Grano Salis NetworkGrano SalisGranoChatMusicalise-KnihyModlitbyD K DKřesťANtiqC H M IMOSTYNotabeneECHO 
Vítejte na Grano Salis
Hledej
 
Je a svátek má Blanka.   Vytvoření registrace
  Článků < 7 dní: 6, článků celkem: 16543, komentáře < 7 dní: 242, komentářů celkem: 423161, adminů: 60, uživatelů: 5230  
Vyzkoušejte
Jednoduché menu

Úvodní stránka

Archiv článků

Protestantské církve

Veřejné modlitby

Zpovědnice

e-Knihovna

e-Knihy pro mobily

Kam na internetu

Soubory ke stažení

Recenze

Diskusní fórum

Tvůj blog

Blogy uživatelů

Ceny Zlatá Perla

Ceny Zlatá Slza

Doporučit známým

Poslat článek


Tip na Vánoční dárek:

Recenze
Obsah
OBJEDNAT


GRANO MUSICALIS

Hudební portál
GRANO MUSICALIS
mp3 zdarma

Velký pátek

Vzkříšení


Pravidla


Kdo je online
Právě je 85 návštěvník(ů)
a 0 uživatel(ů) online:


Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde

Polemika


Přihlášení

Novinky portálu Notabene
·Selhání pøedstavitelù Jižních baptistù pøi ochranì obìtí sexuálního zneužívání
·Sbor Bratrské jednoty baptistù v Lovosicích vstoupil do likvidace
·Informace z jednání Výkonného výboru BJB dne 10. kvìtna 2022
·JAS 50 let: Adrian Snell, trièko a beatifikace Miloše Šolce
·Online pøenosy ze setkání všech JASákù k 50. výroèí pìveckého sboru JAS
·Prohlášení tajemníka Èeské evangelikální aliance k ruské agresi na Ukrajinì
·Jak se pøipravit na podzimní vlnu?
·Kam se podìly duchovní dary?
·Bratrská jednota baptistù se stala èlenem Èeské eavngelikální aliance
·Patriarcha Kirill v Západu vidí semeništì zla a sní o vizi velkého Ruska

více...

Počítadlo
Zaznamenali jsme
115628258
přístupů od 17. 10. 2001

Za obsah komentáře zodpovídá jeho autor.

Není povoleno posílat komentáře anonymně, prosím registrijte se

Re: Svoboda začíná a působí v nás (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Neděle, 07. duben 2019 @ 09:17:59 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/

  Ahoj Wollku

  Když ti nebylo jasné, pro co jsem (přes to, že jsem jasně napsal, pro co jsem, že jsem pro svobodu) zajímalo by mne, jak uvažuješ v jiných věcech.

  Vedle v diskuzi si lidé psali o příběhu cizoložnice, přivedené před Ježíše [obohu.cz].

Ježíš řekl: „Kdo z vás je bez hříchu, ať na ni první hodí kámen.Ježíš vlastně přikázal onu cizoložnici (nikoliv smilnici) kamenovat, ale pod podmínkou, že ji budou kamenovat ti, kdo jsou sami bez hříchu.

  Rozumíš tomu také tak, jako Vota? 

  Chápeš Ježíšovo slovo jako příkaz kamenovat pod podmínkou? 

  Rozumíš tomu Ježíšovu slovu jako souhlasu s kamenováním té cizoložnice?

  Pokud uvažuješ zcela přísně logicky, tak bys tomu měl takto rozumět, je to tak?

  Toník
| Nadřazený

Re: Svoboda začíná a působí v nás (Skóre: 1)
Vložil: Cizinec (info@cizinec.com) v Sobota, 06. duben 2019 @ 10:25:49 CEST
(O uživateli | Poslat zprávu) http://www.cizinec.com/
Tady už vidím mnohoznačnost. Jinými slovy, rozumím tomu tak, že pokud někdo krade za svoje, tak se s tím autor věty vyslovuje souhlas. A toto je to, o co mi jde o počátku.

  Ano, chápu. Sice často píšeš o schopnosti vcítění, empatie, ale když dojde na praxi, je tvá schopnost vcítění a porozumění pryč. 

  Nevadí, budu to nadále brát v potaz a vyjadřovat se co nejprecizněji to jde.


Točil jsi, a já  tak byl nucen hledat konstrukty, jak Ti přiblížit mou původní otázku. A explicitně toto jsem zmiňoval mnohokrát. 

  Wollku, tyhle tvé drzosti a sprosťárny, převracení, osobní útoky jsem komentoval už vedle v diskuzi [granosalis.cz]. Vzhledem k tomu, že v tomto lživém stylu "diskuze" pokračuješ, jen připomenu, jak to bylo.

Napsal jsi tehdy v diskuzi: "Řada těch Tvých Židů praktikovala např. mnohoženství a přesto byli ve své době za hrdiny a vzory... mám tomu rozumět, že toto jsou Tvé ideály? Třeba tolik opěvovaný David těch žen, které poznal, měl hned několik. Toto je v pořádku?"

  Na to jsem ti psal že David je i můj David, že "Ti Židé jsou i mí Židé. Mnohoženství je za určitých podmínek určitě v pořádku a chlap, který se dokáže postarat o několik žen je hrdina a vzor. Už jen když se dokáže postarat o jednu ;-)"

  Dále jsme se bavili o tom, zda je mnohoženství je či není v pořádku, zda je či není problém, ptal jsem se tě, zda je v NZ něco proti mnohoženství. Místo toho, aby ses jasně vyjádřil k tématu, uhnul jsi a začal ses zabývat rozvody a kde čím dalším, vymýšlel věci typu "kdo žije v druhém manželství cizoloží každý den".

  Pokud máš ty tu drzost převracet že já jsem "točil" či cokoliv, jen to ukazuje na tvůj charakter.

  Chápu, že tvoje diskuze už není k tématu, ale chceš se bavit na osobní rovině. Ani to mi nevadí.

  Téma je tu stále: Hrdinové SZ a mnohoženství. Bylo to "špatně"? Je s tím nějaký problém, který by se dal definovat z písma? ¨

  Ale přímo a jasné slovo z písma, ne nějaké lidské dedukce.  


Já opravdu nebyl ten, koho zajímal vliv lidských zákonů.

  Jasně, 2x ses na to ptal, ale nezajímalo tě to. Předpokládám, že ani myšlenka "Mnohoženství by sice byla hezká věc, když se muži opravdu líbily dvě ženy, nebo více, a chtěl s nimi žít." uvedená v příspěvku nadepsaném "Vložil: Wollek" nebyla tvoje. 

  Proč pokládáš otázky na to, co tě nezajímá?

  Chápu to tak že mnoho myšlenek a otázek, které jsou nadepsané "Vložil: Wollek" ve skutečnosti nejsou Wollka, ale někoho úplně jiného.


No dobře. A neuměl bys to formulovat trochu jinak, třeba inspirován mými větami na téma zloděje? 

  Negativní otázka nejasně formulovaná, odpověď na ní v češtině je nejednoznačná. Když ti odpovím "Ne", porozumíš jednoznačně odpovědi?

  Uměl by ses zeptat jednoznačně?

  Kdyby ses zeptal "Uměl bys to formulovat trochu jinak, třeba inspirován mými větami na téma zloděje?" odpovím: "Ano".


 Často větší roli hraje třeba společenský tlak, očekávání okolí, a někdy to má větší sílu (k omezení osobní svobody) než zákon. Snad to nemusím znovu vysvětlovat, ať mi to ještě není někým vytýkáno (a nemyslím jen Tebe). Z mého pohledu toto vše omezuje svobodu taky. 

  Rozumím, máš smíchané v pojmech prostor vnější svobody daný zákony a vnitřní svobodu člověka danou okolím či jeho stavem.

  Vnitřní svobodu člověka určitě omezují fotky ze zákona na krabičce cigaret, i když minimálně, drobně. Vnější svobodu člověka výrazně omezují vysoké daně na cigarety - ale ne v kouření, spíše má takový člověk problém, že pak nemá peníze na jiné věci. Omezuje jí společenské mínění, a to pořádně. Společenské mínění ale zase nemusí souviset se zákony.


Proto bych třeba tu větu definoval jednoznačněji v tom smyslu, že jsem proti tomu, aby to a ono bylo zakázané zákonem. Navíc některé hříchy by měly být zakázané - i ta krádež přece. A to mi zase vytváří konflikt s Tvou maximální mírou, i s tím, že jsi s kradením za svoje souhlasil.

  Rozumím, souhlasím.

  Pokud by tě zajímal můj postoj, tak: Jsem klidně pro, aby byla krádež, vražda a podobně zakázané a trestané. Ale nebudu to brát jako ideální variantu, pokud nebude brán ohled na poškozeného. 

  Pokud budou dvě varianty:

  1. Stávající, kdy krádeže do 5000Kč/10000Kč jsou téměř beztrestné, trochu vyšší škoda je trestána podmínkami či náhradním trestem a ještě vyšší škoda odnětím svobody

  a

  2. stav písma, normu písma, kdy zloděj má povinnost nahradit veškerou škodu.

  Tak jsem přesvědčen, že hranice "svobody" zloděje definovaná 2. by byla podstatně účinnější, než je 1., i kdyby ve 2. už zloděj nebyl jinak potrestán.

  Mimochodem: Nejsem si vůbec jistý, jestli je například v českém právním řádku krádež zakázaná. Něco jako "nebudeš krást" v Desateru. Tak namátkou bych řekl, že nic takového v právním řádu není. Jen definice skutku a trestu.

  Možná ani v Zákoně není krádež zakázaná (pokud tedy rozumíš, že Zákon následuje po Desateru, že první přikázání Zákona je až za Desaterem), jen definice skutků a náhrady škody.

  Ale nevím.


  Rozumím, Toníku. Ale znovu opakuji, kritizuješ to, čeho jsi sám byl příčinou. Ale asi je marné a zbytečné to říkat stále dokola, když jsi to nepochopil doposud. 

  Wollku, to už je tvůj lživý způsob "diskuze", který jsem komentoval vedle [granosalis.cz], tvoje výmysly, které znovu a znovu opakuješ, tvé projekce. Určitě je zbytečné, abys tvé lži opakoval stále dokola - k ničemu to není ani tobě, ani mně, ani diskutujícím okolo a je dobře, že sis toho vědom.

  Já jsem nikde nekritizoval, že jsi uhnul od diskuze nad mnohoženstvím k cizoložství, že ses ptal na zákony o mnohoženství, místo abys psal k tématu a uvedl místo písma, které by se k mnohoženství jasně vyjadřovalo, případně uvedl jaký je problém s Davidem a mnohoženstvím, že ses od něj distancoval, či co to bylo.

  
 Vracíš se ke starým tématům a sporům, které jsem řešil a vyjadřoval se k nim v době, když byly aktuální a tehdy jsi tak jasně nereagoval. Spíše to na mne celé působí jako snaha zpětně vyvolat určitý dojem a trochu se rehabilitovat. 

  Já vím, a ještě "pastičky" a podobně, co je vyjáděno v příspěvcích nadepsaných "Vložil: Wollek". 

  Tvé projekce, to, jak se ti věci jeví, chápu.


  V písmu je jedno takové místo,  Mt 11:17 [obohu.cz]: ‚Pískali jsme vám, a vy jste netancovali; naříkali jsme, a vy jste se nebili v prsa. ‘

  Když jsem byl malý, nerozuměl jsem mu moc. Ale když diskutuji s tebou, ty mne požádáš o vysvětlení mých postojů, já to udělám a ty pak reaguješ takto, pomáhá mi to pochopit i některá místa písma.

  Toník| Nadřazený

Stránka vygenerována za: 0.42 sekundy