Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Andrea.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 284, komentářů celkem: 420528, adminů: 60, uživatelů: 5215  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 354 návštěvník(ů)
a 3 uživatel(ů) online:

martino
Willy
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114796680
přístupů od 17. 10. 2001

Aktivity a kampaně: Zajímavosti
Vloženo Pondělí, 17. září 2007 @ 19:19:23 CEST Vložil: Bolek

Zajímavosti poslal Ferda

Významný objev

Izraelští archeologové objevili v Tiberias zbytky byzantského kostela. Vykopávky byly součástí projektu firmy „Mekorot“, která v tomto městě na břehu Genezaretského jezera plánuje výstavbu kanalizace.

Mozaiky a nápisy obsahují křesťanské motivy a výpovědi. Leath Di Signi z Hebrejské univerzity v Jeruzalémě dešifrovala nápis: „Náš Pane, chraň duše svých služebníků.“ Jedna mozaika představuje veliký kříž obklopený řeckými písmeny alfa a omega. Kostel může pocházet ze čtvrtého až pátého století. Je to nejstarší kostel, který byl zatím v Tiberias objeven a stál v centru města. Nacházel se v bezprostředním sousedství židovské městské čtvrti, která vznikla o 600 let později.


Kirche in Not

Na dílo Kirche in Not přispěli dárci v roce 2006 částkou 81 mil. €, to je o 7 milionů více než v roce 2005. Tyto prostředky byly využity v různých projektech ve 137 zemích světa. Nejvíce prostředků plynulo do Brazílie, dále do Indie, Ukrajiny, Konga, Súdánu a Ruska.


Odvážné prohlášení

Pod pseudonymem Inci Y. prolomila jedna Turkyně v Německu mlčení a jménem statisíců obvinila islám pro jeho postoj k ženám: jako dívky jsou vězněny, jako ženy pokořovány, bity a znásilňovány. O lásce nemůže být vůbec řeč. Jedny kráčejí za svými muži, jiné jsou němé trpitelky. Je tomu tak jak v Anatolii, tak v zaslíbené zemi, v Německu.

Noviny píšou o její knize jako o otřesném svědectví, které bere čtenáři dech. „Kniha by měla být povinnou četbou.“ Jsou to „skutečnosti, při kterých čtenáři naskakuje husí kůže“.

(Erstickt an euren Lügen. Eine Türkin in Deutschlad erzählt, 304 stran, 8,2 €)

Ministerský předseda spoléhá na církev

Italský ministerský předseda Prodi doufá, že se mu dostane od církve podpory v boji o daňovou kázeň. Katolická církev má podle něho připomínat lidem mravní povinnost platit řádně daně. Prodi si stěžuje, že „třetina Italů krátí stát na daních“. Podle vládních odhadů se jedná ročně o 100 milionů €. Arcibiskup Bruno Forte k tomu poznamenal, že vláda musí také daňovým poplatníkům prokázat, že jejich peníze smysluplně využívá. „Corriere della Sera“ poznamenal, že církev je v tomto tématu zdrženlivá, protože daňový systém není vždy správný a spravedlivý.

Kritika Rolling Stones

Srbský pravoslavný biskup Amfilohij označil Rolling Stones za „bezbožnou skupinu“, která zpívá „démonické písně a nutí mládež, aby jim k tomu tleskala“. Rocková skupina uskutečnila v Černé Hoře a v Srbsku dva koncerty. Srbské noviny „Danas“ kritizovaly biskupova slova a prohlásily, že „Bůh obdařil »dědy přes 60« výbornou tělesnou kondicí“.

Zdrženlivost při stavbě mešit

Biskup Walter Mixa vyslovil požadavek větší zdrženlivosti při povolování výstavby mešit v Evropě. „V předních muslimských zemích nemají křesťané právo na bytí. Při všem přátelství musíme muslimům odpovědět: – Jsi v zemi s křesťanskou kulturou a nepotřebuješ okázalou mešitu s minarety, postačí ti skromný muslimský prostor k pobožnostem. – Musíme muslimy, kterým poskytujeme náboženskou svobodu, získat pro to, aby se ve svých zemích, odkud pocházejí, postarali o lidsky důstojné zacházení s křesťany a o stejná práva při stavbě chrámů, jaké chtějí muslimové v Evropě.“

O vstupu Turecka do EU se biskup Mixa vyjádřil skepticky. Neumí si při nejlepší vůli a otevřenosti představit, jak přijmout Turecko, které zastává zcela jiný obraz o člověku. Turecko je pro Evropu důležitý partner, nikoliv však evropská země. Walter Mixa se kriticky vyslovil i ke katolíkům a požadoval, aby zlepšili hlásání své víry a při vší nabízené toleranci v multikulturní společnosti hlásali své přesvědčení nezkráceně a dostatečně zřetelně.

Vydávání Bible na vzestupu

Poprvé od roku 2002 se zvýšil počet vytištěných výtisků Písma svatého. Podle údajů Světového svazu biblických společností bylo v roce 2006 rozšířeno ve světě 393,1 mil. Biblí a biblických spisů. To je o 20,5 milionů více než v roce 2005. V roce 2002 to činilo 578 milionu exemplářů Písma svatého, v roce 2000 dokonce 633,3 milionu.

Nejvíce exemplářů bylo rozšířeno na americkém kontinentě, na druhém místě stojí asijsko-pacifická oblast, následovaná Afrikou, Evropou a Středním východem.

Máme čeho litovat

Prefekt Kongregace pro nauku víry kardinál William Levada prohlásil, že „velkou sjednocenou Církev“ musíme teprve najít. Katolická církev nikdy nezmizela, ale byla rozkouskovaná, zraněná, rozlomená, ale nezmizela. Neobdrželi jsme však dar Církve proto, že jsme tak hodní.

Druhý vatikánský koncil nepředstavuje zlom, ale kontinuitu. V době koncilu vzniklo pokušení rozdělovat praktiky a učení Církve na „předkoncilní“ a „pokoncilní“. „Vím to z vlastní zkušenosti, protože jsem to sám dělal: To vyhoď, máme tu nové! Myslím, že všichni toho nyní litují.“

 

S čas.Světlo--------------Ferda


Podobná témata

Zajímavosti

"Zajímavosti" | Přihlásit/Vytvořit účet | 29 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: aviaf v Pondělí, 17. září 2007 @ 23:04:12 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.ucl.ac.uk/ssees/people/economics-and-business-staff-folder/tomas-cvrcek
Se mi zda, ze z biskupa Mixy tak trochu mluvi slaba vira. A.Re: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: Irena v Úterý, 18. září 2007 @ 09:14:34 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
 Možná ani nejde o to, jestli má biskup Mixa slabou víru, ale spíš si uvědomuje rostoucí infiltraci muslimů do Evropy, tak proti tomu vystupuje. Já jsem taky proti stavění mešit v Evropě. Němci byli před časem benevolentní a dnes si rvou vlasy z hlavy, a kdyby to šlo, možná by Turky vrátili zpátky do Turecka. Nebo lépe řečeno muslimy. Všechny ty problémy nezpůsobují Turci nebo Arabi jako takoví, ale islám.

Nevěřím, že islám je mírumilovné náboženství. Korán jsem sice nečetla, ale jednou z něj citoval pastor několik pasáží, a stačilo mi to. Proč jim vycházet vstříc a nechat je stavit v křesťanské Evropě mešity? Ať si je staví doma, oni by také křesťanům nedovolili stavět kostely nebo křesťanské budovy. Já s postojem biskupa Mixy souhlasím.

IrenaRe: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Úterý, 18. září 2007 @ 16:06:16 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Toto uz je druhy clanek, ktery je ve svem jadru vlastne rasisticky. Vy si to v Cesku ani neuvedomujete jak velice jste vetsinou rasisti. Mozna vas bude takhle Buh zkouset jak dalece jste ochotni milovat sve blizni. Vcetne muslimu. Tyto propagandy proti nim maji jen zvetsit neduveru a strach pred nimi. Jsou to lide zrovna jako my. Neverte vsemu co se vam predklada a hrne se vsech stran, abyste se nemuseli pred Panem jednou stydet jak jsem se zastydela ja, nedavno kdyz jsme byli na dovolene v zemi, kde je dosti muslimu a turistu z muslimskych zemi. Videli jsme tam dosti zen oblecenych v t.zv. burkach, cernych, kdy mely zahaleny i tvare. Mely to z lehkeho materialu asi aby jim v tom nebylo prilis horko. No a ja jsem pozadala tri takto odene zeny, zda bych se s nimi mohla vyfotit. Bez nejakeho rozmysleni mne to dovolily a pak se mne jedna zeptala odkud jsem a zacala se se mnou bavit perfektni anglictinou velice prijemne. Dozvedela jsem se, ze jsou ze Saudske Arabie. Pri rozhovoru s nimi jsem si vsimla jejich krasnych velkych cernych oci, ktere jim z toho zahaleni koukaly. Citila jsem se velice zahanbena, ze jsem je vlastne ponizila na atrakci a s tim pocitem, ze jsem se zachovala hrozne jsem se pak trapila dlouho a vlastne mne to stale lezi na srdci. Ony naopak zadny negativni postoj nedaly znat a byly velice prijemne a mile. Bylo to pro mne velke pouceni i kdyz ja jsem je nechtela dat do postaveni ze jsou atrakce, ale ze jsou zvlastni, to ano, ale i toto je ode mne spatne a stydim se za to. Tim chci rict, ze kdyz budete zit v Panovi, nasledovat Jeho, nemate se ceho bat. Tyto politicke starosti prenechte tem, kteri za ne dostavaji penize. Jestlize by okolo nas vyrostlo deset mesit, muze to byt test jak a  zda krestane zustanou ve sve vire.Re: Zajímavosti (Skóre: 1)
Vložil: Libby v Středa, 19. září 2007 @ 02:35:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Tak tady Aviaf primo exceluje. Vi o cem mluvi. Jsme totiz u jadra veci, kterou on take dobre zna a to je rasismus. Chci zduraznit, ze se nezastavam islamu jako nabozenstvi, ktere je samozrejme spatne, ale lidi. Buh miluje vsechny ktere stvoril a posila dest i tam, kde neziji krestane. On ma svuj plan s celym lidstvem, ne jen s nami krestany. My ale nejsme z tohoto sveta a proto nemuzeme reagovat jako neverici a davat se na jejich stranu v reseni problemu. To je jina cesta. My musime verit Bohu v kazde situaci a zustavat v Panovi. Ja si vzdycky rikam: jak by se zachoval Pan Jezis, co by udelal? Rasismus je hrozna vec a urcite nas to Bible neuci. Vzpominam jak zacal nacismus rozsirovat lzi a polopravdy o zidech aby pripravil lidi na souhlas k jejich vyhlazovani. Jak siril odpor a nenavist k zidum. Nekdo namitne, ze to bylo neco jineho. Ne, je to to stejne.A potom lide ze strachu pristupuji k reseni situace nebo problemu svetskym zpusobem a nazorem. V Pismu je psano, ze pres mnoha utrpeni a zkousky clovek vstupuje do Kralovstvi Boziho. Nerika, ze pres blahobytny a spokojeny zivot bez problemu. To by si mnel kazdy uvedomit a rozmyslet. Svoboda pro krestany a pro druhe ne? Kdyz vlady dovolily aby se tam pristehovalo tolik lidi jineho nabozenskeho vyznani, tak je prece nemohou ted zacit utlacovat. Oni se vzpiraji, protoze se s nimi nezachazi tak jak s evropany. Nastal veliky problem. Jeden kazdy by si mel v srdci ujasnit kde stoji a proc. A az se budou dit veci, ktere se nam urcite nebudou libit co budeme delat? To se ukaze jak kdo stoji ve vire. Tim, ze zacnou ty druhe utiskovat a vyhanet se presne postavi na svetsky zpusob reseni problemu. Vzdycky to konci nasilim, zabijenim, valkami. Tak jde svet, ktery je pod moci satanovou.Stránka vygenerována za: 0.29 sekundy