Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jeroným.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 381, komentářů celkem: 420809, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 297 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

Mikim
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114874742
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum.
Vloženo Středa, 16. listopad 2022 @ 09:44:23 CET Vložil: Tomas

O Bibli poslal Danny42

Ano ,velmi často frekventované téma ,a to samozřejmě i mezi křesťany. Velmi staré a mnohokrát probírané téma ,ale přesto to opět připomínám, z důvodu určitého průzkumu ,u zdejších účastníků. Aktivních není sice mnoho lidí ,spíše velmi málo ,ale je možné ,že se náhodně ( co je ovšem náhoda,že ? )připojí i noví účastníci. Tedy jednoduše ,v rámci průzkumu. Může se vyjádřit každý zdejší účastník ,který má zájem . Ať napíše svůj osobní pohled ( i samozřejmě u křesťanů, může být biblicky podložený ,to je jasné ) na to ,jak sám ( sama) bere událost, ohledně výskytu člověka ,na planetě Zemi. Pro zjednodušení, nabízím na počátek tyto možnosti ( podotýkám ,že je to velmi zjednodušeno ,protože každý oddíl lze rozebrat a rozdělit i na více částí ,ale pro tento účel stačí to zjednodušení ) : 1  - kreace  ,stvoření člověka Bohem Stvořitelem ,v 1 biblickém dnu   2 - vytvoření  člověka Bohem Stvořitelem ,za použití tzv teistickè evoluce ,3 - člověk se vyvinul tak ,jak učí klasická Darwinova teorie ,tedy předchůdci člověka ,atd atd , bez působení vyšší moci - Boha . Ano je to velmi zjednodušeno ( není rozebráno vše od kreacionistů ,ani evolučních vědců ,atd ) . Můžete psát své osobní pohledy ,i s tím jak v tomto rozumíte Bibli. Hlavně samozřejmě 1 kniha Mojžíšova.


"Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum." | Přihlásit/Vytvořit účet | 90 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Genesis 2 (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Středa, 16. listopad 2022 @ 11:46:02 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)

 • 4 [www.biblenet.cz]Toto je rodopis nebe a země, jak byly stvořeny. V den, kdy Hospodin Bůh učinil zemi a nebe,
 • 5 [www.biblenet.cz]nebylo na zemi ještě žádné polní křovisko ani nevzcházela žádná polní bylina, neboť Hospodin Bůh nezavlažoval zemi deštěm, a nebylo člověka, který by zemi obdělával.

 • 7 [www.biblenet.cz]I vytvořil Hospodin Bůh člověka, prach ze země, a vdechl mu v chřípí dech života. Tak se stal člověk živým tvorem.
 • 8 [www.biblenet.cz]A Hospodin Bůh vysadil zahradu v Edenu na východě a postavil tam člověka, kterého vytvořil.

 • 9 [www.biblenet.cz]Hospodin Bůh dal vyrůst ze země všemu stromoví žádoucímu na pohled, s plody dobrými k jídlu, uprostřed zahrady pak stromu života a stromu poznání dobrého a zlého.


 • 18 [www.biblenet.cz]I řekl Hospodin Bůh: „Není dobré, aby člověk byl sám. Učiním mu pomoc jemu rovnou.“
 • 19 [www.biblenet.cz]Když vytvořil Hospodin Bůh ze země všechnu polní zvěř a všechno nebeské ptactvo, přivedl je k člověku, aby viděl, jak je nazve. Každý živý tvor se měl jmenovat podle toho, jak jej nazve.
 • 20 [www.biblenet.cz]Člověk tedy pojmenoval všechna zvířata a nebeské ptactvo i všechnu polní zvěř. Ale pro člověka se nenašla pomoc jemu rovná.

 • 21 [www.biblenet.cz]I uvedl Hospodin Bůh na člověka mrákotu, až usnul. Vzal jedno z jeho žeber a uzavřel to místo masem.
 • 22 [www.biblenet.cz]A Hospodin Bůh utvořil z žebra, které vzal z člověka, ženu a přivedl ji k němu.
 • 23 [www.biblenet.cz]Člověk zvolal: „Toto je kost z mých kostí a tělo z mého těla! Ať muženou se nazývá, vždyť z muže vzata jest.“

/////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////////

Když to shrnu, tak to podle Genesis 2 šlo takto za sebou: 

Nejdřív Jehova (Hospodin) stvořil chlapa. Píše se člověka, ale z kontextu je jasné, že je to muž. Takže Jehova považoval za nejdůležitější entitu muže. Všecko ostatní až je další v řadě. Muž je na prvním místě. Ale Jehova viděl, že ten muž je sám, tak mu chtěl najít parťáka. Píše se tam pomoc jemu rovnou. Postupně ta zvířata přiváděl k tomu prvnímu chlapovi, ale ten si mezi zvířaty nevybral partnera. Tak Jehova uvedl muže do narkózy a z jeho masa mu udělal dalšího člověka, tentokrát jiného pohlaví. Žena byla udělána až jako poslední věc. 

Je to zábavné a ukazuje to na sebestřednost chlapů, co si tuhle bajku vymysleli. 

A kdo věří na 100% pravdivost Bible, je buď oligofrenik nebo fanatik. 

A sám za sebe říkám, že nevím, jak vznikl vesmír, život, atd. Nebudu tady ani tlačit evoluci, páč ani tu přesně neznáme. Co ale rozumný člověk pochopit může - že Bible je sbírka mýtů, bajek, pohádek. Re: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Středa, 16. listopad 2022 @ 12:23:14 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Další pitomý dotaz od lidí co nemají vlastní názor. Od apoštolů máme Credo a zde se modlíme a vyznáváme, že věříme v Boha Všmohoucího a Stvořitele. To jsou články naší apoštolské víry. Pokud jde o vědu, tak věda nikdy nedoložila, že vesmír, svět, a člověk jsou náhodou shluku buněk. Naopak vědci vždy hovoří o harmonii a zákonitosti jak vesmíru, tak lidského genomu. Motat sem do dnešní doby vědeckého poznání Darwina, je vážně hodně retardované. Opakuji stále. Co sem do diskuse přišel D42 tak soustavně na sebe upoutává pozornost svojí nevzdělaností. Když obhajuje desítky a stovky duchovních a náboženských společenství s tím, že neví která je ta pravá, tak raději tu pravou poplive a dnes to zase zkouší směrem komunismu a atheismu, jak může být Církev, Bůh když je zde Darwin, tak se člověk je zde bez působení Boha tvrdí D42 atd.atd. Bože netrestej nás takovými názory. Stačí že je tu satanista Myslivec. Re: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum. (Skóre: 1)
Vložil: JirkaB v Středa, 16. listopad 2022 @ 19:24:01 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Kdysi tu myslím šly dělat ankety, možná i jdou. 
Za mne 1

Co je pro mne třeba hodně zajímavé, že se zápis v Bibli kryje s vědou. 
Že zvířata jsou po rostlinách je logické, jen hlupák by to přehodil ... to není nepochopitelné. 
Ale že život vzešel z vody, to je zajímavé,jelikož voda, moře bylo spíše nepřátelské prostředí a létavci. pak teprve suchozemci. To už logiku nemá.
JirkaRe: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum. (Skóre: 1)
Vložil: Frantisek100 v Čtvrtek, 17. listopad 2022 @ 08:48:35 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tu několik tisíc let starou zprávu nemůžeme brát do slova, ale na rozdíl od různých pověstí se liší tím, že celý proces stvoření světa trvá nějakou dobu, čili děje se v nějakém čase a není to jako v pohádkách kouzelným proutkem na to tata. Zajímaný je postřeh do začátků planety. To ani není moc v rozporu s dnešní vědou. Zajímavý je pohled na člověka, který se postaví proti Stvořiteli a je tak omezena jeho existence smrtí. Vztah muže a ženy bohužel vede k ponížení ženy, což zavání tím, že autorem úvahy je spíše muž a vše se svede na ženu. Jistě, že původ naší existence a života je záhadou. Bohužel nyní hrozí zánik v případě atomové války. To by byl divný vývoj, pokud nějaká vyšší moc nezasáhne. Osm miliard lidí na planetě nemá přece  také smysl, leda že by za stovky let lidé pronikly na jiné planety, ale to se nestane. Kdoví zda před 50 léty byli Amíci na Měsíci, když dnes mají takové technické problémy a strach. Může člověk ve zdraví opustit planetu Země ? A jak by se v budoucnu takový člověk choval?  Tak hnusně jako tady při okupování území? Bůh udělal dobře, že omezil existenci člověka na Zemi smrtí ? Kolik zla by napáchal, kdyby žil bez omezení ? I v tom má Bible nějakou svoji logiku.Re: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum. (Skóre: 1)
Vložil: martino v Čtvrtek, 17. listopad 2022 @ 20:32:44 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
D42
Na mě si ovšem nepřijdeš ,ani s tvými "dementy , satany ,pitomci" .Vždyť jsi jen svázáný "říman" ,už ti utíká pod nohama ,celá tvá náboženskost .

martino
Vážení diskusní přátele. Máme zde diskutujícího, který má evidentní problém s ješitností jak presentovat svoji frustraci jako vzdělanostní diskusní rozhled po tom co zde prý provedl "průzkum". Podobná debata se zde vedla již mnohokrát a již jsem do ní přispěl, proto dnes mohu původní materiál v šuplíku sem opět vložit i když bych ho mohl znovu obohatit o nové výzkumy jako jsou např. známé vědecké práce Darwinovy díry atd. ale použiji materiál, který zde najde již z minulosti. 
Kdo setrvává v nevědeckém atheismu a marxistické orientaci?   Stejně nevědecká a utopistická je pak i tkz. evoluční teorie, silný pomocník marxistů v boji proti Bohu. Kdyby Darwin býval znal genetiku a všechny doposud nashromážděné zkameněliny, udělal by docela jiný závěr než evoluční.To je jisté. Jeho myšlenka vývoje se dnes ale stala ideologií. Ta má své fanatické tvrdé zastánce, kteří jí věří. Někteří slepě, jiní s bezelstnou neznalostí. Nové poznání, fakta i zdravý rozum způsobily však Darwinově představě vývoje povážlivé trhliny. Pokud by to tak bylo, nacházeli bychom velké množství těchto přechodových článků, tvorů s novými orgány. Jak je ale možné, že paleontologie tuto historii vývoje nepotvrzuje?. Zkameněliny ukazují na náhlý vznik života a ne na vývoj. Fosílie nejsou rozvrstveny podle jednotlivých etap, jak předkládají evolucionisté, ale nálezy které by měli patřit k nejstarším se nacházejí s velmi mladými.  

           
Několik argumentů proti evoluční teorii:


  Chybí nálezy přechodných článků, na to kolik v jakém množství nalézáme fosílie jednotlivých druhů (až několik milionů), proč nenacházíme několik milionů přechodných druhů?  

Nalézáme druhy, které by měli být mnoho miliónů let staré, přesto jsou nalézány i v současnosti a jsou stále stejné (např. Latimerie, hmyz, ....)- žádná evoluce, žádný vývoj.  

Nalézáme geologické vrstvy, kde jsou stopy člověka i dinosaurů najednou.  

Bylo nalezeno obrovské množství lidských výtvorů - kreseb a soch dinosaurů. Jak je starověcí lidé znali, když podle evoluční teorie s nimi vůbec nežili? (Mexiko, USA, Peru, Kambodža, ....)  

Nalézáme na mnohých místech na zemi obrovské množství fosílií zcela náhle i ve velmi starých geologických útvarech (a to velmi složité organizmy - kambrická exploze)I podle evoluční teorie nejstarší organizmy mají velmi složité části těla a orgány (nejsou to primitivní zvířata).   Geologické vrstvy jsou mnohdy v obráceném pořadí, než mají podle evoluční teorie být.   Zkameněliny jsou konečných forem bez stop vývoje z předcházejících organizmů.   Můžeme měnit gen např. pro ploutev jakkoli, končetinu tím nenaprogramujeme, protože ta je řízena zcela jinými geny, ležícími na jiném místě chromozomu.   Evolučně vzdálené organizmy mají stejný typ chromozomů   Neandrtálec žil současně s Homo Sapiens, není jeho předchůdce, Ramapithecus patří mezi opice, ne mezi lidi, chybí postupný vývoj člověka   Vzhledová podobnost člověka s opicí není podobnost genetická, stejné procesy jsou ovládány zcela jinými geny, člověk má typ aorty podobný jako netopýři a ptakopysk, naproti tomu opice (primáti) mají typ aorty jako myši a klokani. Jak se tedy aorta mohla přeměnit ?   Chemická evoluce z neživé hmoty není možná, musí splňovat neuvěřitelné množství podmínek pro vznik.   Mutacemi nevzniká nový život, pokud se podmínky vrátí k původnímu stavu, i zmutované organizmy se navrátí k původní podobě (v dalších generacích - žádná evoluce).   Prvky v buňkách nemohly vzniknout postupně,ale najednou, jednotlivé prvky buńky spolu spolupracují (např. rRNA, RNA, DNA), stačí odebrat 1 prvek a vše nefunguje (tzv. nezjednodušitelná. složitost).  

Dlouhá doba nemůže nahradit informace, buňka sama nemůže vzniknout jen proto, že měla milióny let na vývoj, někdo musel dodat potřebné informace, pokyny, aby se organizmus choval tak a tak. I nejjednodušší formy života v sobě skrývají obrovské množství informací.   Lidské tělo je extrémně složitý komplex, jednotlivé části nemohou fungovat bez jiných, i zde není možno, aby orgány vznikaly postupně.   Pokud by člověk žil víc jak milion let, jak to, že lidské civilizace se zde objevily náhle cca před 10.000 lety?   Pokud víme, jaký je přírůstek lidstva za rok a stav obyvatelstva v dřívějších dobách  (což přibližně víme), dá se jednoduše s určitou pravděpodobností určit věk lidstva a počet lidí v danném období (i s korekcí - války, nemoci)   Datovací metody pro určení stáří nejsou přesné - některé vychází přímo z evoluční teorie (odkazují se na ni v datování) a nebo vycházejí z předpokladů, že určité hodnoty byly i v minulosti konstantní (což nevíme)   Všude okolo nás pozorujeme úbytek druhů rostlin a zvířat, nepozorujeme, že by vznikaly nové druhy zvířat. Pozorujeme rozklad, entropii (viz. termodynamické zákony)   Pozorujeme genetické variace v rámci určitých druhů zvířat, ale druhy zůstávají stále stejné.   Země je jedinečná planeta, muselo být splněno mnoho faktorů, které musí být zároveň. Pravděpodobnost, že to vzniklo náhodou je 1/1.000.000.000.000.000, tedy 10 na -15, což je jedna tisícina bilióntiny.  
Vesmír je velmi mladý, např. podle množství prachu na Měsíci (velmi malé množství), při prvním výstupu na Měsíc se předpokládalo několik metrů prachu (bylo to jen několik centimetrů).   Toto vše rozumově vyhodnocuje dnešní člověk, který nerezignoval na zdravý rozum a který se sám označuje jako homo sapiens- člověk rozumný.

Dnešní věda nepodporuje ani zkrachovalý marxismus ani nevědecký darwinismus a již vůbec věda nepodporuje myšlenku, ne existence Boha, jak říkával Einstein největšího “Inženýra“, který vše stvořil a do celého vesmíru vložil své zákony, které on jako člověk, jen objevuje.
    Ateistická vize člověka a světa nemá žádné opodstatnění ve vědeckých faktech. Je jen naprostou ideologií, opírající se o slepou víru. Konstatuje nositel Nobelovy ceny za fyziologii a medicínu prof. John Carew Eccles a konstatuje dále. Dnešní ateismus se opírá o zastaralé názory 18.století.Upynula však řada let a věda došla k mnoha přelomovým objevům, v jejichž světle trvání na ateistickém světovém názoru je prakticky nemožné. Ateisté v celé své materialistické ieologii nevycházejí z vědeckých poznatků  výzkumu a faktů, ale ze slepé víry v existenci pouze materiální skutečnosti. Současné vědecké bádání poznatky jednoznačně ukazují na existenci plánu a účelnosti v celém vesmíru i v každé nejmenší podrobnosti té skutečnosti, která nás obklopuje. Neurolofyziolog J.C.Eccles. je jeden z nevtěších badatelů lidského mozku.Věda nám říká, že během 7-9 let proběhne úplná výměna veškeré hmoty v lidském těle, včetně mozku. Ale nestáváme se novými osobnostmi. V lidském mozku je 100 miliónů nervových buněk a každá z nich je spojena přibližně se 100 tisíci takových buněk a přesto, že si během života jednotlivého neuronu se výměna částic molekul uskuteční desettisíckrát, má vědomí vlastního“já“ trvalost, která se nemění, Dlouhodobé výzkumy mozku a vědecké studie odhalují skutečnost, že v každém člověku existuje ne materiální mysl, individuální duše člověka Tak tedy kromě materiálního těla, existuje nesmrtelná lidská duše. Pokud nám dnes věda odhaluje tajemství existence lidské duše a dokonce toto vědecké poznání odměňuje Nobelovou cenou, pak je křesťanská víra zcela opodstatněná. Kristova slova platila včera, dnes i navěky. Člověk je nesmrtelný, neboť je Boží tvor.


Doktor Raymond Moody je dalším vynikajícím odborníkem, který zasvětil svůj život zkoumání těchto pravd. I on psal o těchto věcech. Napsal knihy „Život po životě, Život před životem, Život po ztrátě a Světlo po životě a další věci. Jeho knihy jsou dostupné i v češtině. Můžete se podívat i na jeho stránky:
http://www.lifeafterlife.com/ [www.lifeafterlife.com] Informací je obrovské množství stejně jako důkazů. Prožilo to mnoho milionů lidí. Knih na toto téma je velké množství i v českém jazyce. Takže je opravdu křesťanské náboženství v rozporu s poznatky současné vědy?    
 Re: Stvoření nebo evoluční teorie ? Průzkum. (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pátek, 18. listopad 2022 @ 07:31:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Dany.

  1. Stvoření 

  A k tomu vývoj, který probíhá hodně rychle.


  ToníkStránka vygenerována za: 0.57 sekundy