Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blanka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 242, komentářů celkem: 423161, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 76 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115628013
přístupů od 17. 10. 2001

Život církví: Viděl jsem...
Vloženo Neděle, 30. červenec 2023 @ 15:03:31 CEST Vložil: Tomas

Svědectví poslal Nepřihlášený

Jsem viděl na videu z Národního dne modliteb z nedávné doby jednoho poměrně známého kazatele. Byl zestárlý a sám se dojímal svými slovy. Ale to, co říkal, bylo prožité s Pánem Bohem. Uvědomoval si vlastní nepatrnost a snažil se mluvit s pokorou a bázní, a přiznával svou lidskost, co se prorokování týče. Velice pěkné. Věřil jsem mu to.


Žije s Bohem a Pán mu žehnej. Ale to co říkal, bylo vlastně pořád stejné, jak se to říkalo nám a jak to říkají staří mladým křesťanům, když na ně chtějí být hodní. Vezmou nějakou pěknou pasáž z Písma a navlíknou to na ně. Prostě tady žádný posun neudělal. 
Jestli je to vůbec možné. Jestli tyhle myšlenkové procesy, dráhy a vzorce a předporozumnění člověka napořád neurčí. Jen na časové ose jsou teď pro něj jiní mladí, než jsem býval já a moji spoluvěřící tenkrát mladí. On je tam vyzýval ať přijdou, že jim bude žehnat tím prorokováním a říkal - přijďte vy, co je vám do 35 let. „Nic“ se nestalo před těmi dvaceti lety, kdy to provolávali nad námi a teď to provolávají nad dalšími. 

Ale skutečně se nic nestalo? Není to spíše tak, že se stále Boží věc děje? Já to raději budu vidět takhle. 
A ti dnešní mladí...no ať to slyší, ať si nesou to, že jim Bůh žehná a ať slouží a přemýšlí o tom, co mají dělat. Jakoby trochu vidím, že jsem očekával kdoví co..že se budou dít mocné činy a zázraky a lidé se budou obracet a sami přicházet. Pak se v mém životě odehrálo pár věcí a veškerou sílu jsem spotřeboval na udržení domova pro své děti. Ale ani kdyby se to neodehrálo, tak je asi chyba očekávat takové „nabubřelé“ události a pak to hodnotit, jako že se nic nestalo. 
Obyčejný pravdivý život prostých lidí ve víře v Pána, v lásce k lidem a speciálně k těm, co jsou v bezprostřední blízkosti a vyhlížení v naději na jistý konec lidského a třeba i jen individuálního bytí, který učiní Pán neboť jej má v ruce – to je podle mě to, co má být výsledkem posily z takového proroctví – abys dbal na milosrdenství a zachovával právo a s nadějí vytrvale čekal na svého Boha.

No a ten kazatel? Asi pořád čeká na velké věci, které zřejmě již neuvidí a tak jejich uskutečnění posouvá do života těch, co jsou nyní ještě mladí. Pak v nich ale budí něco, nechci říci falešného, ale určitě matoucího a pak na to budou hledět a neuvidí. Tak jak já a my, kteří jsme to slýchali. A prostě přítomné království mezi námi nevidí a neviděli a neuvidí. To není moc dobré. Jistě máme s naději čekat na Boha. Jenže pro naše utkvělé představy, jak bude Bůh jednat, nám pak ta jeho činnost může zůstat neviditelná.


"Viděl jsem..." | Přihlásit/Vytvořit účet | 15 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 31. červenec 2023 @ 07:38:47 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebeské království nečekám z nějakých "proroctví" lidí -  pokud nebeské království člověk neobjeví se svém srdci a v srdcích jemu nejbližších, neobjeví ho nejspíš vůbec. A mine se cíle svého života.


Pro život křesťana je skutečně hodně důležité neustále všem žehnat. Proste a dostanete, hledejte a naleznete, tlučte a bude vám otevřeno!
Ale nikoli žehnat nějakým "prorokováním", ale žehnat tím způsobem, jaký je popsán v Písmu (Např. Nu 6,24 ... a pod.)..Nečekejme na Boha - když s ním přece už teď máme prožívat každou chvilku!

Bůh je tady - je to člověk, který ho nevnímá, nevšímá si dober, které na něho přicházejí - neprosí, neděkuje, nechválí....Re: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Úterý, 01. srpen 2023 @ 11:11:30 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
“On je tam vyzýval ať přijdou, že jim bude žehnat tím prorokováním a říkal - přijďte vy, co je vám do 35 let. „Nic“ se nestalo před těmi dvaceti lety, kdy to provolávali nad námi a teď to provolávají nad dalšími”. 

Přijde mi úplně k smíchu, aby někdo “požehnání” omezoval věkem. 
Ti, kteří mají 36 let, tak ti už nemají nárok být požehnaní?
  Důležité je být požehnán Bohem a ne člověkem, byť by se prohlaßoval za proroka… 
Když Bůh vstoupí do života člověka a požehná mu, pak jistota, že je milován Bohem mu přináší radost a ví, že přes všechny překážky a utrpení, které jsou průvodním znakem každého člověka, jemuž Bůh žehná, nakonec bude v Božím Království s Ním a se všemi, kteří jsou Jeho 
Boží děti vědí, že “to nejlepší mají stále před sebou” jak s úsměvem tvrdil Karel Gott🙂
MagdalenaRe: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: martino v Úterý, 01. srpen 2023 @ 11:49:17 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nepřihlášený, to je neskutečný blábol, co nemá ani hlavu ani patu....jábych se styděl neco takového vystavit, proto jsi Nepřihlášený...Re: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Úterý, 01. srpen 2023 @ 17:50:38 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toto snad nemá cenu ani komentovat ,ale přece k tomu dám jen minimum textu. Tohle je jako kladná duchovní záležitost ,tohle ? OjojojRe: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 01. srpen 2023 @ 20:54:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co dělají letniční nebo katoličtí charismatici na svých esoterických setkáních je jejich věc. 

Mě zajímá, že tento stát, města řídí lháři a možná i smažky. 
Re: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Středa, 02. srpen 2023 @ 19:41:22 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obecně 


Hlavně k tomu videu na odkazu . Prohlédl jsem si některé další videa ,tam pripojená .Byli tam vzkazy římsko- katolíků ,a i protestantských  zástupců. Dokonce jsem zaznamenal od jedné ženy řk vyznání ,velmi vstřícný postoj k evangelickým bratrům a sestrám . Jak odlišné postoje ,proti těm ,které od některých řk zaznívají zde .Re: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Čtvrtek, 03. srpen 2023 @ 23:55:05 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Já teda nevím - ale když na podiu stojí představitel české šlechty, která léta pronásledovala křesťany, k tomu tam jsou další římští katolíci a společně se modlí se všemi ostatními křes´tany za náš národ, tak mi to přijde jako docela velká věc. To jsme tak před mnoha lety snili, že by to tak mohlo být - a teď je to realita.

  Jinak díky za sdílení. Rozumím tomu, co píšeš.

  ToníkRe: Viděl jsem... (Skóre: 1)
Vložil: Danny42 v Pátek, 04. srpen 2023 @ 09:33:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Obecně opět 


Napsal jsem k tomuto již dvakrát . Nyní potřetí ,jako přímější doplnění . Aby se nějak špatně nepochopil můj předchozí text ,tedy ten první . Je naprosto v pořádku ,že se sejdou římští katolíci a protestanté v modlitbách za národ ,které společně přednáší před Boha -Stvořitele. Je v pořádku ,že na videu jsou tzv charismatičtí katolíci a protestanté ,a mohou se modlit a zpívat i v jazycích a i ty prapory používat aj. Co mě ovšem zarazilo ,bylo to ,co psal Nepřihlášený o tom věku do 35 let ( jak to kazatel použil v jeho řeči , na to zde reagovala i Magdalena ,a souhlasím s ní ) , a tak si říkám ,to asi nemělo zaznít v Betlémské kapli ,a na tomto ekumenickém shromáždění ,kde bylo znát ,že většina křesťanů tam ví o darech Ducha svatého i je používají a znají . Proto jsem předtím psal ,že to pro některé jiné věřící ,nemusí vyznět jako kladná duchovní věc . I když samozřejmě ,záměr byl a je velmi dobrý ,je pro Boha a s Bohem .Stránka vygenerována za: 0.17 sekundy