Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Michal.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16516, komentáře < 7 dní: 399, komentářů celkem: 420784, adminů: 60, uživatelů: 5217  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 296 návštěvník(ů)
a 1 uživatel(ů) online:

rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
114866041
přístupů od 17. 10. 2001

Z internetu: Strach o falešné náboženství
Vloženo Neděle, 14. září 2008 @ 21:48:47 CEST Vložil: Olda

Kritika bludů poslal Mikael

Zbabělí muslimové mají strach, že kdyby nechali náboženskou svobodu, většina jejich oveček by dříve či později přeběhla k Ježíši...


Křesťané obviněni z ‚odpadlictví‘ Pravděpodobnost trestu smrti je stále vyšší, v parlamentu probíhá debata o jeho bezpodmínečném udělování.

LOS ANGELES, 10. září 2008 (Compass Direct News) – Dva íránští křesťané byli oficiálně obviněni z „odpadlictví“ (opuštění islámu), zatímco v parlamentu stále probíhá debata o bezpodmínečném udělování trestu smrti pro každého, kdo bude z tohoto trestného činu usvědčen. Dvaapadesátiletý Mahmood Matin Azad a čtyřiačtyřicetiletý Arash Basirat (v předchozích zprávách uváděný jako Bandari) se nacházejí ve vazbě od 15. května, kdy byli společně zadrženi ve Shirazu. Podle místních věřících, kteří měli možnost hovořit s právním zástupcem obou křesťanů, je oznámení oficiálního obvinění z odpadlictví v písemné podobě neobvyklé a naznačuje závažnost a komplexnost případu. Někteří íránští křesťané se s ohledem na probíhající diskusi o zákoně o odpadlictví v parlamentu obávají, že orgány mají v úmyslu použít oba vězně jako (odstrašující) příklad, případně si na nich navrhovaný zákon „otestovat“.

Celý článek: ISTANBUL, 10. září 2008 (Compass Direct News) – Dva íránští křesťané byli oficiálně obviněni z „odpadlictví“ (opuštění islámu), zatímco v parlamentu stále probíhá debata o bezpodmínečném udělování trestu smrti pro každého, kdo bude z tohoto trestného činu usvědčen. Dvaapadesátiletý Mahmood Matin Azad a čtyřiačtyřicetiletý Arash Basirat (v předchozích zprávách uváděný jako Bandari) se nacházejí ve vazbě od 15. května, kdy byli společně zadrženi ve Shirazu. Když se jejich právní zástupce vypravil začátkem srpna na úřad přeptat na jejich stituaci, dozvěděl se, že oba muži byli oficiálně obviněni z odpadlictví. Agenturu Compass o tom informovaly místní zdroje.

Advokát obdržel oficiální dokument, podle kterého je obvinění z „odpadlictví“ založeno na přiznání obou mužů během výslechu. Takzvaná „Zpráva o výslechu – závěrečné nařízení vyšetřovatele“ konstatuje, že „rozhodnutí o provinění“ vychází z paragrafu 214 trestního řádu a několika pasáží z díla zesnulého ajatolláha Rúholláha Chomejního o právních záležitostech, Tahrir ol Vassileh.

Základem íránského legislativního řádu je šaría (islámské právo). Původní obvinění z „šíření propagandy proti Íránské islámské republice“ byla podle této zprávy zrušena. Podle místních věřících, kteří měli možnost hovořit s právním zástupcem obou křesťanů, je oznámení oficiálního obvinění z odpadlictví v písemné podobě neobvyklé a naznačuje závažnost a komplexnost případu. Někteří íránští křesťané se s ohledem na probíhající diskusi o zákoně o odpadlictví v parlamentu obávají, že orgány mají v úmyslu použít oba vězně jako (odstrašující) příklad, případně si na nich navrhovaný zákon „otestovat“.

‚Pozoruhodný a citlivý případ‘
Letos v únoru íránský parlament předložil návrh novelizace trestního zákona, která požaduje povinné vyměřování trestu smrti za opuštění islámu. Podle současných íránských zákonů je „odpadlictví“ považováno za trestný čin, který je sice možné trestat smrtí, ale konkrétní výše trestu je ponechána na rozhodnutí soudce. Basirat (který trpí cukrovkou) s Matinem by se měli objevit u soudu v nejbližších týdnech a společně se svým právním zástupcem se obhajovat. Oficiálně by byli za přestupitele zákona byli prohlášeni až v případě, pokud by důkazy předložené na přelíčení jejich vinu dokázaly. Mezitím se příbuzní obou křesťanů neúspěšně pokusili vyjednat propuštění vězňů na kauci ještě před zahájením procesu. V posledním srpnovém týdnu advokát Matinově manželce doporučil, aby si připravila částku ve výši 40 000 až 50 000 dolarů. Když se však pokusil vyjednat potřebné náležitosti a sehnat podpis soudce, možnost propuštění na kauci v uvedené výši byla zamítnuta. Právník se obává, že by se požadovaná částka mohla zdvojnásobit. Zdroji blízkému Matinově rodině řekl, že se případ stal „zajímavý a citlivý“ pro soudce i státní orgány a proto „se jej nevzdají jen tak snadno“. Basirova rodina se pokusila za křesťanovo propuštění nabídnout do zástavy svůj dům, ale orgány jejich nabídku nepřijaly. Tým právníků doporučuje vytváření mezinárodního nátlaku na Írán, aby byli Basirat s Matinem propuštěni a jejich jména očištěna.

Vzato z: prayer.cz


"Strach o falešné náboženství" | Přihlásit/Vytvořit účet | 4 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Strach o falešné náboženství (Skóre: 1)
Vložil: oko v Pondělí, 15. září 2008 @ 21:11:43 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bohužel, toto je smutná realita islámu. Právo šaría nezná za opuštění islámu pro muže jinou variantu, jak trest smrti, pro ženu doživotní vězení (pokud si to nerozmyslí). Muž má taky lhůtu na rozmyšlení před vynesením rozsudku (zpravidla 3 dny). tyto rozsudky nejsou jenom realitou minulých staletí, ale jsou aktuální i dnes. Vzpomeňte si na to, až zase nějaký muslim bude mluvit o tolerantním islámu.Re: Strach o falešné náboženství (Skóre: 1)
Vložil: katusa v Pondělí, 15. září 2008 @ 22:27:08 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Bohužiaľ, Oko, najsmutnejšie na tom je, že  sám pápež tvrdí, že  moslimovia veria v toho istého boha, ako kresťania a nemá problém sa s nimi aj k tomu bohu modliť. katusaRe: Strach o falešné náboženství (Skóre: 1)
Vložil: oko v Úterý, 16. září 2008 @ 08:08:18 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Katusa
To je problém. Muslimové totiž skutečně věří ve stejného Boha, stvořitele nebe i země a odvolávají se přitom na Abraháma. Jenže tento jejich obraz Boha je neskutečně pokřivený, takže samotné praktikování islámu jim brání přirozenému rozvoji ve všech oblastech života. V islámském náboženství nepůsobí žádný Utěšitel, který by je uváděl do pravdy. Oni jsou zakonzervováni v 6. století a jejich výklady koránu (tafsíry) pocházejí odtud. I když některé byly napsány o něco později. Proto ty tvrdé tresty, proto je muž o stupeň výš, než žena. Pokud by se muslim pokusil vyložit korán vlastním rozumem, i když by přišel ke správnému výsledku, tak chyboval. Oni nestaví na rozumu a odmítají kauzalitu (návaznost dějů), která je základem západní vědy. Přestože je jich více, než miliarda, jejich význačné vědce, nebo nositele Nobelovy ceny spočítáme na prstech. A to včetně Arafata.Stránka vygenerována za: 0.14 sekundy