Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Marek.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 3, článků celkem: 16654, komentáře < 7 dní: 160, komentářů celkem: 429686, adminů: 60, uživatelů: 5252  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 546 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

oko
martino

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
116575380
přístupů od 17. 10. 2001

Aktuality: Stávka 27.11.2023 - aneb směr dál (nejen školství)
Společnost

poslal brusle7

Na den 27.11.2023 je vyhlášena stávka, zejména ve školství. 


Oč jde v této stávce učitelům, vychovatelům, účetním, kuchařkám, uklízečkám, připojujícím se rodičům dětí, studentům, ostatním? 
Jaký chce naše společnost vlastně další směr školství? 
Shodneme se na něm i s ministrem školství p. Bekem, nebo je třeba stávkovat?

Asi shrnu tuto tématiku do několika bodů, na které i já sama hledám odpovědi:

1/ Jak chceme investovat do kvalitní výuky dalších generací? Do přípravy budoucích učitelů a dalších pracovníků ve školství? Chceme investici i v tom smyslu, aby měl učitel prostor i pro individuální /či dělenou/ výuku některých žáků včetně inkluze  u zdravotně či sociálně znevýhodněných žáků s jejich integrací v systému, nebo chceme učitele s přeplněnými třídami a s minimálním prostorem i pro individuální práci s dětmi, tj. učitele "robota" pro veliké skupiny s výrazným omezením jeho práce s individuálními potřebami jednotlivých žáků? (V rámci jeho běžné pracovní doby a v rámci prevence syndromu vyhoření z případného nadměrného vyčerpání, pokud bude přetížený?)

2/ Chceme ve školách uklízečky, kuchařky, školníky  a další nepedagogické pracovníky, nebo si mají po sobě uklízet děti samy (nebo u nejmenších dětí jejich maminky)?  A chceme nebo nechceme ve školách kuchařky (řádně zaplacené za jejich mimořádně náročnou práci), nebo budeme dětem dávat do školy námi připravené studené obědy (nebo peníze na obědy)  jako v dobách před 100 lety? (A peníze - nikoliv třeba 30-40 Kč za teplý školní oběd i s polévkou a s nápojem a s přítomným pedagogickým dohledem, jako za školní obědy,  ale minimálně za  150-200 Kč za oběd ve veřejných  jídelnách a bez dohledu, kde jsou kuchařky zpravidla lépe zaplacené?)... A budou tatínkové chodit do školy pravidelně dělat údržbářské práce místo školníků a dalších pracovníků, nebo si raději připlatí z daní i na školníka?

V naší škole 27.11.2023 stávkují zatím jen kuchařky a uklízečky. Jeden den si zkusí žáci   i zaměstnanci školy vyučování bez těchto služeb, kterých si  jinak nikdo  moc neváží, protože jsou velmi levné (dotované) a automatické - a žáky jsou spíše kritizované než vážené (i když naše kuchařky vaří opravdu výborně). A úklidy? Žáci vlastně budou mít ten jeden den radost, že je uklízečky nebudou napomínat ohledně přezouvání - a minimálně dvojnásobnou špínu prozatím uklidí bez odměny druhý den (protože den stávky nebudou mít zaplacený) , než úklidy i v listopadových "čvachtanicích"  možná v budoucnu převezmou po svých (přezutých i  nepřezutých) dětech maminky? 

Jaké chceme mít školství a fungování škol? Moderní, nebo návrat do minulosti , kdy se žáci učili ve spojovaných třídách najednou více ročníků, nosili si do školy namazané chleby se sádlem na celý den a vyhládlí se po odpoledním návratu domů těšili na teplou polévku a pozdní teplé obědy  od maminek? 

Těším se na Vaše názory. 
(Článek napsán a odeslán v sobou 25.11.2023.)

Brusle7
Vložil: Tomas v Pondělí, 27. listopad 2023 @ 21:23:25 CET (836 čtenářů)
Více... | 40 komentáře | Skóre: 0Aktuality: SEBEVRAŽDA STÁTU IZRAEL
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Na internetu jsem našel toto, cituji:


"Goyim tomu říkají válka mezi ž  a Ž, zatímco Židé to nazývají střetem mezi Tórou a Talmudem. Jsou to ale jen dva různé názvy pro totéž."

Jedna z reakcí:

Nám, gojim, potažmo křesťanům, může být boj mezi ž  a Ž absolutně lhostejný, protože oba tábory nás svorně nenávidí.

MÁME-LI PŘEŽÍT, NESMÍME BÝT S IZRAELEM - ALE ANI PROTI NĚMU!!!

To, že je Evropa zaplavena muslimskými migranty a nacizovanými Ukrajinci, není náhoda. Obě skupiny mají k Židům nepřátelský poměr a mají motivaci jít na Izrael, zatímco Češi takovou motivaci postrádají. Proto jsou také nově příchozí systematicky zvýhodňováni proti Čechům. Nově příchozí budou také hlavní síly navlečené do evropských uniforem, podřízených evropskému velení, které stát Izrael zničí.  

O tom, že bude Izrael zničen:

DVOJÍ ALIJA, DVOJÍ IZRAEL

K rozhodnutí USA uznat Jeruzalém hlavním městem Izraele

Izrael - odhalení tajemství  (video)

Stát, který vznikl z lidské vůle, z lidské vůle také zanikne. 
Stát, který vznikl v potocích lidské krve, v potocích krve také zanikne. 
Bohužel, na tom nezměníme vůbec nic. 
*
TAK TO JE POZORUHODNÉ.

Dnes je už zřejmé, že se proroctví obsažená v Bibli naplňují. Ve videu "Izrael - odhalení tajemství" se ve 24 minutě říká, že stát Izrael stvořili Rothschildové, což koresponduje s poznatky uvedenými v článku "DVOJÍ ALIJA, DVOJÍ IZRAEL".

Idea státu Izrael vznikla v duchovním klimatu tzv. "rabínského" judaismu. O co tu vlastně jde?

Judaismus vznikl někdy v 3 tisíciletí př.n.l. 
Populárně viz:

Toto náboženství, jako náboženství věčné, spočívalo na 3 pilířích, totiž chrámu, veleknězi a oběti, což je zakotveno ve 3. Knize Mojžíšově 16:34. Tato forma uctívání Hospodina vzala za své zničením jeruzalémského chrámu v r. 70 n.l., kdy chrám, velekněz i oběti se zničením chrámu zanikly. 

Místo náboženství původního, věčného, které se transformovalo v novou vyšší formu, totiž křesťanství, Židé postavili judaismus s přívlastkem "rabínský", který se sice jako původní judaismus tváří, nicméně s ním nemá vůbec nic společného, protože chrám, velekněz i oběti v něm chybějí. 
Tím toto náboženství pozbylo věčného rázu a stalo se náboženstvím dočasným, tedy modlářstvím, které skončí s druhým příchodem Mesiáše, tentokrát v moci a síle, kdy modly zcela zmizí, viz Iz. 2:18,19.

Problém rabínského judaismu řeší i tento článek:

Vychází ze staré smlouvy smlouva nová - anebo rabínský judaismus?

V tomto duchovním klimatu Dr. Theodor Herzl, vtělil své představy o vzniku státu Izrael do své knihy "Der Judenstaat"

Z tohoto konceptu i z konceptů jiných vzniklý stát Izrael rozhodně není obnoveným královstvím izraelským (což potvrzuje první link), ale světským státem, vzniklým z vůle Rothschildů, což konstatuje video od 24 minuty. 

Je faktem, že na území Palestiny před vznikem státu Izrael, žili Židé, muslimové a křesťané v míru. Vznikem státu Izrael odešel z této oblasti pokoj. Proti vzniku státu Izrael byli i rabíni, kteří neztratili soudnost.

A protože tento stát vznikl v vůle Rothschildů, z jejich vůle také zanikne. Proti tomu nelze namítat vůbec nic. A proto v takovém státě domorodci, tj. Palestinci, nemají ani zdaleka taková práva, jako cizinci ve starém Izraeli.

V 5M. 23:8 se Židé vyzývají k tomu, aby si nehnusili Edómce, neboť to jsou jejich bratři. A dokonce ani Egypťany, protože byli hosty v jejich zemi. Dokonce ve 3M. 25:23 se říká, že země je Hospodinova a Židé jsou v ní jen hosté a přistěhovalci - což se ostatně praví i ve druhém linku.

Všechny tyto biblické zásady jsou v moderním státě Izrael popřeny - což přinese jen Boží soudy na tuto zemi. 

Všimněme si nenávistného projevu izraelského ministra obrany pana Yoava Gallanta, který přirovnává Palestince k lidské zvěři, která nebude mít žádní jídlo, potraviny, ani vodu, což nám zprostředkovává video od 54 minuty. 

JAKOBY HITLER MLUVIL!!!
TAK TOTO JE RASISMUS!, KTERÝ JINAK ŽIDÉ TAK ODSUZUJÍ!!
ZLOČINY PŘITAHUJÍ BOŽÍ SOUDY!!!

Kde je biblický princip, že Bůh stvořil člověka ke svému obrazu 1M. 1:26,27???

Tak Izrael má právo sypat bomby na nemocnice a křesťanské kostely v Gaze??? Kdo mu toto právo udělil???
Jistě, bez spolupráce" s Hamásem, který obstarává  záminky, by takové útoky byly neobhajitelné, což má svoji logiku. Když němečtí nacisté za 2. sv. války prováděli na dobytých územích "etnické čištění" s cílem, aby tato území byla "judenrein", tak to hodnotím jako zločin. Stejně tak hodnotím i "etnické čištění" prováděné Izraelem na palestinském území.

 Fašismus je mezinárodní; existoval fašismus italský, německý - tak proč by nemohl existovat fašismus židovský??? Je snad stát Izrael nekritizovatelný???

Dále se musím zmínit o drzosti dvou izraelských politiků, pánů Rama Ben Baraka a Danny Danona, kteří ve WSJ drze prohlašují, že uprchlíky z Gazy by měla převzít Evropa, která k nim prý!!! má závazek!!!


Víte, co to znamená?Z našeho hlediska je jasné, proč pan Rakušan hlasoval v červnu na Evropské radě pro migrační akt! Islamizovaná Evropa pak půjde na Izrael (link 1); tedy islamizace Evropy válku s Izraelem jen uspíší! Nemohu se zbavit dojmu, že si izraelští politici tuto válku přejí!

Z izraelského hlediska je pak jasné, že touto drzostí, omezeností a fanatismem  oba politici prakticky odepsali židovskou diasporu v Evropě. 
Podobně se zachoval před lety i izraelský rabín pan Baruch Efrati, který (viz první link) prohlásil, že islamizace Evropy je dobrou věcí


Žasnu nad omezeností a tupostí tohoto rabína!!! Nevidí si ani na špičku svého rabínského nosu!

Jenže jsou i Židé, kteří proti zločinné vládě Izraele protestují. Jedna paní, přeživší Osvětim, se  12. 11. t.r. v Torontu statečně pustila do kritiky politiky Izraele a na podporu Palestinců!!! (video nelze stáhnout)

Soucítím s lidem Palestiny, který v Gaze prochází nyní nezměrným utrpením. Soucítím i s občany Izraele, které vláda zradila tím, že nařídila armádě vyklidit část hraničních opevnění a tak umožnila Hamásu provedení útoku. Dále viz video - třetí link.

Ze zřejmé, že nás už do budoucna nic dobrého nečeká. Gibraltarský průliv je Achillovou patou vojenské moci USA ve Středomoří. Bude-li tento průliv uzavřen, pak se námořnictvo USA ve Středomoří, stejně tak i stát Izrael octnou bez zásobování, a tudíž v pasti. 

Osobně si myslím, že se Izrael sesype synchronizovaně s USA, a to nejpozději do konce roku 2025.

Modleme se hlavně za trpící palestinský lid!
Modleme se za mír v Gaze i na Ukrajině!!!

Obraťme svůj zřetel ke Kristu, našemu Spasiteli, který má moc nás vytrhnout ze všeho zlého, co přichází na svět!

Vložil: Tomas v Neděle, 26. listopad 2023 @ 08:27:31 CET (1177 čtenářů)
Více... | 108 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Prohlášení zástupců českých církví k manželství.
Etika

poslal oko

Jména podepsaných osob jsou zveřejněna na webu Církev.cz
(https://www.cirkev.cz/prohlaseni-zastupcu-ceskych-cirkvi-k-manzelstvi_25247).

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 03. srpen 2023 @ 23:49:09 CEST (613 čtenářů)
Více... | 2222 bytů | 7 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Dalajláma je stejný jako katolíci
ULTRAS

poslal Nepřihlášený

Probírala se tu opakovaně problematika katolických kněží a jejich skandálů. Ale jak vidno, na východě má duchovenstvo stejné zaměření. 

https://www.ac24.cz/zpravy-ze-sveta/dalajlama-polibil-dite-na-rty-a-pozadal-ho-aby-mu-vysal-jazyk/
Vložil: Tomas v Úterý, 11. duben 2023 @ 10:49:37 CEST (317 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Neskončí svět katastrofální atomovou sebevraždou??!!
Žhavá témata

poslal Frantisek100

1Když bylo ráno, uradili se všichni velekněží a starší lidu proti Ježíšovi, že ho připraví o život. ·  2Spoutali ho, odvedli a vydali vladaři Pilátovi. 


   Ježíše už mají ve své moci. Mohli zajistit už dávno nájemnou vraždu, což by se zdálo jednodušší, ale tím by poštvali lid proti sobě. Patřili by k hlavním podezřelým. Oni potřebují proces a veřejné odsouzení. Ten už částečně proběhl na veleradě. Z čeho je Ježíš obviněn?   ·  

63Ale Ježíš mlčel. A velekněz mu řekl: „Zapřísahám tě při Bohu živém, abys nám řekl, jsi-li Mesiáš, Syn Boží!“ ·  
64Ježíš odpověděl: „Ty sám jsi to řekl. Ale pravím vám, od nynějška uzříte Syna člověka sedět po pravici Všemohoucího a přicházet s oblaky nebeskými.“ ·  
65Tu velekněz roztrhl svá roucha a řekl: „Rouhal se! Nač ještě potřebujeme svědky? Hle, teď jste slyšeli rouhání.   

 Byl, obviněn  z náboženského zločinu. Prohlašuje se za Syna Boha. Ale židovské náboženství učí:  

1Bůh vyhlásil všechna tato přikázání: ·  

2„Já jsem Hospodin, tvůj Bůh; já jsem tě vyvedl z egyptské země, z domu otroctví. ·  
3Nebudeš mít jiného boha mimo mne. ·  
4Nezobrazíš si Boha zpodobením ničeho, co je nahoře na nebi, dole na zemi nebo ve vodách pod zemí. ·  
5Nebudeš se ničemu takovému klanět ani tomu sloužit. Já jsem Hospodin, tvůj Bůh, Bůh žárlivě milující . Stíhám vinu otců na synech do třetího i čtvrtého pokolení těch, kteří mě nenávidí, ·  
6ale prokazuji milosrdenství tisícům pokolení těch, kteří mě milují a má přikázání zachovávají.   


 Takže obvinění je jasné a nyní zbývá akt trestu a ten smí nakázat jen římská moc.     ·  

3Když Jidáš, který ho zradil, viděl, že Ježíše odsoudili, pocítil výčitky, vrátil třicet stříbrných velekněžím a starším ·  
4a řekl: „Zhřešil jsem, zradil jsem nevinnou krev!“ Ale oni odpověděli: „Co je nám po tom? To je tvoje věc!“ ·  
5A on odhodil ty peníze v chrámě a utekl; šel a oběsil se.  

 Jidáš vidí bezbranného Krista. Vidí, jak je ponižován a veden k tomu, kdo rozhodne o jeho smrti. Vidí Krista už jen jako hodného, bezmocného  a nevinného člověka. Toho je mu líto. Tohle přece nechtěl. On nezrazoval pro ten drobný obnos, za který nejde koupit ani kus úrodné louky. On věřil v nesmrtelnost Krista. Věřil v jeho moc. A nyní tohle padlo. On vidí tmu. Konec.  Nesplnilo se to, co očekával. Chtěl změnit něco, co nebylo v jeho moci. Nepochopil Boží plán záchrany. A proto sebevražda. 

   Nepáchá dnes lidstvo sebevraždu? Křestané podporují války a dál přilévají oheň do ohně. Proč se nepátrá po pravdě. Kdyby Jidáš pochopil Krista, mohl dopadnout jinak. Ani učedníci Kristovým slovům moc nevěřili. Vědí, že zítra bude trpět a umírat a oni poslední noc tvrdě spí. Je to normální, když někoho milujeme?  A věří svět Kristu? Neskončí svět katastrofální sebevraždou ??!!!    
Vložil: Tomas v Středa, 15. březen 2023 @ 18:46:59 CET (465 čtenářů)
Více... | 14 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Cizí prezident v ČR?
Společnost

poslal brusle7

Kde se najednou vzal? 

Dlouhá desetiletí jsme ho většina z nás neznali. Nebyl vidět ani v politice, ani jinak. 
A náhle tu máme nového prezidenta zvoleného lidem ve "svobodných" volbách 2023, minimálně na 5 let.
Není zatím můj prezident.
Neznám ho.
Volí zatím fráze o slušnosti s tím, že se ohrazuje proti neslušnosti (jeho první prezidentský projev).
Kdy uvidíme jeho slušnost ve skutcích?
Půjde s vládou a pětikoalicí, nebo s lidem, nebo sám za sebe?
Půjde s pravdou?
Bude jen kritizovat, nebo i vytvářet?
Zradí znovu, jako v době svého mládí?
Změnil se - nebo změní se?
Neznám ho.
Zvolili jsme si neznámo, nejistotu.
Bůh žehnej našemu prezidentovi, Bůh žehnej našemu lidu v ČR!
Vložil: Tomas v Středa, 15. březen 2023 @ 18:36:22 CET (580 čtenářů)
Více... | 37 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Máme sociální ne/spravedlnost?
Společnost

poslal brusle7

Ministr za KDU pan Jurečka a celá "Pětikoalice" intenzivně prosazuje snížit růst všech  důchodů (aktuálně probíhá prodloužené jednání v Poslanecké sněmovně za výrazného nesouhlasu opozice). Má v budoucnu docházet i k tomu, že lidé, kteří budou letos a v příštích letech žádat o starobní důchody, budou mít paradoxně nižší důchody než předchozí důchodci, i když půjdou do důchodu déle - tj. odpracovali více let a odváděli pojistné zpravidla déle (postupné prodlužování věku odchodu do důchodu). 


Chápu, že je třeba myslet ve státě na všechny lidi, i na rodiny, rodiče na rodičovské "dovolené" apod. Nechápu ale, že se plánuje šetřit právě na důchodcích, kteří v průměru 35-50 let odváděli státu povinné pojistné (od 15-25 ti let do 62-65 i déle).

Důchod není sociální dávka, ale návrat peněz důchodci, který peníze v produktivním věku státu povinně odvedl. Je strašné, jak mladí lidé říkají, že musí pracovat na důchodce (i když ti důchodci pracovali třeba do jejich 25-ti let na ně - na jejich školky, školy, studium, sportoviště, nemocnice, veškeré státní zázemí). Nedůstojná role. 

Naopak sociální dávky jsou často určené i pro ty lidi, kteří státu nikdy nic neodvedli nebo minimum  - což je v pořádku samozřejmě u dětí (sirotků v ústavech) či u zdravotně postižených, nikoliv u zdravých a práceschopných lidí v produktivním věku. I u dospělých také může samozřejmě dojít přechodně k nouzově potřebné situaci, ale nemělo by být státem podporováno dlouhodobě. 

Také dodnes nerozumím pojmu "samoživitelky" nebo "samoživitelé", který je zpravidla velmi zavádějící, pokud má dítě oba žijící rodiče. Nerozumím, proč by měla být od druhých ze státních peněz podpora navíc (u nežijících rodičů je podpora samozřejmá formou sirotčího důchodu). Zákon a povinnost živit své děti by měla být na rodičích, nikoliv na státu (kromě výjimek mimořádného zřetele, ne paušálně). Plodit neomezeně děti a myslet si, že se stát (a daňoví poplatníci) mají povinnost se pak dlouhodobě starat, je velké sobectví (místo výchovy k odpovědnému rodičovství se všemi důsledky).

Máme sociální ne/spravedlnost?
Do jaké míry mají přednost ukrajinští občané před českými lidmi v sociálním zabezpečení a  jistotách?
Jaký je pohled Kristův na aktuální ne/spravedlnost?
Vložil: Tomas v Sobota, 04. březen 2023 @ 19:16:06 CET (1106 čtenářů)
Více... | 94 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Modlitby za lidi ve vysokém postavení
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený    Především tedy prosím, aby se konaly prosby, modlitby, přímluvy a děkování za všechny lidi, za krále a za všechny ty, kdo jsou ve vysokém postavení, abychom mohli vést tichý a pokojný život ve vší zbožnosti a důstojnosti. 3 To je dobré a milé před Bohem, naším Zachráncem, 4 který chce, aby byli všichni lidé zachráněni a přišli k poznání pravdy.
Vložil: Tomas v Sobota, 04. únor 2023 @ 11:41:37 CET (726 čtenářů)
Více... | 1675 bytů | 26 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Konec klausismu, zemanismu, babišismu v Čechách
Společnost

poslal Nepřihlášený


Uff! To jsem si zhluboka oddychl :-)


Konečně po 20 letech marasmu budeme mít na Hradě za prezidenta slušného člověka.
Člověka, který není egomaniakem, narcistou, všeználkem, lhářem, mstivým psychopatem.

Budeme mít představitele, za kterého se nebudeme muset stydět, člověka, který se řídí zákony ČR  a Ústavou, demokrata, vědomého si našeho mezinárodního zakotvení a státní orientace v souladu s Ústavou.

Teprve nyní je završena revoluce listopadu 89.To si naše země snad ani nezaslouží
Vložil: Tomas v Středa, 01. únor 2023 @ 14:53:00 CET (571 čtenářů)
Více... | 36 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Jednou budem dál /aneb Petr Pavel
Společnost

poslal brusle7

Píseň v podání zpěváka a Petra Pavla po zvolení prezidentem. Také se Vám při tom chtělo zvracet?

 Znesvěcení této předrevoluční písně jako symbolu sametové revoluce! Hnus - nemohu se z toho vzpamatovat.

Když jsme tuto píseň v 80.letech zpívali se strachem z pronásledování policií, KSČ, STB apod., na jaké straně byl tehdy  pan Pavel? Proč se alespoň před jejím zpěvem národu upřímně neomluvil? Žádná lítost - jen maska, co chce lid slyšet?

Omlouvám se, zvracím beznadějí.
Vložil: Tomas v Středa, 01. únor 2023 @ 14:51:11 CET (416 čtenářů)
Více... | 23 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Bureš nebo Pávek?
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený

Jsem amatérským historikem, který je fascinován církevními dějinami, které vskrytu utvářejí politiku a jsou i v pozadí každé války. Z této perspektivy pak mohu s Danielem vyznat, že „On mění časy i doby, krále sesazuje, krále ustanovuje, dává moudrost moudrým, poznání těm, kdo mají rozum“ (Da 2:21) a spolu s autorem přísloví, že „královo srdce je v Hospodinových rukou jako vodní toky; nakloní je, kam se mu zlíbí“. (Př 21,1).

Vložil: Tomas v Středa, 18. leden 2023 @ 01:33:14 CET (1548 čtenářů)
Více... | 7379 bytů | 156 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Deset doporučení křesťanům k volbě prezidenta
Zamyšlení

poslal Nepřihlášený

Velmi brzy se na křesťanských portálech budou objevovat zaručené rady na kvalitního prezidentského kandidáta. Se svojí trochou do mlýna přijde angažovaný představitel velké evangelikální denominace, překladatelé Bible, pastor velkého sboru a samozřejmě editoři nejčtenějšího naddenominačního časopisu. Jejich názory se budou shodovat s doporučeními hlavních médií a s kandidátem navrženým nestrannou a vyváženou veřejnoprávní televizí a rozhlasem. Jistě své nezávazné přání vyjádří i lídři velmocí, jako EU a USA. Nebudu sice podobně doporučovat konkrétního kandidáta, ale dám několik rad, které jistě povedou ke stejnému závěru. Koho by tedy měl volit křesťan? Nabízím základní desatero: 

Vložil: Tomas v Čtvrtek, 22. prosinec 2022 @ 23:39:42 CET (854 čtenářů)
Více... | 8221 bytů | 71 komentáře | Skóre: 0Aktuality: ELON MUSK KOUPÍ TWITTER NA PRINCIPU SVOBODY PROJEVU
Etika

poslal Nepřihlášený

Church News Notes, 29. dubna 2022, www.wayoflife.org, fbns@wayoflife.org, 866-295-4143) – 25. dubna Twitter oznámil svůj souhlas s prodejem Elonu Muskovi za 44 miliard dolarů. Při té příležitosti Musk učinil následující prohlášení: „Svoboda slova je základem fungující demokracie a Twitter je digitální náměstí, kde se diskutuje o věcech zásadních pro budoucnost lidstva. 

Vložil: Tomas v Středa, 04. květen 2022 @ 00:35:09 CEST (639 čtenářů)
Více... | 1500 bytů | 7 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Žhavá témata

poslal Nepřihlášený


můžete publikovat, zkrátit a upravovat i rozšiřovat
---------------------------------------------------------------------Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Kde je slanost křesťanů ohledně Ukrajiny?
Slyším vyprávění, jak za celé nedělní kázání v jedné církvi tam prý pastor nezmínil ani jednou Ukrajinu, ani jednu modlitbu za mučené, vražděné a znásilňované Ukrajince a za zastavení  násilnických Rusů, zato různým církevním aktivitám se tam věnovalo času hodně.

Proč už se konečně křesťané neprobudí a neberou slova Ježíšova vážně, že jsme solí země, když řekl: Vy jste sůl země. Jestliže sůl ztratí chuť, čím bude osolena? Nehodí se již k ničemu, než aby ji vyhodili a lidé po ní šlapali.

Ta slova jsou totiž i velmi varovná, tak jako jsou varovná slova Ježíše o tom, že těm lidem ( a neříká, že by křesťanů se to netýkalo) kteří byli lhostejní k utrpení druhých  „Potom řekne: ‚Jděte ode mne, prokletí, do věčného ohně, připraveného ďáblu a jeho andělům!‘“ (Matouš 25:41). Často se v církvích zdůrazňuje ta pravda, že jsme zachráněni od toho, že bychom po smrti šli do pekla vírou v Ježíše a že jen dobré skutky nás do nebe nedostanou, ale Bůh nám v bibli také říká, že víra bez skutků je mrtvá!

Chápu, že málokdo má tu odvahu a okolnosti aby šel se zbraní v ruce bojovat proti vraždícím, znásilňujícím, fašistickým ruským hordám na Ukrajinu. Sám nemám tolik odvahy, jako moje máma, která za války v koncentráku mnohokrát neskutečným způsobem riskovala svůj vlastní život před očima esesáků, jen aby pomohla tamním vězňům.

Ježíš nám ale přece říká co máme dělat:  bděte a modlete se! A to není, tak nebezpečné a náročné jako to co moje máma dělala v koncentráku a přesto to mnozí křesťané pro záchranu Ukrajiny nedělají. Dokonce i když už je člověk starý, nemohoucí nebo i nemocný, tak může svými modlitbami pomáhat druhým a nyní hlavně fašistickou okupantskou ruskou armádou sužovaným Ukrajincům a ovlivňovat děj kolem sebe - pokud je tedy skutečně věřící a nemá smůlu, že je v nějaké církvi, která už na Boží zázraky a moc modlitby nevěří a tuto víru prvních křesťanů v něm neubila.

Když jsme s hrstkou věřících kamarádů začali v Göteborgu chodit do míst kde se scházeli kriminálníci a prodávaly drogy, kam se ani policie moc neodvažovala, (jen zřídkakdy a to v po zuby ozbrojeném pětistupu) a kde jsme občas viděli, jak teče krev při rvačkách s noži, tak jsme ale měli tu výhodu, že jsme měli za zády skutečně věřící baptistickou církev s asi 500 členy. Krom toho, byla většina z nich v důchodu, takže měli spoustu času se za nás modlit abysme to nejen přežili, ale aby jsme těm kdo se tam chtěli dostat z alkoholismu a závislosti na drogách ukázali v modlitbách k Ježíšovi, že On žije, slyší modlitby má je rád a dělá zázraky (což se tam taky skoro po každé dělo). Poprvé, co jsme tam přišli, se sice tamní prostitutky agresivně vrhly na holky v naší skupině, ale po dvou minutách tam ty samý prostitutky klečely na cementu a brečely jak želvy, protože moc Ducha Svatého tam díky modlitbám byla hmatatelná a Bůh tam dělal zázraky. I mě tam Duch Svatý takhle ochránil. když jeden kriminálník prohlásil, že pokud nemám černý pás z karate, tak se odtamtud naživu nedostanu. Začal kolem mne kroužit připraven k úderu, ale pak prohlásil: "ne ty seš na mě moc silný"  což byla zjevná blbost, protože žádné karate jsem nedělal, on byl skoro o hlavu větší a asi o 30kg těžší než já, ale chápu  že ta moc Ducha Svatého tam byla, a Bůh je silnější.
Tuhle víru v moc modlitby by konečně křesťané v Čechách měli pochopit a už konečně začít praktikovat a nepřehlížet fašistické vraždění co Rusové páchají na Ukrajině. Chápu, že my jsme měli tu výhodu, že naši misionáři nás hodně povzbuzovali, když vyprávěli o zázračných uzdraveních co Ježíš dělá v Africe a kde se jim občas lidé během kázání vznášejí půl metru nad židlí i jiné příhody. Také jsme měli skvělého stařičkého pastora, co vždy když skončil kázání, tak neopomněl pozvat každého, kdo potřebuje uzdravení, aby šel dopředu, vkládal na ně ruce, modlil se a Ježíš lidi uzdravoval od rakovin a jiných nemocí. A bylo to díky modlitbám těchto lidí co jsme tam mezi kriminálníky viděli tolik zázraků, že oni sami žasli a obraceli se na víru v Ježíše.
Pokud máte smůlu, že ve vašem okolí jsou jen impotentní církve, kde se lidé pravidelně, při každé bohoslužbě nemodlí a tak tam žádné zázraky Bůh nedělá, tak se zkuste spojit alespoň přes internet se skutečně věřícími křesťany a modlit se přes internet, nebo se s pár kamarády  domluvit a scházet u vás doma na modlitební, a modlit se aby vás Ježíš svým Duchem Svatým naplnil a používal si vaše modlitby. Když vytrváte, tak i vy sami  můžete vidět zázraky, co první křesťané zažívali v bibli ve skutcích apoštolů (a co jsme my viděli ). Katolický kněz Alvaro Grammatica (z Litic u Plzně) který je naplněn Boží mocí a Bůh skrze něj uzdravuje před lety  dělal i jakési dobré semináře o tom jak můžete být naplněni mocí Ducha Svatého (s manželkou jsme se jich zúčastnili) a možná je pořádá idnes.
Manželka slyšela kázání jakéhosi vlažného pastora nebo kazatele, který blábolil něco rozplizlého o tom, že jako křesťané, nepotřebujeme mít jasno na čí straně v té válce na Ukrajině stojíme, což ovšem mluví zřetelně o tom že tenhle člověk (nebo soudruh) už žádnou špetku slanosti v sobě nemá, nebo je to jeden z těch soudruhů kolaborantů, a vlastizrádců - komunistů, co schvalovali a ospravedlňovali okupaci naší země rusáky v 68 roce a nyní ospravedlňují agresi fašistického Putina na Ukrajinu. putinovými žvásty, že zachraňuje rusky mluvící Ukrajince, když v televizi mohou vidět jak Rusáci vraždí ženy a děti a ničí všechny civilní budovy i v rusky mluvícím Mariupolu. 
Když už jsme si jako lidstvo sebrali ten dar rozeznávat dobro a zlo, tak nám to ale dává zodpovědnost stát vždy na straně dobra a dostatečně slaně proti zlu, ten kdo je zbabělec a chce být vždy neutrální může dopadnout jako ti kdo se do království nebeského nedostanou ( Zjev. 21:8  Avšak zbabělci, nevěřící, ti, kdo propadli modlářské ohavnosti, vrahové, smilníci, kouzelníci, modloslužebníci a všichni lháři mají svůj díl v jezeře, které hoří ohněm a sírou, což je smrt druhá.”)
Izjáš 5:20  Běda těm, kdo říkají zlu dobro a dobru zlo, kdo vydávají tmu za světlo a světlo za tmu, kdo vydávají hořké za sladké a sladké za hořké!
ovšem roztomilá sametovost s jakou byli komunisté v Česku tolerováni ve vládě, zatímco fašisty kteří vyvraždili jen zlomek lidí co komunisti, byli pronásledováni tvrdě, to není řešení a Ježíš nám naznačuje že  možná ty vlažné pastory pro které láska k Bohu a boží bázeň není tak důležitá a co nějaké horlení pro boží bázeň - nenávidět zlo a milovat spravedlnost a pravdu považují za ne důležité, tak možná i  vyplivne ze svých úst.Zjev.3:16
př.8:13  Bázeň před Hospodinem znamená nenávidět zlo; nenávidím povýšenost, pýchu, cestu zlou, proradná ústa

Moje odvážná máma nejenže v kpravidelněoncentráku riskovala svůj život, když kradla esesákům před nosem léky a jídlo které rozdávala vězňům, ale tak jako Čapkova matka vložila nakonec do rukou syna i pušku aby proti zlu bojoval, tak moje máma jediným slovem neprotestovala, a neřekla ani jedno káravé slovo svému šestnáctiletému synovi, když jsem v prvních dnech ruské okupace  naší země vyráběl po domácku patrony plněné silným elektronovým prachem do svého těžkého 9mm revolveru (který jsem získal ve škole výměnou za vzduchovku ) ani když za mnou přišel kluk od sousedů a daroval mi krabici mauserových patron do mé stařičké vojenské pušky a my se připravovali, že až nám to v rozhlase dovolí, tak půjdeme proti okupantským Rusákům bojovat.

Asi to bylo dané tím, že se máma v koncentráku setkala nejen s těmi německými fašisty ale i s tou  znásilňující sebrankou rudé armády. 
Říkala mi totiž, že Rusové byli horší než Němci (2 německé dozorce z koncentráku kde máma byla také po válce na soudu osvobodili, protože se za ně vězni přimlouvali ) . Říkala, že s Němci se často dalo domluvit, ale Rusové, že jsou suroví primitivové. Němci v autobusu opustili koncentrák dlouho před příjezdem Rusů a když potom přijeli Rusové, tak prý sebou odvlekli některé židovské vězně. Když jsem se jí později ptal co to bylo za vězně které Rusové odvlekli, tak už  ale o tom nechtěla mluvit. Také mi kladla na srdce, abych nevěřil komunistickým lžím, že Prahu osvobodila rudá armáda, protože to byli Vlasovci co ji osvobodili před nimi.
Proto je tak důležité abychom se za Ukrajinu modlili a modlili se proti těm fašistickým, násilnickým Rusům, kteří se od války nezměnili a tak jako byli ve skutečnosti fašisté,již tehdá,když s Hitlerem uzavřeli pakt a společně s ním pak napadli v roce 1939 Polsko kde popravili několik tisíc polských důstojníků, tak je ruská armáda fašistická i dnes, když na Ukrajině vraždí svázané civilisty, ženy a děti, znásilňují, rabují, bombardují nemocnice porodnice,, školy a srovnávají se zemí i téměř všechny civilní budovy v převážně rusky mluvících oblastech o kterých lhali, že je jdou zachraňovat.
Protože jak novodobý Hitler - Putin, tak jeho generálové otevřeně prohlásili, že jejich cílem není jen Ukrajina ale i všechna území která dříve Rusové uchvátili - inkluzive naší země a chtějí okupovat znovu i nás,   Takže na Ukrajině bojují Ukrajinci i za nás a je třeba jim co nejefektivnějšími zbraněmi pomáhat a také se za ně neustále modlit.  
Tak jako Hitlera nějaké ústupky ve formě mnichovské dohody neuspokojily, tak toho nového ruského hitlera nějaké zbabělé ústupky co kolaborantské tendence Orbána či SPD a Okamury o nedodávání zbraní Ukrajině také nezastaví. 
Češi by si ale měli dobře zapamatovat kteří lidé a které strany se chovaly kolaborantsky a vlastizrádně když svými výroky a snahami chtěli omezit obranu Ukrajiny před fašistickým Ruskem a nikdy je už nevolit.

Především se máme modlit proti těm démonům kteří Rusy vedou k agresi a prosit Boha aby je zastavil a aby vedl ruský vojáky k pokání, tak aby už proti Ukrajincům neválčili, ale aby jim odevzdali své zbraně a nechali se zajmout, nebo utekli. Pokud pokání nebudou chtít dělat tak ať je ochromí nebo oslepí jako to udělal v skutcích 13:11 s Elymasem a modlit se za ochranu Ukrajinců.

Je také potřeba se modlit za Ukrajinu a proti Ruským agresorům každý den a často, protože tak nás to v bibli Ježíš učí se modlit, (aby Bůh zjednal spravedlnost ) v příkladu o vdově která stále chodila za soudcem aby jí zjednal spravedlnost a nevzdávala se dokud to neudělal.

Některé církve ale učily nesmysly o tom, že stačí se jen jednou pomodlit např. za nemocného a to stačí. Je sice pravda, že když jsme se s Harvest International modlili v Popradě za slepé oči, tak je Ježíš uzdravil téměř okamžitě, ale když za mnou v Thajsku přišla s prosbou o modlitbu žena která byla na jedno oko naprosto slepá a na to druhé ztrácela zrak, tak po první modlitbě jen začala vidět barvy na to slepé oko a až teprve po druhé a třetí modlitbě začala rozeznávat i detajly. Ježíš sám se modlil i vícekrát, když se modlil za slepého člověka tak ten mu řekl: 
  • „Vidím lidi, vypadají jako stromy, a chodí.“ Potom mu znovu položil ruce na oči; slepý prohlédl, byl uzdraven a viděl všecko zcela zřetelně.
  • Proto je třeba abychom se stále a pravidelně za Ukrajince a proti ruským fašistům nadále modlili a nebyli slepí k surovému vraždění civilistů a ničení civilních budov na Ukrajině, která statečně bojuje proti arogantním agresorům i za nás a naší svobodu..
Vložil: Tomas v Čtvrtek, 14. duben 2022 @ 08:35:12 CEST (3838 čtenářů)
Více... | 368 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Kam kráčíš, křesťanství?
Společnost

poslal Nepřihlášený

Tomáš Halík a Marek Orko Vácha z Akademické farnosti Praha – Salvátor chtějí navrhnout jednoho Komika, co hraje penisem na klavír na Nobelovu cenu míru. Když se naučím také hrát penisem na piano jako ON a budu se vyhýbat placení daní jako On, navrhnou mne také na Nobelovu cenu míru? 


Jinými slovy - co je ještě křesťanství a kdo je ještě křesťan? Nedochází náhodou v přímém přenosu k odhalení falešných křesťanů, kteří se za věřící pouze vydávali a ve skutečnosti nemají nic společného s vírou v biblického boha, pouze parazitují na zbožnosti obyčejných lidí? 

Nedisponuje církev nějakými sebeočistnými mechanismy, aby takové pseudozbožné vyvrhli z úst? 

Když se za křesťana vydává nějaký miliardář jezdící 350 km/h po dálnici, tak je to jen ukázka malosti a komplexů. A není to církevní představitel, nýbrž pouze cvok, co cosi o sobě prohlašuje. Ale v případě Halíka a Váchy - to jsou přece představitelé církve. 

Chápu, když církev dělá charitu, ubytovává uprchlíky, sympatizuje s lidmi z postižených oblastí. Ale něco úplně jiného je, když se církevní představitelé (nikoli jen řadoví pobožní) snaží manipulovat s  veřejným míněním a chtějí "blahořečit" zjevně nemorální osoby, které mají osobní bezprostřední podíl viny na obrovském neštěstí své země.
Vložil: Tomas v Pondělí, 04. duben 2022 @ 11:13:35 CEST (1185 čtenářů)
Více... | 117 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Falešný vládce světa
Společnost

poslal dzehenuti

Volodymyr (Vladimír) je mužské jméno slovanského původu. Vykládá se jako Vládce světa (míru) no koho by to napadlo, že zrovna tam se usídlí Satan, kterého bude oslavovat celý svět dokonce více než Ježíše. 


 A vyhání-li Satan Satana, rozdělil se sám proti sobě. Jak tedy obstojí jeho království?

Jestliže Satan povstal sám proti sobě a rozdělil se, nemůže obstát, ale je s ním konec.
Vložil: Tomas v Sobota, 05. březen 2022 @ 23:27:18 CET (439 čtenářů)
Více... | 7 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Bůh proti sobě poštval Ukrajinu a Rusko?
Etika

poslal Nepřihlášený

Obě země mají jako státní náboženství křesťanství nebo jsou na něj hodně napojené, na své církve, hlavně pravoslavné a na Ukrajině i nějací ti katolíci a tak.

Takže obě země se odvolávají na své hodnoty a boha a vlast. Kde ale stojí bůh?

Proč se vyčerpávají dvě křesťanské země a ještě na sebe povolávají muslimy? Putin Čečence a Ukrajinci Tatary. Je mi z toho zle.

Ježíš, jestli to vidí, už musí zakročit, ale když nezakročil ani při 2.světové? Nebo nechal zvítězit Stalina?

No, není to pěkné, Ježíše mam normálně rád, ale teď mě zklamal. Nemá se na to dívat, ale má už nás všecky spasit!!!!
Vložil: Tomas v Středa, 02. březen 2022 @ 11:15:28 CET (1394 čtenářů)
Více... | 111 komentáře | Skóre: 0Aktuality: O princezně se ......ou hvězdou na čele
Humor

poslal Nepřihlášený

O princezně se ......ou hvězdou na čele (a vůbec všude)
 Byla jedna princezna. Její království nebylo nijak zvlášť bohaté a tak si jí někteří sousedé nijak nepovažovali, a to až tak, že když už v tom království něco hezkého vyrostlo, nebo se urodilo tak nějakým zvláštním hnutím své myslí se domnívali, že je to jejich ( a pozor to není narážka na nová náboženská hnutí, to je úplně jiné hnutí).Tohle hnutí vám tak nějak vyvolává pnutí, a to pnutí celosvětové. Z těch sousedů v tomhle hnutí s pnutím naprosto vynikal a ani nevíme proč zrovna Von, nějakejvám  Kazisvět. Už jeho pantáta na tom v tomhle směru nebyl zrovna nejlíp. Všude vám vyvážel ty hvězdy zmíněný už v nadpisu. A zrovna do toho ne moc bohatýho království jich vývez tolik, že by s nima mohli dláždit ulice. Proto jí ta místní princezna měla i na čele. No nedívte se byla ještě víceméně pubescent a ty takovýhle věci prostě dělají. Někteří jiní si tu hvězdu dali doma na hák a tak jí tam měli takhle na háku. A jiný jí měli zase jinde, ale o tom není  vůbec slušné mluvit. Vona ta princezna byla taky takovej jako sirotek. Její veliká matička se jí vám ani nevíme jak zřekla a i když se teď nějakej ten taťka jako hlásí, tak když ale vidí, že se hlásí i Kazisvět nějak se mu tam místo jedničky plete zpátečka. Mají tam taky (jako mi v tý naší krásný pohádce) takovou tu chůvu, je u ní jen drobnej problém, že je taky na hvězdy, je to taková supervědma, co jich má okolo tý svý kebule dokonce dvanáct a ještě k tomu pozlacenejch (myslím, že z peněz daňových poplatníků). Jak je proti ní ta naše chůvička z pohádky malinká. Co však té malé ale naší chůvičce střediskové může ta vopentlená závidět je ta vrcholná scéna při ántré dementa Kazisvěta s jeho plechovou kavaléríí:

U nás už to také zkusil, ale ti ho znali.

Kdo ?

Všichni lidé !!!

 
Vložil: Tomas v Středa, 23. únor 2022 @ 23:24:14 CET (408 čtenářů)
Více... | 2 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Dopis Václava Klause kardinálu Dominiku Dukovi
Katolicismus

poslal rosmano                                          V Praze dne 10. února 2022


Vážený pane kardinále,

   již jsme se řadu týdnů neviděli, naposledy při Vaší velmi milé návštěvě našeho institutu v polovině prosince loňského roku, ale nyní cítím potřebu vyjádřit Vám svůj dík a ocenit Vaše mimořádně přesvědčivé vystoupení na obranu papeže Benedikta XVI., který je už po několikáté předmětem útoku progresivistických sil a seskupení. 
   Vaše včerejší rezolutní a jasné vystoupení v německém týdeníku Die Tagespost si zaslouží stejně nevyhýbavou pochvalu, a to nejen zevnitř katolické církve, ale i ode všech z nás, kterým jde o pravdu a její obhajobu. Papeže Benedikta XVI. jsem si vždy nesmírně vážil a vážím dosud. Po nedávném neopodstatněném útoku progresivistů všeho druhu na australského kardinála Pella je útok na papeže Benedikta XVI. pokusem znevážit – pod záminkou boje proti selháním některých jedinců v katolické církvi – další významnou instituci světa, která soudobému vzepětí progresivismu dosud vzdoruje. Jsem přesvědčen, že nelze mlčet, neboť mlčení bylo už mnohokráte cestou k prosazení do té doby zdánlivě nemožného. 
   Vážený pane kardinále, ještě jednou Vám děkuji za Vaše vystoupení.

S úctou  
Václav Klaus


Jeho Eminence
ThLic. Dominik kardinál Duka, O.P.
Arcibiskupství pražské
Vložil: Tomas v Neděle, 13. únor 2022 @ 15:05:53 CET (621 čtenářů)
Více... | 30 komentáře | Skóre: 0Aktuality: Moderní Jonáš ve velrybě
Zajímavosti

poslal Nepřihlášený

    "V tlamě velryby. Keporkak pozřel potápěče, po chvíli ho zase vyplivl     12. června 2021  11:54     Lovec humrů Michael Packard z Massachusetts byl přesvědčený, že nadešla jeho poslední chvíle. V pátek se ho totiž snažil pozřít keporkak. Šestapadesátiletý Američan už se v duchu loučil s rodinou, když tu si kytovec svou volbu oběda najednou rozmyslel. A asi po třiceti se*****ách Packarda vyplivl. Po propuštění z nemocnice to potápěč řekl televizní stanici WBZ.   "

  Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/keporkak-spolkl-potapece-a-zase-ho-vyplivl-michael-packard.A210612_095250_zahranicni_kha
Vložil: Tomas v Úterý, 15. červen 2021 @ 00:07:40 CEST (391 čtenářů)
Více... | 10 komentáře | Skóre: 0
Stránka vygenerována za: 0.30 sekundy