Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lenka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16615, komentáře < 7 dní: 220, komentářů celkem: 427588, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 96 návštěvník(ů)
a 4 uživatel(ů) online:

oko
Frantisek100
martino
Tomas

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116118842
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Test duch.ovnosti či tělesnosti
Vloženo Středa, 15. listopad 2023 @ 22:51:13 CET Vložil: Tomas

Kázání poslal gregorios777

Toužíte po duch.ovnsti? 

Kdo je duchovní věřící v Krista? Ve 4 stupních duchovního růstu – miminka v Kristu, starší děti, mladí muži, otcové, je to jednoznačně mladý muž.
O něm je řečeno toto:

1Jan 2, 12  Píšu vám, dítky (teknía – děťátka, mláďátka) že jsou vám odpuštěny hříchy pro jeho jméno. 13  Píšu vám, otcové, že jste poznali toho, který je od počátku; píšu vám, mládenci, že jste přemohli toho Zlého. 14  Napsal jsem vám, dítky (paidéia – děti, dětský věk, doba mládí) že jste poznali Otce; napsal jsem vám, otcové, že jste poznali toho, který je od počátku; napsal jsem vám, mládenci, že jste silní a slovo Boží ve vás zůstává, a přemohli jste toho Zlého.


Vidíme, že teprve mladí muži v Kristu zvítězili nad tím Zlým a jsou silní. Děti nejsou vítězi v žádném případě. Jsou většinou poráženi satanem, protože jejich starý člověk ještě nezeslábl natolik, aby byly schopné to zvládnout.
Mladí muži však milují Boží Slovo a dlouho v něm setrvávají. Poslechli Kristovo Slovo:
 

Jan 8:30  Když toto mluvil, mnozí v něho uvěřili. 31  Ježíš říkal Židům, kteří mu uvěřili: "Zůstanete-li v mém slovu, jste opravdu mými učedníky. 32  Poznáte pravdu a pravda vás vysvobodí." 33  Odpověděli mu: "Jsme potomci Abrahamovi a nikdy jsme nebyli ničími otroky. Jak můžeš říkat, že se staneme svobodnými?" 34  Ježíš jim odpověděl: "Amen, amen, pravím vám, že každý, kdo činí hřích, je otrokem hříchu. 35  A otrok nezůstává v domě navždy; navždy zůstává syn. 36  Jestliže vás tedy Syn vysvobodí, budete vskutku svobodní.


Je to Syn Boží, který vysvobodí – Nejen Syn někde na Nebi, ale Syn v nás.
Jak to učiní?
 
Jan 14, 20  V onen den poznáte, že já jsem ve svém Otci, vy ve mně a já ve vás. 21  Kdo má moje přikázání a zachovává je, ten mě miluje. A kdo mě miluje, bude milován od mého Otce; i já ho budu milovat a zjevím mu sám sebe."
23  Ježíš mu odpověděl: "Kdo mě miluje, bude zachovávat mé slovo, a můj Otec ho bude milovat; přijdeme k němu a učiníme si u něho příbytek.

V jeden konkrétní DEN Pán přijde a zjevím nám, že je opravdu v nás. Otec i Syn si v nás učiní příbytek.
 
U učedníků to byly Letnice, u Pána Ježíše to byl Jeho vodní křest a sestoupení Ducha, kdy Ho Bůh speciálně nazval svým milovaným Synem. U nás, kdo milují Pána je to také jeden konkrétní den, kdy se jako mladí muži staneme jeho dospělými syny (nikoliv už dětmi v Kristu).
 
To je úplně jiná, daleko větší intenzita či hustota a moc Ducha svatého v nás, než v dětském (tělesném) věku. Opravdu vidíme, že již nežijeme my, ale žije v nás Kristus (Ga 2,20). A to automaticky. Nemusíme se přemáhat v boji s hříchem, On s hříchem žádný problém nemá. Nemá problém se smilstvem apod. A proto ani my ho nemáme. Jsme díky Němu silní a vítězní. Žijeme Jeho život i když ještě v mnohém nedokonale. Zejména někdy ve slovech. Tam se budeme ještě dlouho učit. Ale to, co nás zotročovalo jako tělesné děti – smilstvo, alkohol, drogy, kouření, gamblerství, vznětlivost, nadávky, nenávist, či podobné skutky těla, je úplně pryč.
 
Jako test zde předložím několik protikladů mezi chováním tělesného dítěte a duchovního mladého muže v Kristu.
 
Je obvyklé, že tělesný věřící (dítě), se navenek tváří, jako že je vše v pořádku, ale doma nebo když ho nikdo nevidí, tajně hřeší (čest výjimkám) a skrývá to před druhými. NE tak duchovní, ten toto již nečiní. Nemusí.
 
Když jsou děti v Kristu s nevěřícími, obvykle se s nimi baví jejich řečí. Přizpůsobí se jejich mluvě i nečistým způsobům. NE tak duchovní.
 
Když do vašeho sboru přijde špinavý bezdovovec, tělesní to sice nedají najevo, ale v srdci jím potají pohrdají. NE tak duchovní v němž je Kristova přenesmírná láska.
 
Prochází-li kolem krásná žena s pěknou postavou (nebo má formu obrázku, filmu), tak tělesní i když se mohou pokoušet bránit, tak neodolají nečistým pohledům. Vždy jen dočasně a pak to přijde v další vlně. NE tak duchovní. Ti se takto nepodívají ANI JEDNOU. Protože Kristus v nich se takto nedívá a On je stráží našim očím.
 
Tělesné děti často zotročuje masturbace, pornografie a podobné sexuální hříchy. NE tak duchovní. Ti se tohoto už nedopustí ANI JEDNOU. Protože Kristus to v sobě nemá.
 
Tělesné děti úplně kašlou na znamení moci na hlavách sester (pokrytá hlava) a na nutnost mlčení žen ve shromáždění či dokonce na zákaz vyučování žen směrem k mužům. Dokonce nad muži mnohdy vládnou a ony určují, co se bude dělat. NE tak duchovní. Ti vědí proč. A jsou poslušní a pokorní před Pánem a respektují daný systém autorit.
 
Tělesné děti jsou v drtivé většině v denominacích, které rozdělují svými jmény jednotu Těla Kristova. NE tak duchovní. Ti se navrací zpět k apoštolským způsobům prvotní Církve a nezapírají Pánovo Jméno ani Slovo.
 
Dvě modlitby v listu Efezským nejsou nic jiného, než právě prosbami o dosažení tohoto věku synovství (mladého muže) a skutečné duc*****sti a poznání Pána.
 
Ef 1, 17  aby vám Bůh našeho Pána Ježíše Krista, Otec slávy, dal Ducha moudrosti a zjevení v pravém poznání jeho samého 18  a osvícené oči srdce, abyste věděli, jaká je naděje v jeho povolání, jaké je bohatství slávy jeho dědictví ve svatých 19  a jak nesmírná je velikost jeho moci vůči nám, kteří věříme v souladu s působením převahy jeho síly.

Ef 3,16  aby vás podle bohatství své slávy posílil mocí skrze svého Ducha na vnitřním člověku, 17  aby Kristus skrze víru přebýval ve vašich srdcích a abyste byli zakořeněni a založeni v lásce, 18  a tak abyste byli schopni pochopit se všemi svatými, jaká to šíře a délka a výše a hloubka, 19  a poznat lásku Kristovu, která převyšuje poznání, a tak byli naplněni až do vší plnosti Boží.

Proto se ti z vás kdo milují Pána Ježíše, modlete často tyto dvě modlitby, když vám je Pán položí na srdce. Jsou opravdu důležité. Zejména jejich výsledek… Kéž vám k němu milí bratři tento článek pomůže."Test duch.ovnosti či tělesnosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 118 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Test duch.ovnosti či tělesnosti (Skóre: 1)
Vložil: oko v Čtvrtek, 16. listopad 2023 @ 06:20:45 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Kdo je duchovní věřící v Krista? Ve 4 stupních duchovního růstu – miminka v Kristu, starší děti, mladí muži, otcové, je to jednoznačně mladý muž."...


Gregu, jednoznačně jsi zmatený tímto vším - popletený.

A co mladá žena v Kristu? A co starý muž v Kristu, a co stará žena v Kristu?..."U nás, kdo milují Pána je to také jeden konkrétní den, kdy se jako mladí muži staneme jeho dospělými syny (nikoliv už dětmi v Kristu)."...

Čteš si Písmo a vyvozuješ si z něho vlastní učení podle toho, jak mu rozumíš - či spíš nerozumíš. Realita života je totiž taková, že dospělým se člověk nestává v jeden den, ale do dospělosti se zraje průběžně - u některých také může přetrvávat zastydlá puberta až do vysokého věku a třeba nedospějí nikdy.

Už jsem ti to vytýkal: Jsi misogynní  - "máváš nám tu pindíkem", jako by tě to nad jinými nějak vyvyšovalo.

Ženě prý (podle Grega)  není dovoleno učit! 

Popleto!

(1 Kor 12,13)
Neboť v jednom Duchu jsme my všichni byli pokřtěni v jedno tělo, ať Židé nebo Řekové, ať otroci nebo svobodní, a všichni jsme z jednoho Ducha dostali napít.

(Gal 3,28)
Již není Žid ani Řek, již není otrok ani svobodný, již není muž ani žena, neboť vy všichni jste jedno v Kristu Ježíši.

(Tit 2,3...)
Podobně starší ženy ať se chovají uctivě, nejsou pomlouvačné ani nejsou zotročeny přílišným pitím vína, ale ať vyučují mladé ženy v dobrém  a vedou je k tomu, aby měly rády své muže a děti,  byly rozvážné, cudné, pracovité v domácnosti, dobré, poddané svým mužům, aby slovo Boží nebylo haněno

Samo Písmo ženě přímo přikazuje učit!
(Např. Kateřina ze Sieny - učitelka církve!).


..."Prochází-li kolem krásná žena s pěknou postavou (nebo má formu obrázku, filmu), tak tělesní i když se mohou pokoušet bránit, tak neodolají nečistým pohledům. Vždy jen dočasně a pak to přijde v další vlně. NE tak duchovní. Ti se takto nepodívají ANI JEDNOU."...

Dokážu jako muž ocenit krásnou ženu s pěknou postavou - protože krása může jít ruku v ruce s dobrem. Krása ženy do života patří, protože ho nesmírně obohacuje. Je Božím darem.
Je však třeba v ní vidět ženu v důstojnosti vlastní sestry - protože taková je skutečná realita. Nečisté pohledy mohou vycházet jen z nečistého srdce, které se takto nečistě (ztratil úctu k ženám) dívá na ženu jako na konzum - jako na pouhý nástroj pro uspokojení své smyslné žádostivosti.

Re: Test duch.ovnosti či tělesnosti (Skóre: 1)
Vložil: Gregorios777 (Makarios5@seznam.cz) v Čtvrtek, 16. listopad 2023 @ 13:11:15 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
UPOZORŇUJI,  ŽE TENTO ČLÁNEK JE PSÁN HLAVNĚ PRO TY, CO MILUJÍ PÁNA JEŽÍŠE. TEDY PRO TY, CO MILUJÍ JEHO SLOVO (PÍSMA). PRO TY OSTATNÍ NEBUDE K NIČEMU.Re: Test duch.ovnosti či tělesnosti (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 19. listopad 2023 @ 00:46:38 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tělesné děti často zotročuje masturbace, pornografie a podobné sexuální hříchy. NE tak duchovní. Ti se tohoto už nedopustí ANI JEDNOU. - píše Gregorios777


Vypadá, že to tu ten farář četl. Chtěl se dostat do nebíčka nebo Gregovi udělat radost.  A to se vyplatí. Re: Test duch.ovnosti či tělesnosti (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 19. listopad 2023 @ 19:58:30 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víte, co je nejzajímavější na křesťanství, ale i na islámu judaismu nebo víře v cokoli starobylého, třeba i budhismu nebo hinduismu nebo i řecká mytologie, atd. ? Nejzajímavější je ochota lidí věřit tomu, že před mnoha staletími nebo tisíciletími věděli všechno líp. Taková posvátna úcta ke spisům ze starých dob. A všiml jsem si, že to není jen ve vztahu k vírám, ale třeba i v muzice. Spousta lidí věří, že hudební skladatelé z těch dávných dob měli lepší muzikální schopnosti. Jsou to slavná jména. Mozart, Beethoven, Bach, Čajkovskij, Smetana, atd. Spousta lidí věří, že měli nějaký nadpřirozený dar či co. Jenže já už na to nevěřím. Po hudební stránce se i jejich skladby skládají z melodické linky, basové linky, tempa, rytmu a harmonie (akordů). Nebudete tomu věřit, bobci, ale ta slavná vážná hudba není nic víc než akordy plus melodie. To samé, co se dělá dneska. Akorát že tehdy to tvořili pro velké smyčcové orchestry. Tak je jasné, že když jsou tam desítky členů hudebníků a je to ve velké hale, že máš pocit mohutnosti a jsi z toho paf. To je věc akusticky a decibelů. Rozdíl mezi klasickou hudbou a moderní je jen v použitých nástrojích. Je to otázka aranžmá. I klasickou skladbu lze udělat třeba v rockové úpravě a naopak. 

No a to stejné platí pro starobylé spisy jako jsou tóry, korány, nové zákony, budhismy, apod. Není to nic extra. Je to jen staré. To samé klasika v muzice. Kdybych ti tu samou melodii od Mozarta zahrál v diskotékovém aranžmá, řekl bys, co to je za odhrovačku, že ji musel složit Michal David. A vo tom to je. Šaty dělají člověka. Aranžmá dělá dojem z hudby a starobylá černá nebo tmavě fialová kniha se zlatým potiskem kříže psůbí posvátně. 

Dali jste se nachytat. Kdo věří tomu, že kdysi byli lidi lepší nebo chytřější - věří iluzi. Stránka vygenerována za: 0.70 sekundy