Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Vítězslav.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 18, článků celkem: 16722, komentáře < 7 dní: 613, komentářů celkem: 435413, adminů: 60, uživatelů: 5259  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 171 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

cizinec
Willy

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
119476008
přístupů od 17. 10. 2001

Kontrasty: Jak mi zaklepal Bůh na čelo
Vloženo Úterý, 30. červen 2009 @ 17:32:15 CEST Vložil: Stepan

Zkušenosti poslal Nepřihlášený

Jak moc ne-známe Boží hlas a jak jsme ochotni poslouchat.
Aneb vlažné křesťanství je na nic a upadá do bludů.


V poslední době jsem několikrát narazila na téma: 'Křesťan, který kupčí se světem se podobá nevěstce'. Je to trefné přirovnání pro církev dnešní doby, která si jako sbor v Laodikeji myslí, že má všeho dostatek a přitom je nahá, poloslepá a ubohá. Ztratila svůj bílý šat – svoji důstojnost, nemá pravé rozeznání pravdy a její účty v nebi jsou hluboko v mínusu. Zkusím popsat svoji zkušenost, jak mi Bůh ukázal, že se také podobám církvi v Laodikeji. Bůh ke svým dětem mluví a vychovává je. Mluví tehdy, když k Němu volají celým srdcem – když vidí jejich upřímnost. Když vidí, že jsou ochotni se proměnit – změnit svůj způsob žívota podle Jeho Slova.
Typickým znakem Laodikejských byla vlažnost. Takzvané vlažné křesťanství je k ničemu. Ježíš v dopisu Laodikejským, obrazně říká, že je mu z toho zle. Že jsou jako nestravitelné sousto, které je nejlepší vyplivnout. Jak se stane, že z nadšeného křesťana se stanete vlažným a nestravitelným? Mě se to přihodilo tak, že jsem dávala větší důležitost 'rozumování' než prosté poslušnosti a důvěře. Potom se k tomu připojí pochybování a kompromisy a vlažnost je tu. Řekla bych, že Satan si hledá v našich zdech skulinky a prasklinky a klidně nás na ně i upozorní.A když je nám to jedno, tak nám nabídne specialisty, kteří nám ty zdi zadarmo opraví. A my nadšeně souhlasíme a vůbec nám nepřijde podezřelé, že ta četa odborníků má jen sbíječky a dynamit.
Může náboženství přivést ke znovuzrození v Kristu?

  • Začla jsem si myslet, že skrze různá náboženství se lidé mohou dostat k Bohu, k pravdivému evangeliu, k Ježíši. A proto, že už ani není potřeba na Ježíše a evangelium příliš ukazovat.
Bůh mi zaklepal na čelo a ukázal mi, že jsem úplně mimo. Všechny náboženské systémy, včetně křesťanských, jsou vedle. Vytvářejí pasti na lidi. Vedou jen k etice, nebo k prožívání pocitů něčeho tajemného a posvátného. Svazují do systému pravidel a tradic. Nevedou k pravému poznání, nevedou ke vztahu s Bohem, nevedou k Ježíši jako Pánu, nevedou k proměně života, nevedou do Božího království. Jejich vůdcové jsou vlci převlečení za pastýře, sami touží vejít do nebe, a svým svěřencům tam vejít zabraňují, aniž by o tom věděli. Když občas někdo zahlédne tutu skutečnost je většinou umlčen, vyloučen nebo časem odejde.
Může nám přinést něco dobrého východní filozofie?
  • Začla jsem si myslet, že ve východní filozofii je něco zajímavého, co křesťanům chybí.
A že bychom se odtamtud mohli ledasčemu přiučit. A sice opatrně, nicméně skutečně, jsem se tímto směrem začala zabývat a otevřela vůči tomu svoji mysl.
A Bůh mne v tomto zasáhl a zastavil několikrát a velice citelně mi dal najevo, že to je věc, která je mu skutečně protivná. Zaklepal mi na oči a řekl, něco jako copak to nevidíš? Izajáš 2:6 Odmrštil jsi svůj lid, …, protože jsou plni východního pohanství... Je to falešná cesta, lidé jsou zde svázaní duchovními silami. Ty je neustále obelhávají a učí je falešné pokoře, lidskému usilování a zásluhám, které nevedou k vysvobození. Neznají moji milost, lásku ani pokání a odpuštění. Také všechny východní proudy, které přicházejí v podobě fyzického cvičení – jógy, taiči nebo různých bojových umění, prohlašující o sobě, že jsou víceméně oproštěné od filozofie a že jsou mírumilovné... jsou ve skutečnosti lživé, kalné řeky, do kterých nevstupuj! A pokud v nich už jsi, tak vyjdi ven! Modli se a vrať se zpátky ke mně!
Kdysi dávno, když mi bylo asi patnáct, jsem četla takové varování před těmito směry od Basileji Schlinkové. Připadalo mi to jako přehnaně silné varování. Říkala jsem si, jestli to není zbytečné – takto 'strašit'? A že tomu třeba sestra Schlinková tak nerozumí, že je ze staré generace. .. Přišlo mi, že to nevypadá zas tak hrozně, spíš docela krásně a zajímavě. Když mi Bůh otevřel oči a já uviděla, co jsem dříve považovala za krásné a zajímavé, tak jsem se vyděsila. Opravdu hodně. Najednou jsem si všímala významů slov, které jsem dříve opomíjela a přecházela bez povšimnutí. Například o klidném umírání, které vede do odevzdání se andělu světla!!! Copak jsem dříve nevěděla, že Satan, je padlým andělem světla!?! Jak to, že jen pár návštěv učitele zennového buddhismu Kaisena v Čechách a několik vystoupení v rozhlasu a televizi, způsobilo takový rozmach tohoto učení u nás? Ano, vypadá to krásně zahaleno východním tajemnem, je tam touha po klidu a míru a po pravdě, je tam spousta lidského úsilí a přetavení sebe samého. Ego, které se snažíte všemožně uklidnit a obalamutit, ve skutečnosti roste. Zen-buddhismus je jedno z učení, před kterým na začátku 90.let varovala východoevropské křesťany právě Basilea Schlink. Dnes s ní souhlasím. Je to zákeřně bludné učení. Všechny knihy zabývající se těmito směry jsem zlikvidovala – i ty darované. A šla jsem až do základů – na můj kořen, ke sbírce východní poezie.
Co se týká cvičení které jsem si osvojila, trvalo mi to déle. Jednou jsem se modlila, „Pane, jestli je to opravdu zlé a nemám se tím více zabývat, tak mi to dej vědět a zastav mne. Mě to totiž zas tak špatné nepřijde, copak nějaký systém dechových cvičení může být špatný?“ A pak jsem si lehla a začla se svým cvičením a najednou se na lůžku objevil velký černý pavouk a běžel k mému břichu. Já tedy normálně žádné takové velké pavouky doma nemám, a už vůbec mi neběhají po posteli...tedy ještě se mi to nikdy nestalo. Považovala jsem to za Boží odpověď. Byla jsem z toho vystrašená. Co to znamená? Takže, když já se protivím Boží vůli, tak opouštím dobrovolně Jeho milost a ochranu a vydávám se pod moc kdovíčeho, co se ke mně přibližuje rychle jako hladový pavouk... Bylo mi z toho všeho špatně a byla jsem na sebe rozzlobená. Vedlo mě to k pokání, které znamenalo, že jsem všechno toto 'východní pohanství' úplně opustila.
Takže musím vyznat: Pane, odpusť mi strašně jsem se v mnoha věcech spletla. Dej mi vidět Tvoji vůli a odvahu vstupovat do situací, které vypadají beznadějně, ať vidím Tvým pohledem. Prosím dej mi živé srdce, které bude zapálené pro Tebe. Veď mne svým svatým Duchem, zastav mne pokud bych se od Tebe měla vzdálit nebo Tě zradit. Nauč mne stále víc znát Tvůj tichý hlas. Naplň mne svou bázní, svou láskou, svatostí a horlivostí. Ať jako Tvůj učedník mohu ukazovat, že Ty jsi můj Pán, ať mohu jednat ve Tvé milosti pod Tvou ochranou. Zmocni své služebníky k činům podle Tvé vůle. Ať umíme být čistou solí. Ať umíme správně pojmenovávat a rozlišovat, co je dobré a co zlé v Tvých očích.
Matouš 15:13 Ale on jim odpověděl: "Každá rostlina, kterou nezasadil můj nebeský Otec, bude vykořeněna. 2 Korintským 7:9 ale nyní se raduji, ne že jste se zarmoutili, ale že zármutek vás vedl k pokání. Byl to zármutek podle Boží vůle, a tak jsme vám nezpůsobili žádnou škodu. 10 Zármutek podle Boží vůle působí pokání ke spáse, a toho není proč litovat, zármutek po způsobu světa však působí smrt.Dana Popovská v Brně 27. června 2009Podobná témata

Zkušenosti

"Jak mi zaklepal Bůh na čelo" | Přihlásit/Vytvořit účet | 12 komentáře | Search Discussion
Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Jak mi zaklepal Bůh na čelo (Skóre: 1)
Vložil: Eleazar v Úterý, 30. červen 2009 @ 23:22:06 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Začla jsem si myslet, že ve východní filozofii je něco zajímavého, co křesťanům chybí.

Ale spoustě "křesťanům" a "církvím" něco chybí - Ježíš.
Re: Jak mi zaklepal Bůh na čelo (Skóre: 1)
Vložil: nula v Středa, 01. červenec 2009 @ 08:14:40 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
--A Bůh mne v tomto zasáhl a zastavil několikrát a velice citelně mi dal najevo, že to je věc, která je mu skutečně protivná. Zaklepal mi na oči a řekl, něco jako copak to nevidíš?--


:-) A nebyl to náhodou farář či pastor? Dle popisu  démoni s pisatelkou pěkně cvičí, smýká to s ní jak s loďkou na rozbouřeném moři   Re: Jak mi zaklepal Bůh na čelo (Skóre: 1)
Vložil: oko v Středa, 01. červenec 2009 @ 11:41:50 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Postoje v článku jsou v zásadě správné, mám pouze výhradu k tomuto tvrzení:

..."Všechny náboženské systémy, včetně křesťanských, jsou vedle."...

Nevím, které systémy jsi poznala, ale církev Kristova je realitou. Nevytváří pasti, ale přivádí ke Kristu.

Re: Jak mi zaklepal Bůh na čelo (Skóre: 1)
Vložil: papanicolau v Středa, 01. červenec 2009 @ 17:16:20 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Reaguji na komentáře jako již přihlášená autorka článku:
Náboženské systémy i ty křesťanské nevedou jednoznačně ke Kristu. Což je škoda, ale je to tak. Vytvářejí hierarchie, mocenské pozice, liturgii, příkazy a zákazy, prohlášení, na kterých se lpí, členství, závazky, manipulace s Písmem i s lidmi, falešné pocity viny... atd.
Náboženství je něco jiného než víra. A kroky od znovuzrození  k následování Krista jsou záležitostí jednotlivce, který vstupuje do vztahu s Bohem. Proti zkostnatělému náboženskému systému právě Ježíš vystupoval.

Nejsem členkou žádné církve. Za svůj domácí sbor považuji Křesťanské sbory, které nemají členství ani kazatele a pastory. A v poslední době se účastním shromáždění Wesleyho církve v Brně.
Tudíž mi žádný farář ani pastor do duše nepromlouval. V době, kdy jsem uklouzla na liberalismu a zabývala jsem se východní filozofií,
jsem žádné křesťanské společenství nenavštěvovala.
Skrze půst a modlitbu jsem se vrátila zpět k Ježíši jako svému Pánu, kterého jsem se rozhodla následovat, když mi bylo deset let. Žádní démoni mnou nesmýkají :-) Věřím, že Bůh je Bohem vysvobození.

Tento článek má vypovídat o tom, že i  když si myslíme, že jsme pevně zakořenění v Kristu a máme tedy v Něm svobodu, nemůžeme si dělat "co chceme", ale máme být citlivý na Boží hlas, poslouchat Ho a nechat se vést. To znamená, nejednat tak, abychom se vzdalovali od Božího Ducha - utíkali z Jeho Přítomnosti.
Re: Jak mi zaklepal Bůh na čelo (Skóre: 1)
Vložil: ssns v Pátek, 03. červenec 2009 @ 19:49:26 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu)
Ahoj Dano,

díky za pěkné a upřímné svědectví. Osobně moc nechápu, co lidi na těch východních směrech (abych byl přesný, vyznám se jakž takž v buddhismu a pár školách hinduismu) tak přitahuje. Ale nabídka jich je tak pestrá, že to asi nejde zjednodušit. Co ale k nim přivedlo tebe? Za sebe mohu říct jen tolik, že ta proklamovaná moudrost je jakousi podmnožinou moudrosti biblické (myslím věci jako láska k lidem, marnost světských ambicí ...). Tajemnost spatřuji v tom, že je to přeci jen odlišné kulturní prostředí s hodně vzdáleným jazykovým pozadím. Navíc se spisy pro "pokročilé" vyznačují tím, co je vidět u západních filosofů - spousta divných a krkolomných pojmů a termínů, které vzbuzují dojem úchvatné moudrosti. Vezmi si třeba tvrzení: individuální noetická struktura je determinována kolektivním poznáním lidstva. Zní to učeně, tajemně a moudře a přitom je to banalita:-))

Ale osobně jsem k NĚKTERÝM z uvedených praktik tolerantnější než ty. Znám třeba dost křesťanů, kteří cvičí Taiči a nezdá se, že by to na jejich vztah s Bohem mělo špatný vliv. Samozřejmě je zde nutné rozlišovat, protože nezřídka se jedná o projevy modlářství.Stránka vygenerována za: 0.21 sekundy