Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 313, komentářů celkem: 423281, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 119 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

rosmano
Willy
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115641939
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Tutte le strade portano a Roma
Vloženo Středa, 11. duben 2007 @ 21:33:56 CEST Vložil: bolek

Historie poslal joker

V poslední době se stalo tradicí, že kdykoliv se na granu objeví zmínka o kolaboraci katolických kněží s nacisty, je toto vyvraceno s poukazem na "bolševické lži", "vrážení klínu mezi křesťany a podobně. Pokud se zajímáte o novodobou historii, možná zde podobně jako já uvidíte paralelu s tzv. "osvětimskou lží".


Článek jsem původně chtěl nazvat "Styčný bod", ale pak mi přišlo trefnější použít italské přísloví. Kde je styčný bod, na kterém se protínají osudy nacistických zločinců a katolických kněží?
Italské přísloví říká Tutte le strade portano a Roma, tedy všechny cesty vedou do Říma. A tak i nacistická organizace ODESSA využila loajálního prostředí Vatikánu. Přestupní stanicí, kde si nacističtí zločinci nejen odpočali, ale také získali nové doklady a prostředky na další cestu byl Františkánský klášter na Via Sicilia, kde se jich ujala Caritas. Člověk, který tento úkryt zorganizoval byl biskup Alois Hudel, původem ze Štýrského Hradce.

Tímto úkrytem prošly stovky nacistů, mezi jinými také Adolf Eichmann nebo Walter Rauff.

Rozhodně není správné tvrdit, že jak antisemitismus, tak i aktivní pomoc nacistickým zločincům se týká plošně celé katolické církve. To rozhodně ne, vždyť je v Římě se podařilo přežít polovině tamní židovské polovině (z 8000 osob přežily 4000). Na druhou stranu je správné uvést, že případ biskupa Hudela není ojedinělý, dalšími osobami jsou např. biskup Viorel Trifa nebo slovenský farář a prezident Jozef Tiso.

Kdo je kdo:

Adolf Eichmann
Adolf Eichmann, německý státní úředník a obersturmbannführer SS, hlavní vykonavatel tzv. konečného řešení židovské otázky.

Adolf Eichmann nese jeden z největších podílů viny na vyvražďování židovského obyvatelstva za druhé světové války v Evropě - činnost jeho úřadu není pak utlumena ani s blížícím se koncem války (do jara roku 1944 je transporty do vyhlazovacích táborů odvlečeno a zavražděno přes 5 miliónů Židů), naopak - po okupaci horthyovského Maďarska Německem organizuje Adolf Eichmann masové transporty maďarských Židů do vyhlazovacího tábora v Osvětimi - během několika měsíců je z Maďarska do Osvětimi zavlečen a zavražděn téměř půlmilión maďarských Židů - těsně před koncem války pak Adolf Eichmann rozkáže poslat kolem 50 tisíc maďarských Židů na rakouské hranice (tedy na hranice Říše), kde mají tito Židé stavět obranná zařízení - kvůli zničeným vlakovým kolejím je pak těchto 50 tisíc Židů posláno z Budapešti pěšky - tisíce lidí jsou pak při pochodu smrti zavražděni.

Po skončení druhé světové války se Adolfu Eichmannovi podaří uniknout spravedlnost - nejprve se celých pět let skrývá pod falešnou identitou v Německu a Itálii (Jako Otto Henninger se živí jako dřevorubec a chová drůbež), se mu pak podařilo s pomocí církve a podzemní organizace SS Odessa uprchnout (podobně jako třeba J. Mengelemu do Argentiny (v roce 1950), kde pak žije celých deset let jako Ricardo Klement.

Walter Rauff
Člen Hlavního bezpečnostního úřadu říše (RSHA) a vynálezce "zplynovacích aut", které byly předstupněm pro průmyslové zplynování židovských vězňů v plynových komorách.

Alois Hudel
Biskup Alois Hudel pracoval ve prospěch nacistických zločinců a v poválečném období jim zajišťoval falešné doklady (diplomatické pasy Vatikánu, pasy vydané Červeným křížem), ubytování, ochranu a prostředky na cestu do Jižní Ameriky.

Viorel Trifa
Biskup rumunské pravoslavné církve Viorel Trifa byl vůdce rumunské Železné gardy, který pomáhal před rokem 1941 organizovat v Bukurešti pogromy na židovskou menšinu.

Odkazy:
Článek na Grano Salis
Adolf Eichmann 1 Adolf Eichmann 2
Alois Hudel
Ochrana nacistických zločinců v U.S.A.

Doporučuji navštívit i tento odkaz, obsahuje spoustu zajímavých fotografií!


Podobná témata

Historie

"Tutte le strade portano a Roma" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Tutte le strade portano a Roma (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Středa, 11. duben 2007 @ 23:23:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
To je to co katolici nechu pochopit ze katolicka neviestka je ludomilna organizacia iba na oko. Jej jadro je plne okultizmu, krve a intrig a tuzby ovladnut svet. Preto je aj v Zjaveni opisana ako zena na selme a je to uplne presny opis ...

Ako mozu napriklad urobit vrchneho predstavitela udajne krestanskej cirkvi cloveka ktory obetiam koncentracnych taborov naplul do tvare svojim vyrokom ze - citujem:  "fasizmu sa vzopriet nedalo" .... :-))))

 ...a tento isty clovek vyhlasil hned po svojom zvoleni za papeza "okultny new world order" ako plan pre svet....Na to aby ste katolicizmus mohol akceptovat, musite byt v prvom rade fakt slepy ....

O tomto je viac v clanku: Cíle Iluminátu, dosadit na místo papeže svého cloveka, se zdá být dosaženo!Sám Hitler uvedl: “Mnoho jsem se naučil od jezuitského řádu. Až dosud neexistovalo na zemi nic velkolepějšího, než je hierarchická organizace katolické církve. Hodně jsem z této organizace převedl do své vlastní strany.

Pokracovanie v clanku: Jezuite a nacizmus
Napřažená pravice kněží a vojáků (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Čtvrtek, 12. duben 2007 @ 00:35:28 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Stojí to za prohlednutí. Povšiměte si toho jak kněží na fotkách kteří stojí v řadě mají vstyčenou pravici v pokrčeném stylu jako by mávali někomu na rozloučenou. Vojáci mají pravici napnutou. I s toho se dá číst mezi řádky.Re: Tutte le strade portano a Roma (Skóre: 1)
Vložil: Kojot (kojot@magick.cz) v Čtvrtek, 12. duben 2007 @ 01:08:01 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://kojot.name
Nemůžu si pomoci, ale toto téma mi připadá jako jakýsi zdejší evergreen. Skutečnost patrně bude spíše šedivá než černá či bílá. Toto je důležitá otázka pro historiky, osobně si myslím, že někteří katolíci kolaborovali, někteří byli v odboji, někteří v závětří, jak už to u lidí bývá. Vatikánu šlo pochopitelně o existenci a tak se choval jako stát a organizace. Že to nebylo často zvláště "duchovní"? Inu nebylo... Jenže další kvanta špíny by bylo stejně tak dobře možné vytáhnout na leckteré protestanty, není-liž pravda. Ale proč? Proč se krčit v zákopech a častovat se svinstvem z minulosti?
Co tím chci říci: 
ŘKC se od té doby značně změnila a to je třeba brát v úvahu. Pro mne je důležitější II. Vatikánský koncil než historické otazníky kolem kolaborace s tím či oním. Je dobré pamatovat na historii (aby se neopakovala...), ale neměla by být užívána jednostranně, ale komplexně. Za užitečnější bych považoval debatu nad tím, co ŘKC dělá či nedělá nyní, protože je to aktuální.
Nezlob se Jokere, ale tento článek ve mně evokuje přísloví Kdo chce psa bít...Re: Tutte le strade portano a Roma (Skóre: 1)
Vložil: lukin v Čtvrtek, 12. duben 2007 @ 01:33:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.theofil.cz
Kojote, ona je to spíš otázka pro některé místní hysteriky. :-) Oni se někteří místní štramáci totiž nemohou smířit s tím, že kat. církev existuje a bude existovat, ať dělají, co chtějí. Existence katolicismu je pro takové štramáky provokativní výzvou a oni se s tím stále nemohou smířit, proto na ŘKC neustále ve své vlastní malosti a zakomplexovanosti hází špínu, třeba i naprosto vymyšlenou (viz např. A. Rivera) nebo zmanipulovanou. Svědčí to však o jejich charakteru, nikoliv o stavu katolické církve. Kydají si tím maximalně ten hnůj do vlastních bot, kdežto Kristus kající Církev stále očišťuje mocí své krve. Boží milosrdenství je větší, než zakomplexovanost některých místních "expertů", kteří křičí něco o mrtvole a sami mají svého kostlivce ve vlastní skříni.

LukášStránka vygenerována za: 0.51 sekundy