Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Barbora.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 5, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 313, komentářů celkem: 423281, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 94 návštěvník(ů)
a 2 uživatel(ů) online:

gregorios777
rosmano

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115642250
přístupů od 17. 10. 2001

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 02. listopad 2016 @ 08:58:29 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/


  Miminka určitě nekřtíme. 

  U miminek čekáme na ta miminka. Ještě než se objeví na světě, modlíme se za ně a čekáme, až přijdou. S miminky pak už nečekáme na nic. Ještě když jsou v bříšku maminky, modlíme se za ně, mluvíme k nim Boží slovo i naše slova, vůbec nehledíme na jejich mentální vyspělost, úplně normálně si s nimi povídáme, i když "odpovídají" třeba jen boulí na bříšku maminky. Jakmile se narodí, děláme totéž, co dělali lidé před Bohem od začátku: Okamžitě je přineseme k Pánu Ježíši, aby se jich dotknul. Nečekáme na nic, ani na osmý den, ani na třetí den. Okamžitě je bereme do rukou, okamžitě jim žehnáme, úplně stejně, jako to dělal Ježíš. Ani na mentální vyspělost nehledíme. Od nejmenšího mentálně nevyspělého miminka tomu miminku mluvíme dobré Boží slovo a od nejmenšího miminka se s tím miminkem bavíme. A nevadí nám, že "odpovídá" například jen úsměvem. Od nejmenšího miminka mu žehnáme a od nejmenšího miminka žijeme společně pro Boha.

  Protože jsme oddělení pro Boha, patříme Bohu a žijeme pro něj, jsou i naše miminka oddělená pro Boha, patří jemu a žijí pro něj. Není potřeba je "křtít" ve vodě, neděláme zbytečné a nesmyslné věci. Není co pohřbívat, uzavírat. Miminka nejsou určena k pohřbu, ale k životu.

  Vztah s naším bohem se také liší od vašeho boha, co si jeho podobu mentálně silní jedinci vykreslili vznosnými slovy a odhlasovali na svých koncilech. Vztah s naším Bohem není "mentální", neleží v úrovni "kvality mentality" či jiných duševních schopností. Proto také mentalitu a mentální schopnosti lidí neřešíme, tak jako to děláte vy. S naším Bohem to není potřeba. To, co řešíme, je srdce člověka, ne jeho mentalitu a mentální schopnosti.

  U křtu ve vodě obvykle na nic nečekáme. Ve chvíli, kdy člověk uzavře smlouvu s Bohem (tu smlouvu, o které Vojta Kodet ve svém kázání mluví, tu smlouvu, jejíž uzavření je pro každého z nás nejdůležitějším dnem našeho života), je takový člověk co nejdříve bez zbytečného odkladu pokřtěn ve vodě. Pokud se na něco čeká, tak je to než se dojde k vodě. Někdy se čeká na to, než se sejdou lidé, protože pohřeb a důstojné rozloučení s mrtvolou je také slavnostní a důležitá událost v životě lidí.

  Toník


| Nadřazený

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Středa, 02. listopad 2016 @ 08:58:48 CET
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Toníku, že se nestydíš tímto způsobem převracet smysl mých slov! To jsi Kristův? Kde konkrétně já někoho vylučoval ze spásy? 

  Já převracím smysl tvých slov? V čem jsem převrátil smysl tvých slov?

  Nebyl jsi to snad ty, kdo ve tvých vlastních slovech vylučoval lidi tvou "logikou" ze spásy? Kdo to tedy psal pod nickem oko a vylučoval ze spásy "všechny, kdo vašeho mentálního poznání nejsou schopni", když jsi to nebyl ty? 

  Píše snad za tebe někdo jiný?

  Nebyla to snad tvoje myšlenka? Čí tedy byla, když nebyla tvoje? Vyšla z tvé klávesnice, pod tvým nickem. Ty vypustíš nějakou myšlenku a teď se k ní nehlásíš?

  Moje určitě nebyla. My nikoho ze spásy nevylučujeme, jako to děláte vy. Nežijeme vaše dohady kdo je či není vyloučen ze spásy. Jsou to jen a jen vaše náboženské dohady, vaše "logika". To, že se omylem váš styl uvažování drze snažíš nacpat druhým neznamená, že "vylučování ze spásy" není jen a jen vaše.


 Opravdu si to myslíš, že Kristus by jednal jako ty?

   Jak jednal Kristus s těmi, co vylučovali jiné z plánu spásy si můžeš přečíst v našem učení. Snad by nejednal jako ká, ale budu rád, když já budu jednat jako on. Určitě myšlenky těch, do druhé vylučovali ze spásy, nepřijímal. Ani já to dělat nebudu.


Tvrdím, že my na mentální vyspělost vůbec nehledíme, že křtíme všechny bez rozdílu, včetně miminek

  To je divné. Tady v diskuzi se zmíňky o mentální vyspělosti objevují téměř a jen pod nickem "oko", a to stále dokola, už jsem dívání na mentální vyspělost četl v příspěvcích oka tak odhadem 10x za tu dobu. Když se podívám do historie, nick "oko" tu o mentální vyspělosti psal v 50 příspěvcích, pak pozorovatelnik, greg, jaela, ale ti mnohonásobně méně, než jak tu o mentální vyspělositi psal nick oko.

  Kdo to tedy je, co tu pod nickem "oko" stále hledí na mentální vyspělost, když to nejste vy?


Vy však miminka nekřtíte, vy "čekáte". 

  Ne, Stando, neuvažujeme jako vy, abychom "čekali".


Proč tedy tak zjevně lžeš a obracíš své bludy proti mě? Jestli nejsi schopen poctivého dialogu, je to pro mně jen ztrátou času.

  Koukám, že už jsi "diskuzně v koncích", jak vaše uvažování nazval trefně Martino, že už neumíš nic jiného, než útočit na osobnost člověka?

  Co je jako ten můj blud? Tvůj výmysl z tvé "logiky" o vylučování lidí ze spásy?

  V čem je má lež? Že tvé výmysly a bludy o mentální vyspělosti a vylučování nedostatečně mentálně zdatných ze spásy nepřijímám? 

  No, to určitě nepřijímám, a nebudu ani do budoucna.

  Toník


| Nadřazený

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: R (Skóre: 1)
Vložil: Myslivec v Úterý, 01. listopad 2016 @ 10:34:46 CET
(O uživateli | Poslat zprávu)
Nebav se o křtu modloslužebníku, když vydáváš za křest to, co křtem není. ŘK "křest" miminek NENÍ KŘTEM! A tak jednoduše a krátce ti to Cizinec nedokáže napsat!

Takže pro příště Oko, až budeš psát něco o KŘTU, tak do toho netahej tu antikristovu řk parodii, která křtem není a nikdy nebyla. A znovu a znovu ti budu opakovat.

1) Víra je boží dar! Proto se NIKDO z lidí za tento dar nemůže zaručit! Nikdo, ani farář, ani kmotři, ani rodiče, ani farnost! Což ovšem římská nevěstka klidně dělá a poskytuje za Boha záruky!!!

2) Při křtu je třeba VĚDOMÉ přijetí Krista za svého spasitele! Vědomého křtu předchází POKÁNÍ! To u miminek možné není! Což římské nevěstce vůbec nevadí, jelikož rozhoduje za Boha i lidi- lidské miminka!!!

3) Křest vodou je obřad pozemský, kde voda symbolizuje očistnou boží milost. Pozemský křest je křtem pokání a přijetím (uvědoměním si potřeby) Krista za svého jediného spasitele. Po křtu vodou se stává křesťan Bohem povolaným.

4) Znovuzrození se v Kristu je obřad nebeský, kdy Kristus křtí Duchem svatým. Po svém znovuzrození se kristovec stává Bohem vyvoleným.


Žádný z těchto čtyřech bodů ten tvůj "křest" miminek nesplňuje! To co ty Oko nazýváš křtem, je OHAVNOST! Nejsi křesťan, nejsi kristovec, jsi jen modloslužebník, kterému v dětství nalhali, že je křesťanem. Krutá pravda o tobě. Pravda ke které se zde v diskusi nevědomě ty sám doznáváš, když odhaluješ těžkopádnost své skutkové "víry", a když sám o sobě odhaluješ, že vlastně žádný vztah s Bohem nemáš, i když bys moc chtěl. Jenže plesnivějící a zneuctitelný oplatek, ani tvoje sebevětší samospásná snaha, tě k Bohu nepřiblíží ani o píď..


| Nadřazený

Stránka vygenerována za: 0.42 sekundy