Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 311, komentářů celkem: 423279, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 101 návštěvník(ů)
a 5 uživatel(ů) online:

ivanp
gregorios777
rosmano
martino
oko

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115641731
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Vatikán bude bojkotovat vzpomínku na holokaust
Vloženo Čtvrtek, 12. duben 2007 @ 21:48:04 CEST Vložil: bolek

Historie poslal joker

Jeruzalém - Odkaz jednoho z nejkontroverznějších papežů komplikuje vztahy mezi Vatikánem a židovským národem i po více než 60 letech.

Vatikánskému ambasadorovi v Izraeli, arcibiskupovi Antioniu Francovi vadí, že jeruzalémské muzeum holokaustu Jad Vašem o takzvaném "válečném papeži" tvrdí, že byl v letech 1939-1945 apatický k vyhlazování židů.

Franco proto požádal ředitele muzea, aby popisek k fotografii změnil. Jinak nepřijde na ceremonii ke Dni památky mučedníků a hrdinů holokaustu. Ta se koná v Jeruzalémě každý rok a pravidelně se jí účastní velvyslanci a zástupci všech ambasád. Letos připadl Den památky na neděli.

"Pokud nebude popisek fotografie vyměněn, nemyslím, že je správné, abych do Jad Vašem šel," vzkázal arcibiskup.

Jad Vašem: jsme šokováni

Fotografii zařadilo muzeum do své expozice v roce 2005 poté, co prošlo rekonstrukcí. Text pod snímkem podle izraelských médií o papeži Piu XII. říká, že se "zdržel podepsání spojenecké deklarace, která odsoudila vyhlazování židů," a "ponechal si svou neutrální pozici po celou válku".

Zastánci Pia XII oponují, že během druhé světové války dělal pro záchranu židů, co mohl. Kritici ho naopak popisují jako antisemitu a germanofila. Před zvolením papežem působil v Německu jako vyslanec Vatikánu.

"Jsme šokováni a zklamáni, že zástupce Vatikánu v Izraeli nechce respektovat památku holokaustu a nezúčastní se oficiální cermonie. To je v rozporu s výroky papeže (Benedikta XVI.)," stojí v oficiální reakci muzea, kterou přetiskl izraelský list Jediot Achronot.

Arcibiskup Antionio Franco není prvním, kdo si na umístění fotografie stěžoval. Už jeho předchůdce chtěl po muzeu, aby fotografii s kontroverzním popiskem stáhlo.

Od vedení Jad Vašem dostal jasnou odpověď: učiníme tak tehdy, pokud Vatikán otevře historikům archivy z doby druhé světové války. To Svatý stolec opakovaně odmítl.

Převzato z: aktualne.cz

Muzeum Yad Vashem


Podobná témata

Historie

"Vatikán bude bojkotovat vzpomínku na holokaust" | Přihlásit/Vytvořit účet | 6 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Gestapo a Tovaryšstvo Ježíšovo (Skóre: 1)
Vložil: Gojim v Čtvrtek, 12. duben 2007 @ 23:05:07 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Víme také, jak šéf Třetí říše rozhodl o osudu Židů: Buďto byli prostě zmasakrováni, nebo v lepším případě přinuceni k práci až k vysílení a potom likvidováni. V tomto případě bylo “konečné řešení židovské otázky” pouze oddáleno.
Podívejme se však nejprve na to, jak obzvláště “povolaná” osoba - Franco, kníže Kristova řádu, výslovně potvrdil tajnou spikleneckou dohodu mezi Vatikánem a nacisty. Podle časopisu Reforme otiskl tisk španělského diktátora Franca 3. května 1945, v den Hitlerovy smrti toto:
“Adolf Hitler, syn katolické církve, zemřel při obraně křesťanství. Proto je pochopitelné, že nelze najít žádných slov k nářku nad jeho smrtí, když se našlo tolik lidí, kteří vyvyšovali jeho život. Nad jeho tělesnými pozůstatky stojí jeho vítězná morální postava. S palmou mučedníka Bůh dává Hitlerovi vavříny vítězství.” (Reforme, 21.7.1945)
Smuteční proslov nacistického šéfa, výzva vítězným spojencům, je podle francovského tisku hlasem samotného Ducha svatého. Je to komuniké Vatikánu, vydané přes Madrid.
Je jisté, že chybějící hrdina si právem zasloužil vděčnost římskokatolické církve a oni se to nesnažili zakrývat. Sloužil jí věrně: všichni lidé, na které mu církev ukázala jako na své protivníky, na sobě pocítili následky. A tento dobrý “ syn” ochotně přiznával, za co vděčí své Nejsvětější Matce a zvláště těm, kteří se ustanovili jejími vojáky na světě.
“Mnoho jsem se naučil od řádu jezuitů,” řekl Hitler... “Až dosud nebylo na zemi nic velkolepějšího než hierarchická organizace katolické církve. Hodně jsem z této organizace přejal do své vlastní strany... Hodlám se s tebou podělit o tajemství... Zakládám řád... V mých řádových »vesničkách« vychováme mládež, která bude otřásat světem... Potom Hitler skončil s tím, že už nemůže říci více.” (Hermann Rauschning, bývalý nacionálně socialistický šéf vlády Dantzigu: Hitler m´a dit, Ed. Co-operation, Paříž, 1939, str. 266,267,273)
Další vysoce postavený hitlerovec Walter Schellenberg, bývalý šéf německé kontrašpionáže, po válce dokončil toto důvěrné sdělení Führera:
Organizaci SS vytvořil Himmler podle zásad jezuitského řádu. Jejich směrnice a Duchovní cvičení předepsaná Ignácem z Loyoly byly vzorem, který se Himmler snažil přesně kopírovat... »ReichsFührer SS« - titul Himmlera jako nejvyššího šéfa SS - byl ekvivalentem »generála« jezuitů a celá struktura vedení byla věrnou napodobeninou hirerarchického uspořádání katolické církve. Poblíž Paderbornu ve Westfálsku byl rekonstruován středověký hrad a nazván »Webelsbourg«. Stal se zařízením, které by se dalo nazvat klášterem SS.” (Walter Schellenberg: Le Chef du contre-espionnage nazi vous parle; Julliard, Paříž, 1957, str. 23-24)


Pokracovanie: GESTAPO A TOVARISSTVO JEZISOVO
Re: Vatikán bude bojkotovat vzpomínku na holokaust (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Neděle, 15. duben 2007 @ 11:32:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Dovoluji si upozornit na vinikající článek historika Radomíra Malého

http://granosalis.cz/modules.php?name=News&file=article&sid=5413Re: Vatikán bude bojkotovat vzpomínku na holokaust (Skóre: 1)
Vložil: Miloslav v Neděle, 15. duben 2007 @ 15:59:10 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://miloslav.pletanek@prolife.cz
Radomír Malý

Jen v Římě samotném bylo zachráněno díky Piovi XII. z 10 tisíc tamních Židů 7 tisíc, které se podařilo ukrýt v klášterech i na území Vatikánského státu. Za to veřejně poděkoval po válce papeži Piovi vrchní rabín Říma Izrael Zolli, později i samotná ministryně zahraničí Golda Meirová. Jsou známy intervence Pia XII. u maďarské vlády, aby nepovolila deportace Židů, u slovenské vlády, aby je zastavila, intervenoval i u chorvatské vlády, u turecké vlády, aby přijala lodě s židovskými dětmi atd. V květnu r. 1943, kdy Spojenci uvalili embargo na všechny zprávy o nacistickém vyvražďování Židů, zveřejnil Vatikán jako jediný zprávu o vyhlazovacích koncentrácích na území obsazeného Polska, uvádí v doslovném znění Blet ve své publikaci o Piovi XII. Pane Kocoure, račte si toto všechno najít, proč ignorujete tato základní a jasná fakta a melete pořád své nesmysly a lži o kolaboraci Pia XII. s nacisty?

Dovoluji si upozornit, že se na toto téma rozjela poněkud více diskuse na ChristNetu http://www.christnet.cz/diskuse/tema.asp?id=3151


M.P: Ten pan Kocour je Reformovaný.Stránka vygenerována za: 0.30 sekundy