16 CEST Vložil: Tomas

Zkušenosti poslal Nepřihlášený

Cizinec:

Už od malička jsem si uvědomoval, že lidi žijí různé, hodně různé životy. A fascinovalo mě to, jak moc jsou ty životy rozdílné, jak lidé v mnoha věcech rozdílně myslí. A taky to, jak se v některých věcech chovají jak stádo a neliší se vůbec. Že jsou určité zákony, zákonitosti v chování. A pozoroval jsem to. A zajímal se o to, co lidi žijí. 

  Chodilo k nám třeba spousty lidí na návštěvu, příbuzných, sousedů... Poslouchal jsem co vypráví, co žijí. bavilo mně to. A i v kostele jsem pozoroval lidi, co dělají, jak se chovají. Potkali jsme se taky s mnoha knězi, různými lidmi na misii, to mne bavilo slyšet, co zažili.

  A hotovou žeň jsem pak měl mezi křesťany. Křesťané mají totiž takový zajímavý zvyk, že vydávají svědectví o svém životě - o tom, co zažili s Bohem (když někdo má, co s Bohem zažil, rád o tom svědčí), ale i o tom, co žili před tím, když Boha neznali. 

  Takže jsem slyšel a četl stovky svědectví, stovky životních příběhů. Proto také vím, jak se lidé stali křesťany, vím, jak byli pokřtěni Duchem svatým, vím, co v jejich životě znamenal křest ve vodě, proč se nechali pokřtít ....

  Ale slyšel jsem a četl i příběhy nekřesťanů, kteří pobývali mezi křesťany a snažili se přizpůsobit, vymysleli si třeba v hlavě nějakého boha, zkonvertovali se navenek, aby se podobal tomu, co žijí křesťané a toho boha si rozvíjeli, jenže pak zjistili, že jim ten vymyšlený bůh v hlavě nefunguje a pak teda zase navenek dekonvertovali...

  A i tady v diskuzích si čtu, co lidé o sobě píší, nebo co píší sami za sebe, byť mají divný zvyk psát sami za sebe ve druhé osobě, jako třeba ty, přehazovat vaše životy, myšlení či váš virtuální či fiktivní svět na druhé. A ptám se lidí, co žijí, nebo na to, jak věci myslí, když jim nerozumím.


Ahoj Cizinče, vašemu zájmu dobře rozumím. U mne je ten "fascinující" zájem stejný. Můj zájem o "žití jiných" jak to nazýváte, je motivovaný mým darem služby a empatickým vnímáním. Rozumět jiným může jenom ten kdo v prvé řadě porozumí sám sobě a svému poslání. Většina z těch výše zmiňovaných lidských příběhů pochází od lidí, co Boha zatím hledají, lidí kteří mají Boha stále někde vně a ne v nitru srdce. Tyto hledající prozrazuje jejich řeč těla při modlitbě, při které vzpínají ruce i zrak nahoru v dál kdesi do oblak k zatím nenalezenému Bohu vně nich. Jsou hledající kterým lze pomoci a jsou hledající kterým se pomoci dá velmi těžko, neboť zvráceně pojali své nekonečné hledání Boha jako a neustálou krizi prázdnoty víry jako křesťanskou životní normu hodnou následování. To jsou právě ti, kteří se vyjadřují v druhé osobě o tom co žijí oni. Tito byli donedávna předmětem mého zájmu.
Mé diskusní poslání zde skončilo. Tohle je otevřená forma dopisu, A případné odpovědi na něj by mohli všem vysvětlit Vaše dlouholeté působení na GS.

No a k těm dotazům. Když Vás Cizinče fascinuje žití jiných a je zřejmé že ano, neb na GS takto působíte dlouhodobě, jaká je vaše motivace zmiňovaného zájmu? Vzhledem k vaší nižší empatii a introverzi mne zajímá to vaše žití, respektive a konkrétně způsob, duchovní obraz vašeho fascinujícího zájmu. 
K čemu je vám zájem o žití jiných? Kdo z poznatků tohoto zájmu má duchovní profit? Ti o které se zajímáte, anebo Vy? Osobně jako extrovert si nedokážu představit zájem introverta o "žití jiných" bez vyšší míry empatie. Zájem jako projev poslání a empatie je v rámci poznání pro mne něco co je neoddělitelně spojené, a právě tato neoddělitelnost a můj zájem iniciuje otázky "proč a k čemu" tak u Vás Cizinče? Empatie umožňuje zpětnou vazbu, umožňuje něco změnit k lepšímu, povzbudit, ukázat cestu k Bohu ve zjeveném obraze žití jiných. A Vy?Myslivec


"Dotazy na Cizince" | Přihlásit/Vytvořit účet | 379 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: rosmano v Středa, 10. srpen 2022 @ 11:38:21 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)

/Tyto hledající prozrazuje jejich řeč těla při modlitbě, při které vzpínají ruce i zrak nahoru/


To je ovšem Myslivče hloupost, která je v rozporu se svědectvím Písma.

Sám Ježíš, když se modlil, tak činil - oči vznesl nahoru.

J 11:41:  Odstranili tedy kámen. Ježíš pozvedl oči vzhůru a řekl: „Otče, děkuji ti, že jsi mne vyslyšel.


Dělal tak Štěpán, když byl kamenován:

"Když to slyšeli, běsnili ve svých srdcích a skřípali proti němu zuby. Ale on, plný Ducha Svatého, upřeně pohlédl k nebi a spatřil Boží slávu a Ježíše, jak stojí po pravici Boží, a řekl: „Hle, vidím nebesa rozevřená a Syna člověka, jak stojí po pravici Boží.“ "Pokyn k pozvednutí rukou v modlitbě dává také ap. Pavel:

1Tm 2:8:  Chci tedy, aby se muži modlili na každém místě, pozvedajíce svaté ruce bez hněvu a sváru. 

Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Středa, 10. srpen 2022 @ 14:52:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Přesně. Také jsem to chtěl podotknout. Zvedání rukou při modlitbě neznamená to, že Bůh je někde daleko pro toho modlitebníka. 

Bůh Otec sedí na trůnu v Nebi a po Jeho pravici sedí Jeho Syn. 

A i když je Kristus v nás, můžeme se modlit k Bohu na trůnu. 

Ale samozřejmě - u některých lidí, kteří nevěří v Krista v nich, to tak je. Nebo u těch náboženských, ve kterých Kristus není vůbec. Tim ovšem obvykle nezvedají ruce k Bohu.

Mimo jiné i apoštol Pavel někde v pastolárních epištolách vyzývá muže, aby pozvedali své čisté ruce k Bohu. Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 11. srpen 2022 @ 09:45:54 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

Když Vás Cizinče fascinuje žití jiných a je zřejmé že ano, neb na GS takto působíte dlouhodobě, jaká je vaše motivace zmiňovaného zájmu?

  No, to nevím, Myslivče. Ono se to samo se to. Jako nevím, proč mne baví matematika, čísla, rovnice, a s tím elektrika, astronomie, ... Jako nevím, proč mne nebaví sport, soutěžení, vyhrávání, válčení, ... Je to tak odmala.


K čemu je vám zájem o žití jiných? Kdo z poznatků tohoto zájmu má duchovní profit? Ti o které se zajímáte, anebo Vy?

  Určitě společný vztah. Pokud vidím nějaké lidi a vím o nich, co o sobě říkali, mám si třeba s nimi o čem povídat, kde začít... Pokud vidím nějaké lidi a nevím o nich nic, tak pro vztah introverta nic tak moc. Můžeme pak spolu třeba mlčet... 

  A i u manželky je užitečné slyšet a pomatovat si, co říkala, u rodičů, u dětí, u lidí v práci, vědět, čím žijí .. ;-) Empatie umožňuje zpětnou vazbu, umožňuje něco změnit k lepšímu, povzbudit, ukázat cestu k Bohu ve zjeveném obraze žití jiných. A Vy?

  Určitě, dobře řečené.

  Ale píšete správně: "Jsou hledající kterým lze pomoci a jsou hledající kterým se pomoci dá velmi těžko, neboť ..." a to "neboť" může být různé. 

  A k tomu "velmi těžko" bych dodal přirozeně, duševně, lidsky velmi těžko. Jinak se jim pomoci dá.

  Když narážím na lidi, kteří potřebují pomoc, tak je veškerá lidská zkušenost a znalost platná jen velmi, velmi málo a málokdy. Vždycky znovu a znovu je potřeba zásah od Boha - konkrétní slovo poznání do situace, které otevře rozhovor a pomůže člověku se sdílet, konkrétní moc od Boha na vysvobození, když se pak člověk sdílí, konkrétní a pevná moc k vyhnání démona, když se projeví, nebo když Bůh dá rozeznání duchů...

  Když člověk narazí na třicetiletého feťáka, elektrikáře, repráky here, dva slepené mobily lepenkou here, baterky s dráty k nim here, cigarety here, kterému maminka svým single životem a vadným charakterem zničila život a on jí nenávidí a spí někde za řekou v lese, tak jsou veškeré posbírané informace a znalosti ze všech příběhů lidí tak akorát tak asi nula jako pomoc pro toho člověka. 

  Stejně je v tu chvíli potřeba Boží moc.

  Ostatně, i když za mnou přišla ta první křesťanka, tak měla znalostí fakt málo. Ale měla tu moc. Takže věděla jak mi pomoci, i když toho jinak moc nevěděla.

  CizinecKomediantství, nebo snad projev pomatenosti mysli - duševní nemoci? (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 11. srpen 2022 @ 10:32:00 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Zaráží mne ta skutečnost, když dva účastníci těchto diskusí, kteří si ještě před nedávnem klidně a přirozeně spolu mezi sebou tykali, tak si začnou najednou obřadně vykat.


Co je to zase za šaškárnu, co to tu na nás hrajete za divadlo! Jako komedianti!

Připadáte si normální?Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 11. srpen 2022 @ 11:49:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Satan řádí a veřejně donutil oba odpadlíky od Církve, aby se veřejně zesměšnili. To je k popukání. Satan zametá svými sluhy.  Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Pondělí, 15. srpen 2022 @ 12:43:24 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mám dotaz, Toníku,

prý patříš k nějaké větvi Hnutí víry. Je to pravda a když, tak k jaké? Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Akuzativ v Sobota, 20. srpen 2022 @ 10:07:52 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Cizinec 
dědulo, přečti si diskuzi Oko a Gregorios777. To už je slušná diskuze, nad kterou můžeš rozjímat.
Tobě to nějak nejde. Ty motáš, převracíš atd. atd.Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 25. srpen 2022 @ 18:13:11 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Dotazy na Cizince nejsou nic jiného, než vyvolat štvanici jednou na Cizince , jednou na oko, jednou na martino a tak stále dokola, protože se vždy najde nějaký blbeček, který si o sobě myslí, že je více než ten druhý....fakt borci k popukání. Do toho sem z křoví vyskočí nějaký zamindrákovaný pitoma, co začne urážet a napadat speciálně katolíky a vše katolické po vzoru Satana a jeho sluhy Myslivce. Máme zde mrtvé věřící, což jsou odpadlíci od Církve, máme zde sektáře s nadějí na obrácení, máme zde zloduchy jako Myslivce a VR a asi tři aktivní katolíky a to vše se zde diskusně mele hlava nehlava. Slušný a hlavně diskusně argumentačně vybavení odešli nebo byli vyhnáni jako např. ssns na kterého vyvolal štvanici, právě Satanista Myslivec, co se zde opakovaně naparoval, že on nám to všem poví, všechny jak říká poučí, protože on má to vysoké IQ, aby se následně prokázalo, že je to buran, který vyskočil z křoví. Když zmizel, člověk si oddechl, ale místo něj naskočil další zhovadilec VR, kterému stejně jako Myslivci vadí vše katolické. Pokud mi něco vadí, tak si svůj názor slušně diskusně obhájím, ale tento pitomio, dnes spíše známý jako chlup ze Satanova zadku jedná stejně jako Myslivec. Diskutuje tak, že se snaží členy ŘKC vědomě a chtěně urážet je jako lidské osoby, tak jejich náboženské cítění, což legislativa ani Ústava neumožňuje. Tak jsem ho prostě poslal slušně a noblesně do hajzlu a vás ostatní bych rád vyzval, neskákejte na štvavou vlnu Myslivce. je to člověk ubohý a nešťastný a svou bolest si kompenzuje třeba kampaní proti Cizinci. Já Cizince nepovažuji za diskusního "přítele" a nemám potřebu mu dělat advokáta, jen mi vadí, že jste skočili na tu jedovatou slinu, kterou zde Myslivec upustil. Myslivec a VR jsou dva Satanské rohy, které je vždy nutné diskusně odstřelit a to ignorací nebo nakopáním zadku. Re: Dotazy na Cizince (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Neděle, 18. září 2022 @ 12:44:37 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toníku,

mám na tebe jeden dotaz:

Co podle tebe znamená místo v Jan 14, 21.23

21  Kdo má moje přikázání a zachovává je, ten mě miluje. A kdo mě miluje, bude milován od mého Otce; i já ho budu milovat a zjevím mu sám sebe."

23  Ježíš mu odpověděl: "Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo, a můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek.Stránka vygenerována za: 2.30 sekundy