Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Jana.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 4, článků celkem: 16667, komentáře < 7 dní: 304, komentářů celkem: 430847, adminů: 60, uživatelů: 5254  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 119 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
117089470
přístupů od 17. 10. 2001

Život víry: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!!
Vloženo Neděle, 10. březen 2024 @ 11:26:58 CET Vložil: Tomas

Žhavá témata poslal Frantisek100

Na čem je založena církev ? Na jediném člověku? Na nějakém fanatickém náboženském kazateli? Proč je často evangelium tak zneužito?   Pozorně si přečteme:   ·  13Když Ježíš přišel do končin Cesareje Filipovy, ptal se svých učedníků: „Za koho lidé pokládají Syna člověka?“ ·  
14Oni řekli: „Jedni za Jana Křtitele, druzí za Eliáše, jiní za Jeremiáše nebo za jednoho z proroků.“ 15Řekne jim: „A za koho mě pokládáte vy?“ ·  
16Šimon Petr odpověděl: „Ty jsi Mesiáš, Syn Boha živého.“ ·  
17Ježíš mu odpověděl: „Blaze tobě, Šimone Jonášův, protože ti to nezjevilo tělo a krev, ale můj Otec v nebesích. ·  
18A já ti pravím, že ty jsi Petr; a na této skále zbuduji svou církev a brány pekel ji nepřemohou. ·  19Dám ti klíče království nebeského, a co odmítneš na zemi, bude odmítnuto v nebi , a co přijmeš na zemi, bude přijato v nebi.“ ·  
20Tehdy nařídil učedníkům, aby nikomu neříkali, že je Mesiáš.   Pár veršů a copak tam není to pravdivé?   

 Učedníci už nějakou dobu chodí s Pánem Ježíšem. Leccos viděli a poznali a leccos ještě nechápali. A když Pán Ježíš položí svoji otázku a rád by věděl, co si o jeho osobě myslí, odpoví jen Šimon Petr. Jak podobné i dnešní době. Mnoho lidí navštěvují kostel či různé pobožnosti, ale kolik z nich odpoví stejně jako Šimon Petr?   Pán Ježíš Petrovu odpověď ocení: Blaze Tobě Šimone… Dosud je tento apoštol Šimon. Od Ježíše dostává nové jméno: Petr , což znamená skála.   Co se Pánu Ježíši na Šimonovi tak zalíbilo? Petr vyjádřil základ víry a církve. On Petr tím základem není, ale víra, že Ježíš je Mesiáš, Syn Boha živého. A ty klíče do nebeského království nemá Petr, ale každý, kdo takto věří:  
  • Jan 3, 16Neboť Bůh tak miloval svět, že dal svého jediného Syna, aby žádný, kdo v něho věří, nezahynul, ale měl život věčný.
  Ke klíčím mám vřelý vztah. Uvědomuji si jejich cenu, když odemykám dveře našeho bytu  a tam mne vítá manželka  anebo náš kocourek, dříve naše děti a někdy dnes i vnoučata. V nebi nás jistě bude vítat Pán Ježíš. A ty klíče mám  já, a ne nějaká církev se svými hodnostáři. Církev jsou všichni lidé s touto vírou a žijí různě po světě. Nepotřebují nějakého lidského vůdce, který se pasoval na zástupce Krista, aby jim pak diktoval svá nařízení a ovládal je. A proč by Bůh dával takové pravomoci, kterými se chlubí některé církve, do rukou jednoho člověka? A víme , jací ti papežové byli zlí lidé. Katolická církev je krutý omyl víry.      

"Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!!" | Přihlásit/Vytvořit účet | 72 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!! (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Neděle, 10. březen 2024 @ 21:23:13 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Pro všechna období starověku napříč lidskými kulturami platí, že naprostá většina obyvatelstva byla negramotná. Například ve starověkém Egyptě se umění číst a psát omezovalo pouze na úzký okruh královského dvora, a to zejména na úzkou vrstvu profesionálních písařů. Negramotnost byla i v dnes vyspělých zemích velmi vysoká až do 19. století, zejména na venkově, kde lidé číst a psát nepotřebovali. Teprve moderní společnosti ji vyžadují u každého a v průběhu 19.–20. století se zde skutečně podstatně snížila. 

Většina středověké společnosti byla negramotná a to včetně jejich nejvyšších světských představitelů. Vzdělanost nebyla u osob světského stavu pociťována jako nutnost. Cena pergamenu byla velká a levnější papír přišel z Číny do Evropy (přes islámský svět) až později.

Wikipedia


Když bylo 99,9% společnosti negramotných, tedy analfabeti, tak si těžko mohli přečíst Bibli, Franto. Jednak bible nebyly k dispozici a jednak neuměli číst. Takže logicky musel těm lidičkám někdo číst něco pobožného. A to byli kněží. Ti uměli číst. 

Je pochopitelné, že když tolik staletí, skoro dva tisíce let neměli lidi přístup k psanému textu, tak vůbec nevěděli, co tam je v těch knihách. Takže církev měla velkou moc nad lidmi a mohla jim nabulíkovat cokoli. A většina obyčejných lidí věřila spíše na nějakou synkrezi toho, co jim říkali kněží a co se tradovalo v dané lokalitě. Směs pověr a pobožnosti různého druhu. 

Většina informací se předávala ústně. Neexistovala kontrola ničeho. Pro nás dneska nepředstavitelná doba. Ale takto jsme se vyvíjeli. 

Takže já rozumím tomu, že církev měla moc a pravomoci. A myslím, že to ani jinak nešlo v té době. A první křesťané to měli taky tak. Šířilo se to jako tichá pošta. Předáváním od jednoho k druhému. Neměli žádné Bible. Neexistoval knihtisk. Byli negramotní. Neexistoval ani papír. Těch pár lidí, co měli jakési texty a uměli číst, měli velkou moc. 


Dneska, když si může každý přečíst Bibli nebo cokoli sám, význam a status duchovních klesl. 
Re: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!! (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 11. březen 2024 @ 06:01:23 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Církev je Božím dílem.

 Sám Ježíš  se s církví osobně bytostně  ztotožňuje, když se ptá Saula u Damašku: "Proč mě pronásleduješ?"
(Saul nepronásledoval přece Krista, ale pronásledoval křesťany -  církev!).

Před svým nanebevstoupením Kristus přislíbil apoštolům, že jim pošle místo sebe Zastánce (Utěšitele - Ducha svatého), který bude v církvi působit místo něho (J 14. kap.; J 16 kap.; ) až do skonání věků.

Spisy apoštolů jasně hovoří o tom, že Pán Ježíš tuto svoji církev ustanovil hierarchicky - na křesťanech - pastýřích stáda zvlášť pověřených touto službou (Mt 16,18 19;  Mt 18,18; Mk 3,16; Sk 14,23; Sk 20,28; 1 Kor 12,28; 1 Tim 1,12; Tit 1,5; ...)

Pán Ježíš tedy od samotného počátku uvedl do struktur svojí církve řád, jaký je přirozený  každému živému organismu (1 Kor 12,14 ...). Tento řád je opakem chaosu "něcistů", kterí si sami tvoří podoby své víry svévolně - jak sami chtějí - tzv" coch cár nu".(1 Kor 12,14 ...)
Vždyť také tělo není jeden úd, nýbrž mnoho údů.  15Kdyby noha řekla: ‚Protože nejsem ruka, nepatřím k tělu ‘, nepatří snad proto k tomu tělu?  16A kdyby řeklo ucho: ‚Protože nejsem oko, nepatřím k tělu‘, nepatří snad proto k tělu? 17Kdyby celé tělo bylo jen oko, kde by byl sluch? Kdyby celé tělo bylo jen ucho, kde by byl čich? 18Ale Bůh umístil údy: každý z nich v těle umístil tak, jak chtěl. 19Kdyby bylo všechno jedním údem, kde by bylo tělo? 20Je mnoho údů, ale jedno tělo. 21Oko však nemůže říci ruce: ‚Nepotřebuji tě,‘ ani hlava nemůže říci nohám: ‚Nepotřebuji vás.‘ 22Naopak ty údy těla, které se zdají být slabší, jsou nezbytné. 23A části těla, které pokládáme za méně čestné, obklopujeme zvláštní ctí a našim neslušným částem dáváme tím větší slušnost, 24což naše slušné údy nepotřebují. Ale Bůh sestavil tělo tak, že tomu potřebnému dal zvláštní čest, 25aby v těle nebyla roztržka, ale aby údy navzájem o sebe stejně pečovaly. 26A když jeden úd trpí, trpí spolu s ním všechny údy; a když je jeden úd oslavován, radují se všechny údy spolu s ním. 27Vy jste tělo Kristovo a jednotlivě jste jeho údy. 28A v církvi Bůh ustanovil nejprve apoštoly, za druhé proroky, za třetí učitele, potom projevy moci, potom dary uzdravování, pomoci, vedení, druhy jazyků. 29Jsou snad všichni apoštolové? Jsou snad všichni proroci? Jsou snad všichni učitelé? Mají snad všichni projevy moci? 30Mají snad všichni dary uzdravování? Mluví snad všichni jazyky? Nebo je snad všichni vykládají? ... Re: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!! (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Pondělí, 11. březen 2024 @ 07:40:26 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
  Ahoj Františku.

  To, co dostal Petr, tomu Ježíš řekl "zjevení", to je když něco člověku ukáže Bůh. Nemusel to zjevení dostat jen Petr - klidně ho mohli mít další učedníci, a nejspíš ho i měli - Jakub, Jan, ... Petr jen vyjádřil to, co ostatní mohli stejně tak vědět od Boha.

  Slovo Petr pak neznamená "skála".

  Petr pak měl "klíče", otevřel nebeské království pohanům, známý příběh v domě Kornelia. Ty klíče měl nejen Petr, ale stejně tak Pavel - a víme, že dosah Pavla byl o kus větší. Církev pohanů tam pak na Petrovi nestála - není záznam o tom, že by nějak dlouhodobě tu církev vedl, nebo že by se lidi opírali o Petra. 

  Jsou ale církve, co stojí na jednom člověku. Člověku, který má klíče od nebeského království. Dobrý příběh z nedávné doby je popsaný v téhle knížce. A není na tom nic nenormálního, když je církev založena na jednom člověku, i delší dobu. Stává se to.

  ToníkRe: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!! (Skóre: 1)
Vložil: Magdalena07 v Úterý, 12. březen 2024 @ 14:03:42 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Církev je Boží lid, není to žádná organizace s předsedou, pokladníkem, tajemníkem a spoustou "poddaných"
Církev byla a je  založena Ježíšem Kristem,
On je zakladatel.
On zná jménem jednotlivé "členy" kteří  patří mezi Jeho lid.
On rozhoduje o svém lidu a protože je svým Duchem stále živ a mezi námi, nepotřebuje žádného zástupce na zemi. 

  Jediný Ježíš Kristus má Davidův klíč do Božího království, jedině On odemyká svému lidu bránu království

Izaiáš 22:22 A vložím klíč domu Davidova na rameno jeho. Když otevře, žádný nezavře, a když zavře, žádný neotevře.

Zj.3, 7 [www.biblenet.cz] Andělu církve ve Filadelfii piš: Toto prohlašuje ten Svatý a Pravý, který má klíč Davidův; když on otvírá, nikdo nezavře, a když on zavírá, nikdo neotevře:


"Ježíš je výlučná hlava všech věcí: „A všecko poddal pod nohy jeho, a jej dal hlavu nade všecko církvi, kterážto jest tělo jeho a plnost všecko ve všech naplňujícího“ (Ef, 1:23).

(Dan.2:34–35)
.„Hleděls na to, až se utrhl kámen, kterýž nebýval v rukou, a udeřil obraz ten v nohy jeho železné a hliněné, a potřel je. A tak potříno jest spolu železo, hlina, měď, stříbro i zlato, a bylo to všecko jako plevy z placu letního, a zanesl to vítr, tak že místa jejich není nalezeno. Kámen pak ten, kterýž udeřil v obraz, učiněn jest horou velikou, a naplnil všecku zemi“ 
Kámen, který tu Daniel popisuje, není nikdo jiný než Ježíš Kristus. On je Skála věků. A on sestupuje z nebe, aby roztříštil všechny říše na zemi. Až svět uvidí, že se to děje, bude božství našeho Pána nepopiratelné. Každé koleno před Ním poklekne a každý jazyk vyzná, že Ježíš Kristus je Pán."


1Petr 2,4 
Přistupujte k Pánu, živému kameni, lidé ho odhodili, ale je vyvolený 

Mk 12, 10  Kámen, který stavitelé odvrhli, stal se kvádrem nárožním 
 


Žádný smrtelný člověk nemůže stát v čele Božího lidu, tam navždy stojí náš Pán a Král !!!

Halelujah

       
Magdalena Všude jen emoce a rozum žádný (Skóre: 1)
Vložil: Syntezator v Úterý, 12. březen 2024 @ 23:47:09 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Mladý muž žijící a studující v Rusku mluví pochvalně o Rusku a Putinovi. Položil jsem rusofilům otázku a taky se nic nedozvím, než tupé fandění. :-)
Takže rusofobové nemají nic k dispozici než emoce a rusofilové nemají nic k dispozici než emoce. Re: Na jednom člověku nemůže být založena církev!!!! (Skóre: 1)
Vložil: martino v Neděle, 17. březen 2024 @ 11:31:59 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Církev je založena na Kristu. Kristus vložil kompetence, pravomoc do úřadu "Petra".  Vše ostatní je nadbytečná diskuse.  Stránka vygenerována za: 0.56 sekundy