Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 309, komentářů celkem: 423277, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 102 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

ivanp
gregorios777
rosmano
martino
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115641670
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Proti kultuře smrti
Vloženo Pondělí, 12. červen 2006 @ 08:16:04 CEST Vložil: Bolek

Sebeobrana poslal Nepřihlášený

Mustr odpovědí Miloslav Pletanek Protože si jsou argumenty lidí, kteří se, L. Halíka snaží z různých pohnutek odlákat z míst kde se zabíjejí nenarozené děti podobné, vytvořil jsem takový mustr odpovědí na ně, kterým obhajuji modlitbu, která zmenšuje účinky zla v naší zemi a je požehnáním všem lidem bez rozdílů.
1) Jedni blízcí přátelé napsali: „Několik týdnu jsme teď zblízka sledovali provoz fakultní porodnice na Obilním trhu, která je známa mimo jiné tím, ze se před jejím vchodem každé dopoledne všedního dne "modli" pravoslavný kněz L. Halík. Ty uvozovky myslím zcela vážně - podle mě je zásadní rozdíl mezi modlitbou a demonstraci.

Já samozřejmě souhlasím s tím, ze potraty jsou zla věc, ale ten jurodivý Halik (jak ho trefně označil v Lidových novinách T. Halik) tam děla takové škody, ze si to snad ani nedokážeš představit. Vypisovat to nebudu - příležitostně Ti to povykládám, budeš-li chtít. Aspoň jeden příklad důsledku: jedna sestra, která netušila, ze má před sebou křesťany (to by se zablokovala), nám s hrůzou vyprávěla, jak mela na odděleni maminku po velmi těžkém porodu, které navíc umřelo dítě. Halíkovo houkaní maminku doslova přivádělo k šílenství – nemohla byt jinde nez v místnosti 10 m od jeho stanoviště. Sestra od ni na par minut odběhla jej uprosit, at toho kvůli te pani aspoň na chvilku nechá. Zasněně ji odpověděl, ať je v pokoji, on se za ni bude modlit. A sestra se bála, ze pani mezitím skočí z okna...“
M.P.Když se mi loni narodil syn tak jsem se zeptal v jedné jistě z celé řady báječných nemocnic na kojeneckém oddělení zda miminka může rušit hlasitý zpěv pravoslavného kněze před nemocnicí, protože to Halíkovi tvrdila jedna sestra z toho samého oddělení o kterém píšete. Odpověděli mi, že to miminka neruší. V praxi to bývá i tak, že jsou na pokoji někdy i tři kojící maminky. Děti pláčí jedno po druhém ale ostatní klidně spí. Nenechme sebou manipulovat medii, televize lže. Údajné rušení miminek je účelová lež. Maminky jsou stresovány zdravotním personálem, když k maminkám, které si povídají o tom jak je miminko kope, umístí na stejný pokoj nešťastnou ženu po samovolném potratu. Stejně hnusné je chování zdravotníků v opačném případě, když umístí ženu po svévolném umělém potratu na pokoj k ženám, které nemohou mít děti, nebo jsou na rizikovém těhotenství. Maminky stresují i lékaři, když je děsí údajným špatným nálezem při vyšetření na ultrazvuku. Nechají těhotné ženy stresovat v nejistotě i několik týdnů. Na dalším vyšetření ultrazvukem jim sdělí, že je vše v pořádku. Zvuk houkaček a kolem jedoucích aut je silnější, než zpívání na ulici a nikdo proti tom neprotestuje přesto, že by nebyl problém vypnout houkačku někde dál od nemocnice. Zpěv vadí těm, kteří mají špatné svědomí. Zpěv dává takovým lidem šanci, protože pokání a skutky milosrdenství vedou k odpuštění hříchů a pláč od toho může osvobozovat a je projevem lítosti. Netolerantní lidi vždy bude rušit projev náboženského vyznání a Slovo Boží bude vždy jitřit špatné svědomí.

M.P. Kdyby zdravotní personál měl dobrou vůli tak by jistě ženy po samovolném potratu, nebo po těžkém porodu umístil na vhodnější místo a nebrali by si rodičky jako rukojmí, aby se zbavili pravoslavného kněze. Jelikož samovolných potratů a těžkých porodů není až tak velké množství jistě by to šlo technicky zvládnout. V.O. Ale myslím, že vzhledem k tomu, jak ta nemocnice vypadá, a kde Halík stává (z hlediska oken do pokojů pacientek za rohem), je prakticky nemožné, aby byl v těch pokojích slyšet, pokud mají zavřená okna. Jen když je otevřou a i pak asi docela slabě a jen v těch nejbližších.
2) Moje kamarádka před několika lety vycházela z této porodnice deset minut poté, co se při vyšetření dověděla, že se její dítě nemusí narodit živé. Byla tehdy v 9. měsíci. Přesto jí pomocník pana Halíka strkal pod nos obrázky roztrhaných dětských těl. nedokážete si představit, jaký z toho měla šok. Tak jednají fanatici, pane Halíku. Normální člověk pozná devátý měsíc těhotenství a „riziko“, že se žena rozhodne pro potrat. To otvírá otázku, kolik škody udělalo Halíkovo působení v duších těch, kdo z porodnice odcházejí bez dítěte. To snad nejsou lidé, pane Halíku, „dobrý“ pastýři?
M.P. Ano to se mohlo stát a je to politování hodná událost nicméně nikdo nemá na čele napsáno jak se zachová až bude čekat další miminko ani to co chce udělat nyní, jelikož v naší zemi má většina občanů 1až 2 děti tak se někdy ptám kde jsou ty ostatní jejich děti když např. za loňský rok bylo u nás 27. tisíc potratů (od 50 let je to 3 miliony) a podle lékařských zpráv chodí nejčastěji na potrat ženy( ty věřící nevyjímaje), které mají již jedno nebo dvě děti. Máme 4 děti a jedno nám umřelo samovolným potratem a mohu říci, že i moji ženu fotografie zabitých dětí stresují a přesto se modlila mnohokrát se mnou u porodnice i když tam byli tyto plakáty zabitých dětí a ona byla ve vysokém stupni těhotenství. V Brně se s námi modlila těhotná zdravotní sestra v 8. měsíci těhotenství a potom nám vyprávěla jak je „lékaři“ oklamali, když je v rámci praxe v této nemocnici vzali na operační sál kde si dělali srandu ze ženy, které pod narkózou prováděli umělý svévolný potrat a ještě se u toho hyhňali se slovy jak takovou tlustou bábu mohl někdo oplodnit. Ty mladé sestřičky plakaly. Hnutí Prolife dělá osvětovou činnost za lékaře a, kdyby tyto fotky ukazovali ženám žádající svévolný potrat oni, aby věděli co ve skutečnosti chtějí udělat, byli bychom raději.
Mudr. psychiatrie Ilona Burková, říká: „I mně připadá děsivé to, jak se potrat provádí. Ale pokud o tomto problému chceme veřejnost pravdivě informovat, nevím jak se oněm děsivým popisům či obrázkům vyhnout. Navíc mě zaráží dvojí morálka v naší společnosti. Na jedné straně se společnost nechává zahlcovat násilnými scénami ve filmu, zprávách, počítačových hrách a zároveň ji děsí pravdivé informování o metodách umělých potratů.“

3) Když pan L. Halík v médiích vyvracel tvrzení vedení porodnice na Obilním trhu, že bojuje proti potratům, které se tam ve skutečnosti neprovádějí, měl jsem možnost si to ověřit prostřednictvím přítele – lékaře, který toto prostředí zná. Nemusíte mi to věřit, ale takto se potvrdila zpráva nemocnice, ne pana Halíka. Při jiných příležitostech jsem měl možnost se setkat s přednostou kliniky. Asi ne ve všem bychom se, pokud jde o praxi v jeho oboru, shodli, ale jednoznačně jsem měl dojem, že se jedná o člověka, který má úctu k začínajícímu životu – v míře pro zdejší pokřesťanské prostředí nadstandardní. Ale znovu – nemusíte mi to věřit.
M.P. Neříkám, že za to můžete a, že lžete, ale dostal jste zřejmě skrze masmedia naprosto lživou informaci protože cedulku s textem že se potraty v porodnici na Obilním trhu nedělají musel profesor Ventruba nechat odstranit, nebyla pravda.
4) Modlitba je velmi vzácná věc, to dobře vím z vlastní zkušenosti. Kromě výše zmíněné záměny modlitby s demonstrací (vždyť Ježíš nám radí „zavřít se do své komůrky a modlit se k Otci, který je ve skrytosti“, a ne „postávat na rozích“) se ptám, jak si pan Halík může dovolit tolik času trávit u vrátnice porodnice? Ti přátelé říkali, že jej někteří zaměstnanci považují za příživníka a dodávají, že „co bych si já nemohl dovolit, to farář může“. Díky za zabetonovaní jejich srdcí, pane Halíku.
M.P. Jsme tedy podle vás jako ti co se modlili na nárožích? Jenomže ti tehdy za to byli chváleni všemi svými spoluobčany, na rozdíl od nás. Křesťané mají být Světlem Kristovým a proto stojíme u vchodu do porodnic, aby ti kdo vchází viděli.
- Nikdo nerozsvítí světlo, aby je postavil do kouta nebo pod nádobu, ale dá je na svícen, aby ti, kdo vcházejí, viděli. (Lk 11,33).
5) Často jsem slyšel otázku, proč bojovník za dětské životy L. Halík radši někomu konkrétnímu nepomůže. Proč léta houká u porodnice (vážně se to nedá poslouchat), ale první brněnský babybox, který po pár týdnech zachránil první děťátko, museli zajistit až Milosrdní bratři?
M.P. Jak víte, že nikomu už nepomohl? U porodnice je protože jak říká katolický kněz Reilly z New Yorku: je důležite modlit se na místech, kde se potraty provádějí, aby se připomínalo jaké zlo se v naší zemi děje. Na ty ostatní věci jsou věcí legislativy a organizace ale toto co dělá Libor Halík skoro nikdo nedělá.
6) Jeden můj kamarád – jinak velmi klidný člověk, který nikoho nikdy fyzicky nenapadl - mívá často chuť přijít a vysvětlit to panu Halíkovi ručně. Jednak mu říkám, že křesťan křesťana by mlátit neměl, jednak vím, že takoví už byli, a stejně to nepomohlo. I z úvodního textu pana Halíka bych řekl, že se cítí být skoromučedníkem.
M.P. Já to tak necítím, že by ze sebe dělal mučedníka i když si myslím, že je již svým způsobem mučedníkem jelikož na něj došlo k několika fyzickým útokům narušenými psychopatickými jedinci, kteří se cítí být posíleni histerickou mediální kampaní zaměřenou proti němu. Masmedia tak nepřímo k útokům nabádají.
Pravoslavný kněz Libor Halík byl byl u porodnice kde se zabíjejí děti ze sobeckých konzumních důvodů svévolným umělým potratem v lůně matek několikrát udeřen pěstí, zničili mu Bibli, zlomili kříž, zde na fotce je chvíli poté co ho polili kýblem s bílou barvou
Libora Halíka přišel podpořit jeho arcibiskup Simeon, který šel pochod pro život a zpíval u porodnice v Brně
Brno pochod pro život. Porodnice u které se L. Halík již tři roky modlí každý pracovní den. U potratnice, kde se zabíjejí děti, které se v Brně říká porodnice na Obilním trhu Pochody pro život jsou ekumenické a účastní se jich jak protestanté, pravoslavní tak i katoličtí věřící, duchovní i řeholníci.
Hnutí pro život ČR vás zve na modlitební setkání v Praze před nemocnicí u Apolináře každý pracovní den od 9:15 do 10:45. Budeme rádi, když tato modlitební setkání obohatíte o čtení žalmů, neboť tato forma je blízká všem křesťanům. Jste-li jiného vyznání je možné sem chodit i v jinou dobu. Každý, kdo nechce zabíjet nemluvňátka je zván. Rozšiřte tato modlitební setkání do míst kde žijete. Modlete se tam kde se děti zabíjejí. Tato shromáždění slouží k projevům náboženského vyznání a vztahuje se na ně podle paragrafu 4 výjimka o právu shromažďovacím. Proto není potřeba žádat povolení magistrátu. Informace na: 736 248 037nebo miloslav.pletanek@prolife.cz"Proti kultuře smrti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 0 komentáře
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy