Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Lenka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 1, článků celkem: 16610, komentáře < 7 dní: 216, komentářů celkem: 427584, adminů: 60, uživatelů: 5242  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 85 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

rosmano
gregorios777

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116118338
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!!
Vloženo Úterý, 21. listopad 2023 @ 12:05:41 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Nedávno jsem napsal článek, kterým jsem si myslel, že přiměju věřící k přemyšlení. Reagoval jen nevěřící Jirka. Nikdo  z věřících nechce přiznat, že podle toho, co se píše v Genesis, lidské hříšné jednání zavinilo utrpení i zvířat. To je typické pro drtivou většinu věřících křesťanů. Myslí si o sobě, jak jsou svatí, důležití, díky Kristu jsou  bez hříchu… Člověk však způsobil zvířatům i další utrpení navíc, než vyplývají z potravinového řetězce. 


Křesťanská civilizace zavinila ty nejhorší války v dějinách a okupovala skoro celý svět. Lidé  s křesťanskou výchovou nakonec páchali hrozné zlo v koncentračních táborech  a nejen tam. Páchali ho bez výčitek svědomí. Zrovna jsem se díval na dokument popravy velitele Osvětimi. Proč je u jeho popravy kněz? Kde byl kněz, když lidé umírali v plynových komorách a SS vytrhli maminkám miminka  a házeli je před nimi do ohně? Fašista Tiso, katolík, před popravou prohlásil, že by se vždy zachoval stejně. A církve po válce pomáhaly válečným zločincům utéct před spravedlností.  

  Adventisté  kladou důraz hlavně na sobotu, ale nikde jsem nečetl ve spisech jejich zakladatelky církve, zda ona nějak protestovala ve své době proti americkému rasismu. Americké hnusné náboženství stejně jako stovky dalších církví a sekt.   

   Na Ukrajině je fašistický režim  a uctívání Bandery. A vadí to snad křesťanům? Tak jako jim dříve nevadil fašismus? A s jakou chutí pak zabírali majetek židů, kteří se již neměli vrátit. Zabírali ho už za jejich života a s klidným svědomím. Kam se poděla křesťanská výchova a je fuk, zda katolická či luteránská či jiná křesťanská??     Kdo tedy ovládal a ovládá křesťany? 

 Hádáme se tu o kraviny, ale k podstatě problémů nejdeme. Už vidím, jak mi nějaký fanatik napíše, proč si neuvědomuji, že žijeme v říši zla. Proč si v této říší zla právě křesťané tak hezky ustali a zabydlili se ? Proč se neumí dohodnout i mezi sebou? Někdy se ptám. Co je to vůbec za lidi?     A tady?  Hádají se kvůli zbytečnostem. Každý si věří po svém a nikdy se nedomluví, protože každý mluví jinak  a myslí jinak. A na většinu asi působí  náboženství jako opium, které vede k utlumení myšlení, zničení empatie…..   

 Nedávno jsem poslouchal kázání jednoho kazatele. Docela mne to rozhodilo. Mluvil o vodě života, duchovním pokrmu, ale vůbec ho nenapadlo, zda lidé mají na tuto „vodu“  a „pokrm“ chuť. Zda po něčem takovém touží, když jim to nabízí lidé, na kterých není vidět nějaká změna.  

 Stále více vidím u křesťanů, že jim chybí empatie nebo mají nějakou jinou empatii. Jsou zcela politicky závislí na tom, co jim někdo servíruje a zobají mu to z ruky. Stále je u nich v módě nenávist vůči Rusku. Asi mají v podvědomí, že je to říše zla a bezvěrců. Nemiluji Rusko a nechtěl bych tam žít, ale proč nejsou křesťané objektivní. Proč nehledají pravdu? Vždyť jen svým myšlením a chování dokazují, že víra v Krista tak, jak ji praktikují, nevede k dobru. Zlo plodí jen  zlo. Jedině Pán Ježíš chtěl toto přerušit a ukázat, že lze se chovat jinak. Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!!    

"Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 31 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!! (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 21. listopad 2023 @ 14:12:43 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Co se týká toho Ruska, tak to tam není tak špatné, jak nám balamutí naše progresivistická média. 
Tady jsou videa obyčejného chlápka, co se tam přiženil a odcestoval. Zaujaly mě ty cenovky v jejich obchodech. I vzhledem k jejich platům pro ně pořízené spotřebního zboží stojí cca stejně jako u nás. Čili kdo by se odstěhoval do Ruska, tak by se mu snížila životní úroveň, ale ne zas o tolik. Rozdíl je malý. Naše média ho vykreslují jako fatální. A tady vidím, že česká mainstream média lžou ještě více než lhali před r. 89. Tehdy lhali geograficky naopak. Lžou stejně nebo intenzivněji, jenom si vyměnili cedulky a směrovky. Re: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Úterý, 21. listopad 2023 @ 17:14:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Dneska jsme ve škole probírali zajímavou věc, zaujalo mně.

  Hostilita (z lat. hostilis, nepřátelský) je v psychologii dlouhodobý emoční stav pacienta, který se projevuje agresivním či nepřátelským jednáním vůči druhým lidem. Podstatným rysem hostility je hněvivé odmítání druhých, vědomá touha a snaha uškodit.

  Příčiny 
 
  Tento stav může vzniknout z různých příčin. Může být důsledkem nadměrného pití alkoholu a požívání drog nebo může být důsledkem nějaké formy deprivace. 

  Například psychická deprivace z dětství, vyvolaná nedostatečnou nebo negativní soc. zkušeností v období rané socializace (nežádoucími vzory výchovy či nepříznivou hmotnou situací rodiny).

  ToníkRe: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!! (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 21. listopad 2023 @ 19:38:16 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
"Na Ukrajině je fašistický režim  a uctívání Bandery." - píše František100

Co si píšu s obyčejnými Ukrajinci přes youtube, tak neuctívají Banderu. Uctívají USA. Z toho, co píšou, jsem pochopil, že věří v utopistickou představu o hodném Západu a USA. Oni nechápu, že Amíci by je rozparcelovali a rozebrali na součástky. Nevědí, že Amíci jsou kovbojové, zlatokopové a mají jejich zemi jen jako další kořist, trofej. Oni věří v hodného strýčka Bidena. Někteří Ukrajinci jsou dávno dospělí, ale mentálně jsou jako děti. Nebo jako my počátkem devadesátek, kdy jsme taky věřili v Západ a jeho vyvolenost. Když si píšu s obyvateli Ukrajiny, a to dokonce těmi ruskojazyčnými, tak největší problém mám je přesvědčit, že Západ není ráj. Když jim píšu, že tu obchody, firmy, továrny vlastní cizinci a odírají nás, dividendy ve velkém jdou pryč, tak mi nevěří. Tam je problém na Ukrajině ve víře v lepší západ, než který reálně je. Re: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pátek, 24. listopad 2023 @ 08:28:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
..."Lidé  s křesťanskou výchovou nakonec páchali hrozné zlo v koncentračních táborech ...."...

Bylo to přece přesně naopak - lidé postrádající křesťanskou výchovu páchali tyto hrozné věci!

Lidé s křesťanskou výchovou milují Boha a bližního jako sami sebe. A nikdo nemá v nenávisti sám sebe - ledaže by byl vyšinutý.

Jak můžeš vinit křesťanství z těchto zločinů, když křesťanství přece učí o lásce k Bohu a bližním?

Františku, máš ve své hlavě ze svojí minulosti evidentně zakořeněn mix marxisticko-leninské ideologie a nálepkuješ tady křesťany hodně nespravedlivě.Re: Kdo to však umí anebo se to aspoň učí?!! (Skóre: 1)
Vložil: martino v Pondělí, 27. listopad 2023 @ 10:46:12 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
František
Kde byl kněz, když lidé umírali v plynových komorách a SS vytrhli maminkám miminka  a házeli je před nimi do ohně? 
martino
Opět ukázka primitivismu, zloby a nenávisti vůči Církvi. Kdybys nebyl ubožák Františku tak bys věděl, že katolický kněz jde se svými ovečkami. Neznáš vzor a příběh Lidického faráře Josefa Štemberky? Když nacisté popravili všechny muže dali svobodný odchod faráři, ale ten řekl, kde jsou mé ovce, tam jsem i já a šel na popravu. Další. Z řady vystoupil kněz Kolbe a řekl, že dává svůj život za výměnu muže Gajovnička, který má rodinu a šel na popravu. A další a další a další...Františku já ti to napíšu tak abys tomu porozuměl. Jdi se svojí nenávistí, zlobou a nesnášenlivostí už jednou pro vždy do *****le a vezmi sebou všechno to zlo a žlučovitou hnilobu, kterou v sobě nosíš, šíříš jen proto, abys všem řekl, já toužím po věčném ohni...ale já už tě nemíním poslouchat, protože jsi náboženský úchyl a to je moc zlé pro tvou spásu...Stránka vygenerována za: 0.33 sekundy